Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co Tydzien Zatkany Komin Smola Az Wycieka:/


Jakub365

Rekomendowane odpowiedzi

bez ocieplenia, stare okna drewniane, palone ciagle, czasem od gory jak mi sie chce, bo przeciez latwiej wsypac i zamknac dzwiczki, ale jesli tak robie to wsypuje max polowe wiaderka co trzyma jakies 3-5h (roznice wynikaja z jakosci wegla, mamm bardzo zmieszany)

temperatura w domu 20-21C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to panie teqlis gratuluje uporu i życzę ciepła w takich miesiącach jak styczeń 2010 ,ja niestety ale paliłem jak w dolniaku 24/h i muszę powiedzieć ,że inaczej bym się nie zdecydował ,mówta co chceta:) dodam ,że mam piec z LeroyMerlin PerEko ksw12 plus i nie ma możliwości palenia od góry z powodu braku oryginalnych otworów w zasypie ,sam co prada wywierciłem kilka fi8 .

Palenie wygląda następująco ok.10Kg węgla+sadpal na 9-10h temp.na grzejniki 50stopni powrót 40stopni ,piec ustawiony na 65stopni, zawór 4D w Bloku "WitaBlock T40" mieszkanie 140m2 ,czyszczenie czopucha co 2 dni z przyzwyczajenia oraz dlatego ,że mam boczny przyłącz (kwadrat na okrągły z otworami rewizyjnymi) do komina łącznie jakieś 1m ,piec i czopuch suchy.

 

Dokladnie, trzeba troche silnej woli i uporu aby sie tak pier.. jak ja. Przyznam, ze przy - 20 nie mialem problemow z zimnem w domu. Kociol wygasal w nocy okolo 3, wiec do 7 rano dom sie nie zdazal wychlodzic. Podczas palenia w dzien mialem 23,24 stopnie, a rano jak sie budzilem (7) mialem 20-21. Palenie ciagle odpada, przynajmniej w moim przypadku, gdyz nie mam zaworu 4d, ktory puszczalby chlodniejsza od 65stoni wode w inslalacje.

 

Aktualnie rozpalam weglem o 18 i o 22 zaprzeczam regule gornego spalania i laduje na to buka. Oczywiscie wczesniej popycham caly zar na tyl rusztu i na to klade 4 kawalki buka, tak ,ze wsad nie zapala sie w calosci. Wczesniej palilem tylko drewnem, jak mieszam z weglem, to pali sie o wiel lepiej i wymiennik duzo czystszy.

 

Co do sadplau, to ostatnio wsypalem troche i rano mialem cale podworko w sadzy.

 

 

Wracajac jeszcze do mojego kotla, to jest to chyba najgorsza konstrukcja z mozliwych, gdyz nawet palenie od gory nie wyglada tak jak powinno. Wg mnie jest to typowy smieciuch i daleko mu do gorniaka.

No ale trzeba jakos sobie radzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien?

 

Jezeli pozostane przy kotle na paliwo stale, to chcialbym aby to byl dolniak. Na dniach sprobuje prowizorycznie przerobic kociol na dolniaka, aby zobaczyc czy jest sens na dalsze rozwijanie tego.

 

Jezeli chodzi o gaz, to marzy mi sie wygoda, calkiem mozliwe, ze po pierwszych rachunkach zaczne jesc suchy chleb, ale zawsze mam jeszcze kominek bez PW, ktory calkiem dobrze sobie radzi i za jego posrednictwem moge probowac oszczedzac. Jezeli ogrzanie gz50 pow 200m2 wyniesie mnie 500pln miesiecznie, to jest to jeszcze do przlkniecia. Gorzej jak sie myle i sasiedzi kłamia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Jezeli chodzi o gaz, to marzy mi sie wygoda, calkiem mozliwe, ze po pierwszych rachunkach zaczne jesc suchy chleb, ale zawsze mam jeszcze kominek bez PW, ktory calkiem dobrze sobie radzi i za jego posrednictwem moge probowac oszczedzac. Jezeli ogrzanie gz50 pow 200m2 wyniesie mnie 500pln miesiecznie, to jest to jeszcze do przlkniecia. Gorzej jak sie myle i sasiedzi kłamia :)

 

 

Wydaje mi się że nie obskoczysz 500 pln 200m2 ,ja ogrzewam ok. 100 i w te większe mrozy rachunki były ok.540-590 w tym CWU i kuchnia gazowa. temp. w domu 20-22 stop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.