Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Słabe Ogrzewanie Grzejników


Butu

Rekomendowane odpowiedzi

Mój piec Viadrus u22, wydajność 17,4kW. Do tego pompkę 25/60/180. Średnica rur 1 cal, podłącz do grzejników 3/4. Zasilanie zbiornika wyrównawczego rurka ok 1cm a wejście mniej, kolo 8mm. Piec jest na 10 grzejników. Niestety grzejnik, który jest najwyżej słabo grzeje. Czy mała średnica rurki do zbiornika wyrównawczego może być przyczyną, czy coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zrobiony układ zamknięty? jeśli nie to rura ma być min 1" ,grzejniki mogą być zapowietrzone,jeśli nie ma kryzowania to woda wybiera drogę o mniejszym oporze przepływu i na górę już jej nie styka.Tyle co przychodzi do głowy z opisu. poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Rurka do zbiornika wyrównawczego musi być dla Twojego bezpieczeństwa grubsza - ja u siebie mam 1". W przypadku zagotowania - woda rozszerza się i będzie miała za mało miejsca do ucieczki (8mm). Narastające ciśnienie może, ale nie musi Ci cos wysadzić. Ta rurka nie ma na pewno wpływu na grzanie w ostatnim grzejniku.

Dla pewności jeszcze zapytam: czy rura, która dochodzi do ostatniego grzejnika jest jak pozostałe 3/4` ?

 

2. Podejrzewam, że masz zastosowane tylko dwa rodzaje rur; 1` i 3/4`. Nie masz stopniowania grubości rur typu wyjście z kotła 1`, rozprowadzenie na piętra lub piony 3/4`, gałązki podłączenie bezpośrednio do grzejników 1/2`. W tej chwili masz dwa rozwiązania: kryzowanie jak pisał kolega Hermogenes, albo jeżeli posiadasz zawory grzejnikowe na powrocie - to przykręcenie tych pozostałych 9 - zwłaszcza tych najbardziej gorących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiam na najwyższy bieg, próbuje zakręcać grzejniki ale nie daje to zbyt wiele. Założyłem zawory kulowe, bo moze za maly przekroj do grzejnika ale i to nie wiele zdziałalo. Ostatni grzejnik jest na poddaszu, dl rury pp do gory kolo 3m 1cal, od tego do grzejnika rura pp 25 tez cos kolo 3m. Grzejnik wybralem niefortunnie z castoramy, geniale 20 żeberek. Podłącz krzyżowo. Co może być jeszcze nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jeszcze pozamykać całkowicie górne grzejniki, zostaw tylko otwarte te na dole. Zobacz jaki będzie efekt i napisz.

Przychodzi mi jeszcze do głowy, że może masz (przy tych nowych grzejnikach) zawory na powrocie. Nieraz się zdarza, że ludzie zakręcają je do końca, odcinając tym samym grzejnik od obiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.