Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przegrzewanie Pieca 100 Stopni


przyborowski50

Rekomendowane odpowiedzi

A ja stawiam na grawitację :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie ma szans . Bojler zasyfonowany a rura do zasilania grzejników schodzi za piec poniżej paleniska , to ta rura z okopconym kolankiem marecki pisał o tym w innym poście .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym dodać że zanim się włączy pompa ( 45 stopni) gorąca woda z bojlera sama robi grawitacyjnie obieg,jak chwycę ręką rurę od powrotu z bojlera to ona jest ciepła.Co to znaczy "bojler zasyfonowany"? Jeszcze jedno a mianowicie sterownik nie włączy pompy od cwu jeżeli na piecu jest niższa temperatura niż w bojlerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstaw zawór zwrotny i po kłopocie , czasem grawitacja odczynia cuda .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym dodać że zanim się włączy pompa ( 45 stopni) gorąca woda z bojlera sama robi grawitacyjnie obieg,jak chwycę ręką rurę od powrotu z bojlera to ona jest ciepła.Co to znaczy "bojler zasyfonowany"? Jeszcze jedno a mianowicie sterownik nie włączy pompy od cwu jeżeli na piecu jest niższa temperatura niż w bojlerze.

Jeżeli te 45 C to jest również temperatura przy jakiej pompa CWU przestaje pracować gdy kocioł stygnie to nie ma szans żebyś utrzymał wyższą temperature w bojlerze niż temperatura wyłączenia pompy CWU . Pompa wymusza obieg a głupi sterownik nie wie skąd to ciepło pochodzi z bojlera czy z pieca . Tak jak napisałem wcześniej bojler staje się buforem a krążąca woda studzi się w kotle i na instalacji . Jak nie wierzysz to po nagrzaniu bojlera wyłącz całkowicie pompe CWU albo ustaw temperaturę jej wyłączenia 15 C wyżej niż masz to w tej chwili .

 

Normalne że grawitacja na bojler z kotła działa bo bojler jest nad kotłem a pompa jest wirnikowa i przepływ przez nią zawsze będzie . A tak na marginesie to akurat w Twoim przypadku biorąc pod uwagę możliwość grawitacyjnego grzania bojlera to ta pompa CWU niczemu nie służy a wręcz pogarsza sprawę .

Pogarsza dlatego że gdyby jej nie było to bojler nagrzał by się do temperatury jaka jest max na kotle i tak by już pozostało a tak głupia pompa goni te wode dopuki temperatura nie spadnie poniżej nastawionej na sterowniku .

 

amber36

Grawitacja to nie cuda ani czarna magia tylko czysta fizyka .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Your browser does not support Javascript.witam

podaje rozwiazanie które mam u siebie zmontowane do grzania c.w.u.

po kolei ...od kotla zawór odcinajacy ,filtr skosny,pompa ładujaca c.w.u., zawor zwrotny,zawor odcinajacy do zasilania (wejscia ) zasobnika; powrót zasobnika do powrotu kotla

ten układ jest kazdemu znany i wielokrotnie był opisywany

 

natomiast najwazniejsze jest sterowanie pompy ładujacej c.w.u.

u mnie zastosowałem sterownik euroster 1100b

jest prosty w obsłudze i bardzo dobrze kontroluje temp na kotłe i zasobniku ..i co wazne steruje praca pompy ladujacej

sterownik posiada dwa czujniki temp..... kotła i zasobnika

 

jesli kocioł zimny a zasobnik goracy pompa ladujaca wyłaczona

gdy kocioł goracy a temp w zasobniku spadnie o zadana wartosc hiterezy np . 5 st. od temp zadanej zasobnika pompa włacza sie

 

proste i sprawdzone działa od 1996 roku , awaryjnosci brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do filtra zgoda-źle zamontowany nie pomyślałem przy montażu,cały zestaw przełożyłem bo był na powrocie. Co do zaworów zwrotnych gdzie miały by się znajdować? Wiem że mam kilka poprawek w instalacji ale z czasem i z pomocą kolegów z forum na pewno sobie z nimi poradzę.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,\wielkie dzięki ale jakie zawory byście poradzili? Klapowe czy grzybkowe? Grzybkowe ze sprężynką słyszałem że potrafią się odkształcić albo że trzeba usunąć sprężynkę. Proszę radę.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężynka ma zostać?Pompa otworzy zawór na 1 biegu(bojler)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otworzy na 1 biegu. Ja mam 3 pompy, pompa do bojlera to 25/40 chodzi na 1 biegu, pompa do podłogówki też 25/40 i 1 bieg , pompa do CO 25/60 i 1 bieg. Ja mam zrobione wszystkie wyjscia z pieca i powroty niezależne od siebie. Do pierwszego trójnika podłączony jest manometr, 2 trójnik to bojler, 3 trójnik to CO , 4 trójnik to podłogówka i dalej rura 28 miedz do zbiornika wyrównawczego. Powrót też jest zrobiony na trójnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężyna ma zostac bo bez spreżyny np: pompa CO pociagnie wode z boilera przez powrót

Co ty tu człowiecze tworzysz . Pompa CO to sobie może pociągnąć wodę ale z powrotu grzejników a nie z bojlera . Popatrz na fotki . Obwód kotłowy i grzejnikowy to dwa różne tematy .

mareckir1

Wyłącz tę pompę do wymiennika i problem zniknie sam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mam c.o na 2 a cwu na 1 ale jak wstawię zawór zwrotny może się okazać że 1 to będzie za mało na otwarcie zaworu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wy utrudniacie opór sprężyny i zaworu jest nie większe niż 0,5m słupa wody wiec naprawdę szkoda czasu na pisanie o takich pierdach ....wiec montujcie te zawory włączajcie pompę i oki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.