Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy Fachowcy Dobrze Założyli Zawory Trojdrogowe


adixwtelno

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Zastanawiam się czy zawor esbe jest dobrze założony. WG INSTRUKCJI JEST ZAŁOŻONY JAK NA RYSUNKU. Dodam że rozdzielacze podlogowki są w piwnicy. Jeżeli coś jest nie tak proszę o rady. Piec kociol malina na wegiel

Opublikowano

Jaki to zawór ESBE - niektóre mogą być tak montowane i dają efekt a inne nie.

Ponadto kol pasik ma rajcę z tym podłączeniem NP na powrocie.- tak się nie robi.

Opublikowano

Zawór vrg130 nadaje sie do tego celu, ale nadal to naczynie przelewowe wpięte na powrocie trochę straszy i nie pozwala na naturalne odpowietrzanie instalacji.

Brak odpowietrznika automatycznego przy kotle i zaworu bezpieczeństwa 1,5bar. zamontowanego na kotle

Opublikowano

post-41422-0-17084400-1379540176_thumb.jpg

Naczynie przelewowe i jego miejsce połączenia zaznaczone na czerwono.

Niebieskie kwadraciki to zawory kulowe przy pomie + filtr pompy.

O reszcie się nie wypowiadam bo się nie znam :) ale fachowcy moim zdaniem powinni.

Opublikowano

Ten zawór różnicowy chyba dla dobrego samopoczucia (instalatora czy projektanta) zamontowany . Poza tym to jaką funkcję ma pełnić ten esbe? Wydaje się że powinien pełnić funkcję ochrony powrotu a pełni..... nie wiadomo jaką, przynajmniej jak się patrzy na kierunki przepływu zaznaczone strzałkami (patrz instrukcje montażu zaworu).

Opublikowano

Pierwszy zawór 3d jest zamontowany tak że reguluje temperaturę na grzejniki a nie ochrania powrót (źle), natomiast drugi rozdziela wodę część na podłogówkę a część na powrót. Jeśli jest tak jak na rysunku to jest dokładnie na odwrót. Pierwszy zawór 3d ma ochraniać powrót do kotła a drugi mieszać tem. wody.

Opublikowano

Dla mnie drugi zawór 3-D jest typowym mieszającym - tu tylko fantazja rysownika , - kierunek strzałek określa jego pracę.

Zawór vrg130 nadaje się zarówno do mieszania jak i do rozdzielania przepływu.

Nie jest on dobrym rozwiązaniem do współpracy z kapilarą, lepszy byłby zawór nastawny na daną temperaturę - regulowany w zakresie 25-40C

Opublikowano

Kotłownia do bani. Dołożyć RB, rozdzielacze podłogówki ponad poziom ogrzewanej podłogi (chyba że masz podłogówkę wywiniętą na ścianę i odpowietrzoną), brak filtrów i zaworów zwrotnych, powrót do zaworu 3d z kapilarą ma być z powrotu z podłogówki a nie z całej instalacji, rury zasilające bojler są ze spadkiem? brak odpowietrznika. Na razie tyle ale na pewno koledzy coś jeszcze dopiszą. Sam robiłeś?

Opublikowano

no to jest teksanska masakra piłą motorawą 15 , czujnik przypiąć zaizolorac lub wkręcić pochewkę w kocioł i zrobić jak należy ,nie widać czujnika odcinającego dmuchawę ,zle podłaczona rura powrotu z podłogówki ,woda ma wracaz z podłogówki na zawór i do powrotu a nie zpowrotu z hrzejników i na zawór bo jak przyjdą wyższe temperatury to rozwalisz podłogę albo się poparzysz podłogówkę ,zawór 3d tak może zostać ale praktycznie jako bezużyteczny bo regulacja na grzejniki ilosciowa a nie jakosciowa co czyni ze nie jest ekonomiczne bo i tak na grzejniki idzie taki sam parametr co na kotle jedynie mogą słabiej grzać lub niektóre wogóle

Opublikowano

rysować to nie mam czasu ale kolano co idzie w dół od rozdzielaczacza przekierować w gólę na rurze która idzie od zaworu temostatycznneko kolanko wymienić na trójnik i połaczyc tam powrót ,czujnik zamontować solicznie jak nie ma możliwości w kotle to na dwie opaski zaciskowe metalowe i szczelnie zailolowac ,pytanie gdzie jest drugi czujni(termik)odcinający dmuchawę

Opublikowano

powrót z rozdzielacza musi być spiety z podejciem od dołu zaworu 3d z termostatem

Opublikowano

Jest pewnie odpowiedni paragraf za takie coś:

 

post-18583-0-11018500-1379775072_thumb.jpg

 

 

1. Karygodne podpięcie naczynia wzbiorczego, natychmiast do przeróbki. Mam nadzieję, że gdzieś jest zawór bezpieczeństwa na tej pajęczynie.

2. Nie wiem co to za trójdrogowy Hertz na CWU i gdzie jest przypięta jego kapilara.

3. Jak to cudo ma grzać grawitacyjnie? Nie te przekroje i nie te urządzenia. Zawór różnicowy psu na budę oddać.

4. Kolega nie rozunie działania zaworu 3D. Zawór ESBE masz w funkcji rozdzielania i i tym sposobem podgrzewasz powrót kotła. Nie wiem jakie były założenia.

5. Pompa podłogi w szeregu z pompą CO, co jest bez sensu gdy robisz kotłownię od podstaw. Powinna być wpięta w kocioł równolegle.

6. Układ podłogi pewnie działa, ale to tylko imitacja tego co być powinno. Rozdzielacz grzajnikowy adaptowany, brak możliwości skutecznej regulacji przepływu przez pętle (ważne gdy są różnych długości), brak jakiegokolwiek termometru poglądowego, odpowietrzniki odpowietrzają wyłącznie kolana, na których są zamontowane, źle spięty powrót belki podłogi, a oddolne prowadzenie węży grozi zapowietrzeniem pętli.

7. Gdzie ocieplenie rur?

8. Do wiaderka z farbą wpadł granat?

9. Za wykonanie łapki bym poodcinał.

 

Zatrudniłeś partacza lub chciałeś zaoszczędzić na wykonaniu. Teraz drugie tyle wydasz na poprawki a efekt będzie niepewny.

 

Powtarzam raz jeszcze, za założenie zaworu odcinającego na wyjściu z kotła "fachman" powinien siedzieć. To tak jakby rusznikarz domontował ci zaworek na końcu strzelby, żeby ci nie napadało do lufy.

Opublikowano

Te rozdzielacze do podlogowki też koleś założył do d.... muszę je wymienic? czy dozozyc termostaty na powrotach?

nie koniecznie po prostu trzeba wyregulować ale masz mieszacz ten termostatyczny wiec jest w miare ok jeśli petle sa podobnej długości to ni cnie trzeba robić

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.