Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ling Duo 25 Kw - Wariuje Czujnik Podajnika.


walbor62

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Piec Ling Duo 25 KW, zawór cztero drogowy z siłownikiem ARA ESBE, sterownik pokojowy Auraton 2020 TX Plus. Ustawienia: podawanie 5s, przerwa 16 s, podtrzymanie 9 min. Wszystko chodzi super ale tylko przez około dobę, piec mało spala , podtrzymanie tak dobrane , ze na retorcie non stop jest kopczyk około 3-4 cm. Po upływie około doby / raz krócej raz nieco dłużej /, wyskakuje alarm, na sterowniku pieca / Economic 3000 /, wyświetla się informacja: uszkodzony czujnik podajnika, wymienić na nowy. Na początku jak ustawiałem czas podtrzymania, piec stojąc długo w podtrzymaniu wypalał paliwo i wzrastała temperatura podajnika, co skutkowało włączeniem podajnika i wyrzuceniem żaru i węgla do popielnika. W końcu ustawiłem podawanie na 9 minut i wszystko było OK .. do czasu, po około dobie wystąpił ten sam problem. Wyjąłem czujnik podajnika z pochewki , w której jest oryginalnie włożony i przykleiłem go taśmą na rurze podajnika lecz bliżej zasobnika - uzyskałem temperaturę podajnika ca 19-20 stopni. Było dobrze ale znów po około dobie alarm i identyczny komunikat a także wyrzucanie żaru i węgla do popielnika. Moja prośba - jaka jest optymalna temperatura podajnika przy której pracuje on prawidłowo? A może macie jakieś inne sugestie? Dodam tylko, że piec jest u mnie 5 sezon, wszystko było okey dopóki sterowałem zaworem ręcznie / no może oprócz stabilnej temperatury pomieszczeń i zużycia węgla ;) , ale przez trzy sezony zero jakichkolwiek alarmów /, problemy zaczęły się po podpięciu sterownika pokojowego i zaworu 4D, oczywiście w czasie kiedy piec funkcjonuje poprawnie, jestem z niego bardzo zadowolony. Pozdrawiam i życzę najlepszego w Nowym 2013 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robogaz - czujnik reaguje na zmianę temperatury, jego wskazania są według mnie prawidłowe, myślisz, że mimo to może być uszkodzony? Jeżeli tak, to jak to sprawdzić bo w tej kwestii niestety laik ze mnie. Oczywiście podłączenia dokonał uprawniony serwisant Klimosza , z którym obecnie nie mogę się skontaktować - wcześniej odebrał kilka telefonów , w których informowałem Go o problemie, teraz niestety jego telefon milczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamień z czujnikiem powrotu lub CWU są takie same a wtedy będziesz miał pewność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W moim 5 letnim ling duo Wiadrus Klimosz, jak uzywalem go, to czesto wyrzucalo zar z retorty w trybie awaryjnym, choc piec mial 70 st . Nie wiem czy temperatura wody w piecu, co wyswietlacz wskazuje, jest ta co steruje takim awaryjnym gaszeniem pieca . Teraz pale w tym piecu zasypujac go weglem i z gory zapalam . 2 wiadra wegla w pogode jak teraz spalaja sie z 15 godzin . Podajnik wylaczylem. Gdy palilem z dolu zapalajac, to ta ilosc opalu starczala na 10-11 godzin. Probowalem wczesniej palic w tym piecu retorta i ekogroszkiem . Co kilka dni w nocy zimne kaloryfery, bo wyrzucilo zar, albo mimo zaru sterownik wylaczyl bo awaria i czerwona dioda swiecila . Jak w miare szybko zauwazylem to wystarczylo skasowac aware i podajikiem podniesc opal. Na retorcie palil z 50 kg dziennie, jak cegly szamotowe do komory na wegiel wlozylem, to spalanie ok 30 kg, nie poradzilem sobie z gasnieciem ognia i dlatego gorne spalanie polecam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.