Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zębiec Kmw 16Kw - Radośnie Strzela W Komin


Yacus

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze dwa lata temu paliłem takim terzem, tyle że nie chciał się za bardzo palić :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz podac ile spalales tego terzu

6 ton plus 2 tony groszku z Piasta mieszany z tym terzem od połowy sezonu, gdy temperatury były sporo niższe na zewnątrz. Od kolejnego sezonu już jechałem na węglu z Marcela i mam święty spokój w nawet największe mrozy :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki masz kocioł, bo mój np. nie ma żadnych otworów w drzwiczkach, wejścia na miarkownik i muszę jechać na dmuchawie. Ja z miału przesiadłem się od razu na węgiel wysokokaloryczny - z Marcela i musiałem, metodą prób i błędów, tak zoptymalizować ustawienia sterownika, żeby nie mieć np. sauny w domu. Najważniejsze zmiany to; obniżenie do minimum minimalne obroty wentylatora i do minimum maksymalne obroty.

Przedmuchy co minutę przez 3-4 sekundy. Gdy nie ma mrozów to temp. zad. 56C (przeciąga przez dluższą chwilę o średnio 2 stopnie po ustabilizowaniu do zadanej). Wyłączenie regulacji kominowej (ciągle przeciągało, bo sterownik starał się, żeby temp. spalin nie spadała poniżej 110C, a teraz oscyluje wokół 65-70C i tak nie smoli mi komina, jest sucha sadza przy czyszczeniu przewodu) I uważać żeby nie dostawało się lewe powietrze np. przez niedomkniętą klapkę przy dmuchawie, bo sauna gwarantowana (miałem już raz na Boże Narodzenie 2011 B) ) Jak na razie wszystko jest ok. Przy obecnych temperaturach na zewnątrz zasyp spala się w ciągu 27 godzin, a czasem 28. Jeśli chciałbyś spalać na naturalnym ciągu to musi być miarkownik i powietrze wtórne przez drwziczki zasypowe.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Powracam : )

 

Obecnie mam dmuchawę firmy Metalowiec, oznaczenie RT-05M. Niestety dokonuje ona już swojego żywota, w związku z czym powoli oglądam się za nową. Nie mogę znaleźć identycznych, co zapewne wiąże się z zaprzestaniem ich produkcji. Czy wentylator MplusM WPA 117 będzie odpowiedni? Jaki ewentualnie zamiennik możecie polecić?

O WPA117 czytałem, iż niezbyt nadaje się do kotłów miałowych, nie mogę zrozumieć dlaczego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zadzwoń do firmy M i M dobiorą odpowiedni wentylator na podstawie informacji o kotle i o starej dmuchawie a cena będzie taka jak na al...o, bynajmniej ja tak miałem

 

pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.