Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Piec posiadam( tzn. paliłem w nim) ok. 3 lata od góry, zasypywałem miałem i rozpalałem. W tym sezonie po wyczyszczeniu komina wujek posiadacz podobnego pieca zaproponował bym próbował palić od dołu( ucze się więc uciążliwe jest rozpalanie przed szkołą, szybciej było by dorzucić). Podczas 1 rozpalenia nie było większych problemów ale gdy po jakimś czasie poszedłem do pieca było na nim 72 stopnie, a ustawione było 55. Zmiejszyłem czas przedmuchu z 60sec na 40 i temp. spadała. Następnego dnia chcąc napalić miałem nielada problemy gdyż przed zasypaniem miałem ok 60stopni (dołozyłem 3 dość płaskie szufle miału) i spadło do około 45. wyłaczyłem na komputerek i otworzyłem wsypowe drzwiczki i tak porządnie dmuchnęło czy jak to można nazwać i się zaczęło palić. Z komina na początku wydobywało się kłęby takiego jasnegogo brązu/białego dymu, po jakieś godz. taki daym pojawia się na jakiś czas. Na sterowniku mam ustawione 50%, moc dmuchawy 06, czas przedmuchu 38sec, czas miedzy przedmuchami 4min. Jak ustawić najlepiej na takie palenie te czasy? W czym jest problem? Jak najlepiej palić w tym piecu, jakieś porady.

 

Z góry dzieki za pomoc

 

 

 

ps. nie jestem dobrze obeznany w tych tematach gdyz mam 17 lat, w wlocie do komina na piecu jest otwarte na maxa. Komin jest z takich czerwonych wkładów kwadratowych.

Piec wygląda tak:

 

defro-optima-komfort-plus-przedsiebiorst

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stało palność hmm? Nie wiem o co Ci chodzi ale jak sie moge domyśleć to jak załaduje cały piec pali sie ok 16godz.

Dom ma tak na oko 180m, co do mocy nie mam pojęcia:( . Dom jest starego budownictwa i jest nie ocieplony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz tam na piecu tabliczki znamionowej z nazwą kotła, producenta, mocą itp?

Generalnie jesli w sezonie grzewczym udaje Ci się utrzymać 16h stałopalności to nie widzę problemu.

Odrabiasz lekcje :D, rozpalasz w kotle około 21-22 i do następnego dnia masz spokój a do tego nie musisz rano się babrać z kotłem. Oczywiście najbardziej optymalne byłoby uzyskanie stałopalności na poziomie 24h bo wtedy piec by się wygaszał mniej więcej w tym samym czasie ale to już koledzy mający doświadczenie z miałowcami musiliby Ci pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł nazywa sie Defro Optima komfort plus 25, moc 24-30 kW. Ktoś wie jak wyciągnąć z tego pieca wszystko? Jakie optymalne będa ustawienia na sterowniku( firma tech) moc dmuchawy, czas przedm., czas pomiedzy przedm.? Wylot do komina mam na przedostatnim od otwarcia na max.( na 4). Palę miałem+drzewo na rozpałkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Z góry przepraszam za mały off-top. Zastanawia mnie potężna różnica w masie kotłów: Witkowski UKS-M 31 kW (304 kg) a Defro Optima Komfort 30 kW (453 kg). Dodatkowo w Witkowskim zasyp paliwa 75 kg (przy teor. 6 kg/h daje to około 13 h - Witkowski podaje max 18 h) a w Defro 66 kg. Czy te dwa kotły mają tak diametralnie różną od siebie konstrukcję? W Defro więcej stali i mniejszy zasyp. Jak się do tego odnieść? Pan w sklepie z techniką grzewczą powiada że za podobną cenę w Defro dostaję po prostu więcej materiału (traktuję to jako argument handlarza). Jak to z tym jest?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusji o masie i trwałości kotłów było sporo, jednak im grubsza blacha tym cięższy kocioł, i tyle. A jakość kotłów Defro jest dyskusyjna. Jedni chwalą, inni kupują u nich tylko taczki i betoniarki.

Palenie miałem jest uciążliwe, moczysz go przed paleniem? Bo suchy szybko się wypala, a spalany od dołu - ktoś stąd podobno tak robi, ale to wyjątek - miał od dołu spalany kopci, dymi, truje i brudzi, a po otwarciu drzwiczek będziesz miał wielkie bum w Twoją stronę więc nie polecam. Najlepiej byłoby spalać mieszankę węgla z miałem, zapalać od góry, kocioł masz nieco za duży jak na taki dom więc stąd może to szybsze wypalanie wsadu. Jednak 16 godzin na zasypie to jest wynik całkiem dobry w zimowych warunkach. U siebie na węglu mam przedmuch 10 sekund co 5 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich oględzin na żywo Defro to jedne z najsolidniej wykonanych kotłów, a przynajmniej na mnie zrobiły tak dobre wrażenie. Nie sądzę, żeby to były słabe jakościowo kotły, natomiast nie rozumiem tylko jednego, dlaczego firma ciągle rezygnuje z fabrycznego doprowadzenia powietrza w wtórnego w kotłach zasypowych górnego spalania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał staram sie zawsze lekko moczyc, rozpalam od góry poprzez papier i drzewo. Do ilu sec co 4min moge spokojnie zmiejszyc przedmucha? Mam jak pisałem 40sec obecnie. I na ile dać ten wlot do komina. Co do pieca to wybierał go miejscowy fachowiec(czyt. hydraulik) i było to ładne pare lat temu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.