Skocz do zawartości
IGNOROWANY

"pleszewiacy"


leszkowaty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich posiadających kotły z Pleszewa :) tych którzy maja "czajniki" z innych firm tez witam :D

od razu informuje ze nie jestem dystrybutorem ani producentem "czerwonych", "niebieskich" "zielonych" czy tez innego koloru kotłów :P

patrząc i czytając wpisy użytkownik, wygląda ze "pleszewiacy" nie maja problemów ze swoimi "pieczarnikami" albo swoje problemy głęboko ukrywają i nie chcą się nimi dzielić z innymi. Ja posiadam kocioł akal3 28kw z firmy x (za wielka moc do moich 210M2 kostki Gierkowskiej ale za późno trafiłem na to forum)

może ten temat zmotywuje innych użytkowników do napisania co myślą i czy są zadowoleni ze swoich Pleszewskich kociołków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czytając to forum i inne najbardziej i najwięcej problemów w spalaniu mają kotły takie jak Stalmark-Defro-i Sas a są to przeciez kotły tzw. markowe które koszty mają dość wysokie.

Osobiście uważam że najmniej problemów w spalaniu dobrym i oszczędnym mają kotły takie jak np.Zębiec i kotły właśnie z pleszewa. Problem spalania we wszystkich kotłach to sterownik i oczywiście opał.

U mnie w okolicy jest dość duzo takich piecy i naprawdę nikt większego problemu niema poza tymi którzy palą i tak do góry nogami.

Natomiast całkowicie problem znika jeżeli ktoś potrafi ma warunki i wykona cały piec sam wraz ze sterowaniem pod dany obiekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sterownik i opal to ważne rzeczy (o palaczu nie wspomnę)

sam przeżyłem katorgę ze słabym opałem (w pierwszym sezonie mojej kariery jako palacz) w sterowniku tez udało mi się wykryć pewien błąd w programie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego

robogaz

 

Kiedyś na forum pisałeś ze podejmiesz się wykonania podajnika a mi chodzi o wykonanie sterownika do tłoka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czytając to forum i inne najbardziej i najwięcej problemów w spalaniu mają kotły takie jak Stalmark-Defro-i Sas a są to przeciez kotły tzw. markowe które koszty mają dość wysokie.

Osobiście uważam że najmniej problemów w spalaniu dobrym i oszczędnym mają kotły takie jak np.Zębiec i kotły właśnie z pleszewa. Problem spalania we wszystkich kotłach to sterownik i oczywiście opał.

U mnie w okolicy jest dość duzo takich piecy i naprawdę nikt większego problemu niema poza tymi którzy palą i tak do góry nogami.

Natomiast całkowicie problem znika jeżeli ktoś potrafi ma warunki i wykona cały piec sam wraz ze sterowaniem pod dany obiekt.

Problem nie znika tak jak piszesz, bo warunki mam i potrafie i wykonałem i pale oszczędnie czysto albo tak mi się wydaje.Bardzo dużo jest takich ludzi którzy wykonali sami kotły i co z tego jak i tak nie umią w nich palić albo palą wszystkim co wpadnie w łape.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robogaz

 

Problem spalania we wszystkich kotłach to sterownik i oczywiście opał.

 

 

Co do tych słów się zgadzam w 100% ale nie zapominaj o pw, i deflektorze i o samym palaczu tak jak napisał Leszkowaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dobrze wykonanym palenisku i odpowiednim dostrojeniu sterownika PW. jest wcale nie potrzebne i podpisuje się pod tym 2 rekami.

Natomiast sterownik jest oczywiście do zrobienia ale nie opłaca sie dla kupującego ponieważ koszty są zbyt wysokie. W kosztach kupisz sobie 2 dobre sterowniki na allegro.Tak więc nie wykonam ponieważ z ceny napewno nie byłbyś zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.