Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Planuje Zakup Nowego Pieca Na Ekogroszek, Czy Moze Ktos Doradzic Jakiej Firmy Wybrac?


JarekBal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Planuje zakup nowego pieca w przeciagu kilku tygodni lecz nie wiem jakiej firmy i nie jestem do konca pewny czy Ekogroszek to najlepsze rozwiazanie? Czy moze ktos doradzic w co najlepiej zainwestowac i zaoszczedzic na ogrzewaniu. Cena pieca nie musi byc wcale niska, moge zaplacic troszke wiecej ale zeby piec byl dobry i oszczedny!

 

Dom jest o pow 300-320m kw i jest podpiwniczony lecz nie korzystam z piwnicy i nic tam nie magazynuje. Piwnica ma powierzchni okolo 120m wiec dom ma okolo 200 m kw.

 

Czy nie lepiej bedzie zastosowac osobny piec na ekogroszek i ogrzewac tylko dom i np piwnice w przyszlosci ogrzewac drugim piecem ale w tym momencie nie jest to wymagane, piwnica jest dobrze odizolowana od domu!

 

Jaki piec zastosowac czy na ekogroszek czy moze cos innego? Bardzo bym chcial zaoszczedzic na ogrzewaniu w tym momencie jest gaz i bardzo stary piec. Okna plastikowe ale jedne z pierwszych ktore mozna bylo dostac w pl w latach 90tych dom nie jest ocieplony zewnetrznie ale sciany sa grube i ogolnie jest dom cieply.

 

Bardzo prosze o pomoc w doborze pieca i marki.

 

Z gory dziekuje.

 

Pozdrawiam

 

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sierpniu szukałem pieca do domu i muszę przyznać, że zajęło mi to sporo czasu.

W końcu wybrałem piec od Pana Witkowskiego. Na razie nie mogę wiele powiedzieć, ale jak dla mnie to dobry wybór.

Musiałem patrzeć na koszty, więc kupiłem piec stalowy, ale gdybym miał trochę więcej gotówki, to na pewno rozejrzał bym się za piecem żeliwnym.

Jak na razie piece na paliwa stałe to chyba dobra alternatywa, chyba że stać kogoś na wymiennik ciepła, ale jak widzę po znajomych to muszą dogrzewać np wodę urzytkową, a ogrzewanie mają tylko podłogowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od początku października palę w kotle Witkowskiego KMB-RP Plus i jestem bardzo zadowolony, do tej pory podajnik starcza mi na około 10 dni, co 4 dni opróżniam popielnik i to w sumie tyle, piecyk sam pyka i nie wymaga za bardzo kontroli. Polecam opcję ze sterownikiem Cobra PID.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od początku października palę w kotle Witkowskiego KMB-RP Plus i jestem bardzo zadowolony, do tej pory podajnik starcza mi na około 10 dni, co 4 dni opróżniam popielnik i to w sumie tyle, piecyk sam pyka i nie wymaga za bardzo kontroli. Polecam opcję ze sterownikiem Cobra PID.

 

Dziekuje za odpowiedz. Jakiej powierzni masz dom i czego uzywasz jako paliwo i jakie mniej wiecej ilosci paliwa sie spala w ciagu miesiaca?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.