Pawlogen Opublikowano 27 Stycznia 2013 #1 Opublikowano 27 Stycznia 2013 Witam Mam kilka pytań 1. Mam taki zawór jest zamontowany tak jakby bokiem lub skala została tak założona (wskaźnik , strzałka jest z prawej strony), nie jestem pewien. Czy jest zaznaczone na zaworze zasilanie kotła ? ma to znaczenie ? i w jakiej pozycji powinna być skala 50/50 czy np instalacja 60 a na kocioł 40 ? z lewej strony przychodzi zasilanie z kotła góra zasilanie grzejników i podłogówki prawa strona powrót z grzejników i podłogówki dół powrót do kotła 2. za zaworem mam pompę C.O. grzejników dalej leci rurka do zasilania rozdzielacza (grzejniki mam dwa , łazienkowe) czy wystarczy żeby chodziła na 1 biegu ? 3. reszta ogrzewania to podłogówka i ogrzewanie ścienne w sumie 8 obwodów około 80 m2 na rozdzielaczu mam pompę która w tej chwili jest na 3 biegu czy to odpowiednia prędkość ? 4. zamontowałem czujnik temperatury na bypassie rozdzielacza jest też tam drucik chyba od głowicy termostatycznej czy czujnik jest na dobrym miejscu ? i jaka temperatura powinna na nim być (ustawa na 35C) ? Proszę o opinie jak Waszym zdaniem powinno to wyglądać ? Cytuj
caffe23 Opublikowano 27 Stycznia 2013 #2 Opublikowano 27 Stycznia 2013 Witam. Poniżej instrukcja obsługi do Twojego zaworu: http://www.afriso.pl...95401100011.pdf Cytuj
Pawlogen Opublikowano 27 Stycznia 2013 Autor #3 Opublikowano 27 Stycznia 2013 oki Dzięki już ogarniam :) Cytuj
bleto Opublikowano 27 Stycznia 2013 #4 Opublikowano 27 Stycznia 2013 WITAM PROPONUJE PODNIESC BIEG POMPKI CO Cytuj
Pawlogen Opublikowano 27 Stycznia 2013 Autor #5 Opublikowano 27 Stycznia 2013 ok podciągne na 2 bieg Cytuj
Pawlogen Opublikowano 29 Stycznia 2013 Autor #6 Opublikowano 29 Stycznia 2013 Odkryłem że hydraulik nie poodkręcał tych wskaźników na górnej belce w rozdzielaczu i kiepsko grzało, wszystko poodkręcałem na full :) Cytuj
pasik1002 Opublikowano 29 Stycznia 2013 #7 Opublikowano 29 Stycznia 2013 nie koniecznie to błąd hydraulika może jak wszystko poodkręcał coś przestało grzać albo grzało słabiej Cytuj
Pawlogen Opublikowano 29 Stycznia 2013 Autor #8 Opublikowano 29 Stycznia 2013 no nie wiem ,ale temperatura wzrosła o niebo lepiej , co godzinę o jeden stopień a wcześniej szkoda gadać Cytuj
pasik1002 Opublikowano 29 Stycznia 2013 #9 Opublikowano 29 Stycznia 2013 może zapomniał odkręcić :P Cytuj
Pawlogen Opublikowano 30 Stycznia 2013 Autor #10 Opublikowano 30 Stycznia 2013 na połowie rozdzielacza ( 4 obwody) :) Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.