Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Komin Zatkany Na Amen - Mega Problem


Michu123

Rekomendowane odpowiedzi

Za szlamowanie i frezowanie komina 9 m dałem 2600 zł 2 lata temu, samo frezowanie 1600 zł. wsad 1500 zł, montaż wsadu 600 zł mi powiedzieli kominiarze, ale że mam uskok w kominie, więc wyszlamowany został.

I to jest właśnie dowód, że nie warto inwestować w kominy systemowe, bo jeśli załatwimy jak na załączonych zdjęciach, to jesteśmy głęboko w..... , a komin z pełnej cegły, można frezować, szlamować, włożyć dowolny wkład i używać w najlepsze.

 

sambor, świetny patent, gratuluję pomysłu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się narobiło w temacie aż huczy. Najśmieszniejsze jest to, że wszyscy z własnego punktu widzenia tzn. z własnego doświadczenia mają rację ale jak to się ma do tzw. prawdy obiektywnej.To co pisze kol. automatyk to jest prawda ale co do akurat jego kotła zgazowującego. Kolega vlad ma zaś absolutną rację co do tego, że temp. kotła ma się absolutnie nijak do jakości spalania ( ale nie w kotle kol. automatyka). Mogę to potwierdzić z autopsji. Absolutnie zimny kociołek albo pracujący na 45 st. C może spalać bezdymnie bez smoły i sadzy. Duży przepływ zimnej wody może co jedynie powodowac powstawanie kondensatu w wymienniku, ale jeżeki temp. spalin opuszczających kocioł będzie odpowiednio wysoka to i to nie powoduje dużej szkody. I bądź tu mądry człowieku.

no dokładnie kolego a co do zwykłych kopciuchów to zawsze jest problem ilości powietrza do spalania a raczej jego braku ,jak widzę np. retorty w których się pali płomień jakby się dwie świeczki paliły to noc dziwnego że wymienniki się zapychają i kominy a przykład mamy w wątku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyrzucać, spalić w piecu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.