Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co Zrobić By Mniej Spalac ?


robson21

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze o pomoc ustawienia pieca Defro Akm 22kw. spalanie mojego piece na dobe wynosi 75 kg eko groszku: moje ustawienia sa takie- co 50 stopni, cwu 50 stopni, histeryza na 2 , przerwa podawania 3 minuty 6 sek. przerwa podtrzymania 48 min, wentylator w podtrzymaniu czasowym 44 min. czas pracy 15 sek. klapka wntylatora otwarta na półtora centymetra. Dom ma 240 m2. kaloryczność groszku 25 kj/kg . Bardzo prosze o pomoc ! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Jak temperatura spalin

2.Jaka temp. w domu

3.Jaka temp. zewn przy pobraniu 75kg

4.Czy popiół dopalony,bez kawałków wegla? Żar powinien znajdować tuż przy ostatnim rzędzie otworów płytki palnika

5.Przy obecnych temp. powinien pobierać przy tym metrażu połowę z tego co podajesz.

6.Zawór 3,4D ewentualnie sterownik pokojowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o pomoc ustawienia pieca Defro Akm 22kw. spalanie mojego piece na dobe wynosi 75 kg eko groszku: moje ustawienia sa takie- co 50 stopni, cwu 50 stopni, histeryza na 2 , przerwa podawania 3 minuty 6 sek. przerwa podtrzymania 48 min, wentylator w podtrzymaniu czasowym 44 min. czas pracy 15 sek. klapka wntylatora otwarta na półtora centymetra. Dom ma 240 m2. kaloryczność groszku 25 kj/kg . Bardzo prosze o pomoc ! Pozdrawiam

było o tym wiele

ale zaizolowac dom ,ograniczyć moc palnika dla CO ,zastosowac sterownik z dumpingiem dla CWU ,zamontowac wentylację z odzyskeim ciepłą ,wyburzyć kominy wentylacyjne ,zamontowac sterowanie pogodowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej.

nie wiem jaka temp. spalin

temp. w domu 22-23 stopnie

popiół dopalany bez spieków

5 stopni przy pobraniu 75kg

mam 4 drogowy zawór i sterownik pokojowy

żar znajduje sie w odpowiednim miejscu

Czy twoim zdaniem kocioł może sobie zasysać więcej powietrza niż powinien ? i czy to powoduje większe spalanie paliwa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W domu masz bardzo ciepło,albo za cieplo. Jeśli obnizysz temp. o 1 st to zejdziesz poniżej 70kg na dobę,ale to i tak wiele.

Jeśli masz duży nadmuch wiele ciepła ucieka przez komin.Zmniejsz go do minimalnej jaka jest możliwa.

Jeśli opał jest przepalony i w odpowiednim miejscu to wg mnie węgiel nie posiada parametrów jakie podałeś.Jest ochrzczony.

Więcej nie mam pomysłów.

 

Poniżej masz wątek z ustawieniami twojego kotła.Może skorzystasz.

pozdr........

Edytowane przez gonzo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz jak już wyszło, że dom ocieplony, popiół węgiel się dopala to można kombinować.

 

Szkoda, że nie masz możliwości skontrolowania temperatury czopucha. Owszem przy zbyt dużym nadmuchu możnaby spodziewać się odwrotnego efektu (para w gwizdek) ale piszesz, że masz mocno przymkniętą przysłonę dmuchawy...

Jak szybko dochodzi Ci kocioł do zadanej temperatury i czy mocno ją przekracza?

 

Może z tym ociepleniem nie jest tak dobrze jak się wydaje i sporo ciepła ucieka. Cudów nie ma opał bedzie szedł tym bardziej, że masz dosyć wysoko ustawioną temperaturę w domu.

 

Piszesz, że masz sterownik pokojowy. Jaką masz histerezę i jak szybko temperatura spada do dolnego progu?

Możesz ograniczyć trochę szybkość wychładzania kotła przez ustawienie pomp do pracy cyklicznej.

 

Mam co prawda AKM II 17kW dom liczony po podłodze jakieś 280m2 z tym, że kubatura dosyć ograniczona bo na poddaszu skosy i do tego 45m2 nie ogrzewanego garażu (podgrzewam tylko jak coś dłużej kombinuję), mam sterownik pokojowy, temperatura ustawiona na 21,6stC z histerezą 0,4stC, w trybie dogrzania pomieszczeń ustawiłem cykl pracy pomp 1min/8min - w chwili obecnej (temperatury oscylujące wokół 0stC) kocioł wchodzi w tryb ogrzewania domu (gdy temp w przy pokojówce spadnie do 21,2stC) dwa razy na dobę.

Kocioł ustawiony (opał - miał nieznanego mi pochodzenia, gość na składzie, na próby mojego wypytywania o kaloryczność miału stwierdził, że coś, chyba, około 20MJ):

55stC histereza 3stC

przerwa podawania 2min, nadmuch 20%

podtrzymanie w sumie mało istotne

 

W okresie gdy pokojówka "zgłasza" dogrzanie pomieszczenia. Kocioł stoi w podtrzymaniu od 40 do 60min i dogrzewa się do zadanej temperatury (przekraczając ją o około 3-5stC).

 

W ten sposób spalanie miału to (nie wiem jak dokładnie w kg) podajnik (nie cały bo zostawiam zawsze jakąś 1/3) wystarcza na 3,5 doby. Czyli tak szacuję jakieś 35-40kg na dobę.

 

Porównaj jak te czasy spadków temperatur mają się do Twojego domu. Jeśli kocioł cześciej wchodzi w tryb pracy to doszukiwałbym się przyczyn w kipskim ociepleniu domu. Jeśli jest inaczej to może faktycznie korekta ustawien coś pomoże chyba, że te 25MJ to tylko na papierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawień się nie trzymaj bo palę miałem.

 

Raczej porównaj stabilność osiąganych temperatur i na tej bazie zdiagnozuj przede wszystkim czy nie masz po prostu dużego zapotrzebowania na ciepło.

Jeśli się okaże, że temperatura w domu oraz zadana na kotle istotnie szybciej spadają to będzie to świadczyć o dużych stratach cieplnych Twojego domu i nic możesz nie wskurać regulując kocioł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.