arthi Opublikowano 30 Września 2013 #26 Opublikowano 30 Września 2013 Przepraszam, rzeczywiści jest jeszcze brucer-s... to jest to jakaś opcja jeśli konieczne węgiel.
Bajlando Opublikowano 30 Września 2013 Autor #27 Opublikowano 30 Września 2013 Sprawa sufitu: Proszę o ocenę sposobu który jutro będziemy wykonywać a więc styropian przyklejany do sufitu na klej z tym że nie będziemy robić placów tylko grzebieniem rozłożymy równo po styropianie do tego jedną płytę przykręcimy dwoma kołkami do sufitu na stałe, steropian 5cm. Myślicie że da rade ? Sprawa pieca. 1. Kolega @arthi napisał o kotle i buforze temat mnie trochę zaciekawił bo pomyślałem że kupie piecyk zwykły z dmuchawą powiedzmy za 1700zl do tego bufor za 3000zl i mi to by fajnie pasowało bo bym sobie przez dzień sobie palił miałem na noc bym wygaszał i bufor przez noc by mi trzymał tak że w następnym dniu mógłbym sobie ponownie rozpalić 2. Piec z podajnikiem np brucer 10kw koszt około 5000zł 3. Pelet kocioł za drogi Kostrzewa mini Bio 10Kw kosztuje około 12tyś niestety mnie nie stać jak na mój tryb życia to pierwsze dwie opcje mi pasują tylko jak to będzie wychodzić z spalaniem paliwa. Cel to taki by spalać rocznie jak najmniej podejrzewam że opcja nr1 będzie droższa w wykonaniu niż 2 a waszym zdaniem która będzie bardziej ekonomiczna ? edit: zapomniałem napisać że w układzie będzie jeszcze boiler 80l
arthi Opublikowano 30 Września 2013 #28 Opublikowano 30 Września 2013 Coś poleciałeś na skróty z tym mini bio, kocioł można dostać za 8000 tys. nawet mniej, ale nie o to chodzi. Jeśli kryterium jest również cena, to rzeczywiście wróć do pierwotnego pomysłu, miał bez wątpienia będzie tańszy. Co do bufra, to muszę napisać małe sprostowanie, bo polecając te rozwiązanie, myślałem o darmowym drewnie, o którym wspomniałeś na początku. Do instalacji z buforem musisz doliczyć ladomat około 1000zł czyli w uproszczeniu pompę z zaworem mieszającym do ładowania bufora i ogarniętego instalatora, który poskłada to wszystko do kupy, tak czy inaczej zrobi się z tego cena zbliżona do kotła z podajnikiem i w takim zestawieniu to moim zdaniem nie warto.
TIMON120777 Opublikowano 1 Października 2013 #29 Opublikowano 1 Października 2013 poczytaj o sufitach podwieszanych myślę że będzie szybciej i lżej bo bez kleju zrobisz stelaż na nim rozłożysz wełnę a od spodu zakryjesz kasetonem lub płytą GK i po sprawie. co do sposobu grzania arthi ładnie to wyłożył nie mam nic do dodania. może poza tym abyś jednak unikał przy wyborze kotła palnika Brucer szukaj z małą ekoenergią lub małym prostokątnym palnikiem Ewmara, ewentualnie z ardeo, lub w przypadku kotła OE+ z palnikiem BURNER-S Brucer to staroć który wychodził tylko w jednej mocy 40KW niestety część producentów montowała go do mniejszych kotłów. trafił również do mojego działa przyzwoicie dopiero po przeróbkach sporych. o kotłach na pelet się nie wypowiadam - nie posiadam odpowiedniej wiedzy w temacie
Bajlando Opublikowano 1 Października 2013 Autor #30 Opublikowano 1 Października 2013 Witam. Dzisiaj kupiłem steropian kleje siatke itd i taki znajomy powiedział mi że tak się nie robi itd że to nie będzie się spełniać położenie steropianu na sufit jestem w kropce bo jest 14:00 materiały sa i nie wiem czy to kleić. Mógł by ktos się w tej kwestji w miare szybko wypowiedziec co robić ?
Landcaster Opublikowano 1 Października 2013 #31 Opublikowano 1 Października 2013 Styropian na suficie może być niebezpieczny jeśli chodzi o ogień. Jak dobrze zaciagniesz klejem a przewody od lamp dasz w peszlach samogasnacych to tak samo dobre rozwiązanie jak wełna tylko nie masz problemu z pyleniem. Zwykle o ciepła się po podłodze ale tutaj nie ma wyjścia.
arthi Opublikowano 1 Października 2013 #32 Opublikowano 1 Października 2013 Nie wiem czy to odpowiednie forum i temat do tego typu pytań, załóż wątek w odpowiednim dziale, chyba szybciej uzyskasz odpowiedź. Tak czy inaczej podzielam wątpliwośći Landcaster, styro od wewnątrz to bardzo słaby pomysł, a pypelnie wełny to chyba tylko najtańszej z marketu, zreszą chyba należało by pomyśleć o paraizolacji? W każdym razie przy stosunowo niewielkiej grubości ocieplenia, w końcu nie chcesz zrobić z mieszkania piwnicy, moim zdaniem wełna mineralna lambda 0,33 na stelażu, do tego paraizolacja i płyty. W temacie jestem laikiem, ale prawdopodbnie stary dom, słaba wentylacja, albo żadna, a wilgotna izloacja to prosta droga do problemów. Isover ma jakiś materiał specjaly do ocieplania od środka, ale nie jest to styro, montaż na kleju, poczytaj zanim podejmiesz decyzję, takie rzeczy robi się raz, a dobrze.
Landcaster Opublikowano 1 Października 2013 #33 Opublikowano 1 Października 2013 Pyli każda wełna u mnie toprock rockwolla więc nie marketowka. Silver to wełna szklana która drapie jeszcze bardziej niż kamienna rockwolla. Przestało u mnie pylic jak założyłem folie paroizolacyjna. W zastosowaniach we wnętrzu chyba lepsza wełna. Tak się robi ścianki działowe. Natomiast problemem może być wilgoć i para wodna. Z drugie strony taka jest technologia izolacji poddaszy użytkowych...
sambor Opublikowano 1 Października 2013 #34 Opublikowano 1 Października 2013 o kotłach na pelet się nie wypowiadam - nie posiadam odpowiedniej wiedzy w temacie Tu była dyskusja i opinia użytkownika kotła na pellet w mieszkaniu od postu #165 https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/121-czy-warto-kupic-piec-na-pellet/page__st__160?do=findComment&comment=146425
Bajlando Opublikowano 9 Października 2013 Autor #35 Opublikowano 9 Października 2013 Witam. na sufit poszedł styropian siatka i zaciągnietę gładzią temat na razie skończony trzeba pomyśleć o piecu. Znalazłem taki piecyk na allegro http://allegro.pl/kociol-piec-brucer-10-kw-do-100-mm-6-mm-greeneco-i3563978460.html co prawda z palnikiem brucer ale cena mnie zadowala gdyż z palnikiem burner-s piec kosztuje koło 7tyś a to jak na moją kieszeń za dużo Co myślicie o tym piecu ?
Bajlando Opublikowano 12 Października 2013 Autor #36 Opublikowano 12 Października 2013 Podbijam. Witam chyba wam ten kocioł się nie spodobał skoro nikt nie odpisał. Muszę przyznać że szukam oszczędnośći ale chyba w tej kwesji nie mi nie doradzićie. W kwesji tego kociołka czytałem że on spala bardzo dużo paliwa także chyba go sobie daruje. Możecie podrzucić linki z allegro sprawdzonych piecyków ?
TIMON120777 Opublikowano 13 Października 2013 #37 Opublikowano 13 Października 2013 półki poziome - łatwy w czyszczeniu mała ekoenergia palnik do różnych paliw nie tylko do dobrego ekogroszku sterowanie trochę nie w moim stylu ale Tobie może pasować co oznacza "spala bardzo dużo paliwa" ???
Bajlando Opublikowano 16 Października 2013 Autor #38 Opublikowano 16 Października 2013 Witam ponownie. Posiadam kilka pytań 1. Gdzies wyczytałem w internecie że ktos posiada taki piec i go zmienia bo dużo pożera opału. Czy to może być kwestia ustawień czy będzie palił dużo paliwa czy mało ? 2. Dzwoniłem tam do sprzedającego i mi powiedział że w chwili obecnej nie posiadają palnika brucer tylko ekoenergie 10-15kw tak mi powiedzieli. Z tego co czytałem najmniejszy palnik z ekoenergi to 15kw i w sumie trochę się zdziwiłem. Może coś źle wyczytałem i jednak jest taki palnik ? i Czy do powierzchni 70-80m2 nie będzie za duży ? 3. Czy jeśli wybule kase na np http://allegro.pl/kociol-piec-ogniwo-eko-plus-z-podajnikiem-10kw-i3608976056.html to w jakimś stopniu zaoszczedze na opale ?
sambor Opublikowano 16 Października 2013 #39 Opublikowano 16 Października 2013 Ad 3. To w sumie dobry kocioł, o małej mocy, czyli powinieneś zaoszczędzić, Ale ile to nikt ci nie powie ani nie policzy. Pozdr.
TIMON120777 Opublikowano 17 Października 2013 #40 Opublikowano 17 Października 2013 Bajlando kocioł spali tyle ile potrzeba aby uzupełnił straty budynku jesli jest dobrany odpowiednio(właściwa do zapotrzebowania moc), zasypany przyzwoitym opałem oraz dobrze wyregulowany aby proces spalania odbywał się z przyzwoitą sprawnością to spali mniej niż taki który będzie zbyt duzy, źle prowadzony i karmiony chłamem. jakie to będa różnice??? duża flacha dla tego co to policzy każdy dom inny , instalacja inna, rózne potrzeby mieszkańców zatem to co w jednym domu będzie wynikiem zadowalającym w innym będzie tragedią narodową a w jeszcze innym cud marzeniem i radościa że tak mało. co do palników Brucera nie ma już chyba oficjalnie na rynku sa palniki ekoenergii(o mocy 25 i 35KW) i Ewmara(o mocach 20 oraz 30KW) to są "następcy" Brucera zazwyczaj te mniejsze montuje się do kotłów do mocy 20KW a te mocniejsze do większej mocy kociołków. w ogniwie jest palnik Burner-s ten palnik jest stosowany zarówno w kotle o mocy 10KW jak i 16 oraz 25KW róznią się jedynie rozkładem otwórów napowietrzających a wielkość palnika jest taka sama o kotłach ogniwo jest kilka wątków na różnych forach i na platformie esterownik.pl poszukaj poczytaj
Rekomendowane odpowiedzi
Zarchiwizowany
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.