Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kaloryfer Pokrętła


gork252

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to mój pierwszy post na tym forum, więc dzień dobry wszystkim.

Moje pytanie dotyczy pokręteł na kaloryferze. Wynajmuję mieszkanie, mam w łazience taki kaloryfer jak na zdjęciach. Pytanie - do czego służą te pokrętła? To czerwone to prawdopodobnie regulator ciepła? Natomiast to u dołu do czego służy? Wiem, że teoretycznie mógłym to sam sprawdzić, wystarczy przekręcić, ale nie chciałbym że tak powiem czegoś zepsuć. Dodam jeszcze, że pokrętło u dołu działa dość lekko, natomiast to czerwone ciężko.

Pozdrawiam

post-55248-0-90287900-1382440194_thumb.jpg

post-55248-0-11331400-1382440202_thumb.jpg

post-55248-0-94406500-1382440207_thumb.jpg

post-55248-0-46293200-1382440213_thumb.jpg

post-55248-0-93585300-1382440218_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten bez pokrętła to zawór odcinający królowym można odciąć grzejnik gdy chcemy go zdemontować na czas np. remontu. zamykanie i otwieranie po odkręceniu zaślepki kluczem imbusowym, czasami śrubokrętem. Ten z czerwonym pokrętłem to zawór termostatyczny bez głowicy termostatycznej którą montuje się w miejsce czerwonego pokrętła. Pokrętło to może służyć do zamykania zaworu, otrzymuje je się wraz z zakupionym zaworem. Do tego można dokupić głowicę o której pisałem wyżej lub zwykłe pokrętło do zamykania i otwierania. pod tym czerwonym pokrętłem znajduje się pierścień nastawy wstępnej (kryza) do regulacji przepływu. Nie należy go ruszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór na dole mysi być odkręcony aby grzejnik działał

Aby sprawdzić czy jest odkręcony należy odkręcić okrągłą zaślepkę, po nią znajduje się śruba na imbus którą najpierw przekręć na max w prawo zakręcając grzejnik całkowicie a następnie zrób dwa obroty w lewo i zakręć zaślepkę.

 

a czerwoną nakrętkę odkręć maksymalnie w lewo. Po tej operacji grzejnik powinien zacząć grzeć

 

 

 

jest to łazienka tam musi być ciepło więc głowica termostatyczna raczej nie jest Ci potrzebna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ma być.

Potem zobacz czy cały grzejnik grzeje.

jeżeli górna część będzie zimna,znaczy że zapowietrzony.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wystarczy dokręcić pół śrubunek... ale jak się na tym nie Znasz to lepiej zamówić fachowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie pytanie, trochę z innej beczki. Czy jeśli jest to mieszkanie spółdzielcze w bloku (wynajmuję je od właściciela) i ten fachowiec jest ze spółdzielni to taka usługa jest płatna, czy jako, że jest on ze spółdzielni to nic nie płacę? Orientujecie się może jak to wygląda? Ewentualnie ile takie coś kosztuje orientacyjnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.