Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewanie Na Węgiel A Wymiana Grzejników Na 1 Piętrze.


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

(mam nadzieję że w dobrym dziale pisze)

 

w domu jednorodzinnym (teraz dwusmile-2.gif) jest ogrzewanie z piecem węglowym, instalacja z rur stalowych oraz grzejniki żeliwne, z narzeczoną chcieliśmy zrobić na piętrze całą górę na nowo (remont) no i oczywiście w pierwszej kolejności rzucają się w oczy grzejniki, które chcieliśmy wymienić na panelowe, niestety problem polega na tym iż węgiel jest darmowysmile-2.gif i nie chcieliśmy się odcinać od tego dobrobytu, jedynie wymienić grzejniki no i te rury za zewnątrz + zabudowanie zbiornika wyrównawczego, Trochę już chodziłem po necie i dzwoniłem po instalatorach no i się dowiedziałem że nie jest za ciekawie, a to że rura plastykowa nie wytrzyma jak się piec zagotuje, a to że rury stalowe będą miały inne średnice, a to że nowe termostaty nie będą działały z ogrzewaniem na węgiel itd. wiec pytam was mądrzy ludzi jak można to rozwiązać? (oczywiście najłatwiej piez gazowy i jazda - no ale ten darmowy węgielsmile-2.gif ) aha najważniejsze parter musi pozostać bez zmian czyli grzejniki stare + rury stalowe.

Opublikowano (edytowane)

1. Przy grzejnikach żeliwnych na dole należny wymienić zawory na zawory termostatyczne z nastawą wstępną. Zawory termostatyczne przy tych grzejnikach są potrzebne do wykonania regulacji hydraulicznej instalacji po dobudowaniu grzejników na górze.

2. Na górze montujesz grzejniki aluminiowe żeberkowe. Maja tę przewagę nad panelowymi, bo łatwo poprzez dodanie lub odjęcie żeberek zwiększyć lub zmniejszyć ich moc. Grzejniki podłączasz zaworami termostatycznymi z nastawą wstępną, zaworami odcinającymi. Zawory termostatyczne przy tych grzejnikach są potrzebne do wykonania regulacji hydraulicznej instalacji.

3. Grzejniki na górze podłączasz rurami stalowymi o średnicy 1/2 cala.

4. Jak podłączyć zbiornik wyrównawczy szukaj na forum.

Edytowane przez emus
Opublikowano

Instalacja grawitacyjna czy pompowa? Jak grawitacyjna to może być problem po zmianie grzejników. Rurze plastikowej na pierwszym pietrze nic się nie stanie. Zrobić od pionów do grzejnika w miedzi (to nie jest majątek) a instalatora zapytaj się co ma węgiel do termostatu. Ogólnie zrobić jak pisał emus.

Opublikowano (edytowane)

Kolego garet007:

1. Jeżeli jesteś pewien na 200 procent, że grzejniki panelowe dobrze dobierzesz pod względem mocy to możesz takie montować. Ja bym jednak montował aluminiowe żeberkowe. Wybór należy do Ciebie.

2. Rury stalowe w ścianie montuje się w otulinie czerwonej. Uważam, że na rury z miedzi szkoda pieniędzy.

3. Zamontuj pompę obiegową wielkość 25-40.

 

Najważniejsze abyś zamontował przy starych (na parterze) i nowych grzejnikach zawory termostatyczne z nastawą wstępną. Jeżeli masz ograniczenia finansowe to głowice termostatyczne możesz kupić i zamontować w późniejszym czasie o ile będziesz miał taka potrzebę.

 

P.S. Ja mam tak zrobione, czyli na dole grzejniki żeliwne na górze grzejniki żeberkowe aluminiowe.

Edytowane przez emus

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.