Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich:)

Jak w temacie chciałbym się dowiedzieć, jakie papiery są potrzebne, do załóżenia firmy działajacej legalnie w Polsce w branży hydraulicznej.Obecnie pracuje na wyspach od 7 lat i nie wiem czy zdobyte tutaj papiery bedą ważne również w Polsce.

Myśle powoli o powrocie do kraju, co prawda zostało mi jeszcze do zaliczenia kilka egzaminów, ale myśle ,że je ogarne. Napewno bez problemowo moge założyć swój interes w UK, lecz nie mam pojecia co bedę potrzebował do założenia firmy w Polsce żebym był w stanie wykupić ubezpieczenie, bo wiadomo jak jest jedna niedokręcona nakrętka na kolanku i z domu możemy zrobić łódź podwodną.

 

 

Z góry dziękuję.

Opublikowano

Witaj

To załóż ją lepiej w UK ! i tam pracuj

No chyba.że chcesz się kopać z koniem u nas w Polska (ZUS,US,nieuczciwa klientela itd,itp)

pozdrawiam

  • Zgadzam się 1
Opublikowano

Tak czy siak chce spróbować, i przekonać się na własnej skórze :ph34r: Więc jeżeli ma ktoś informacje , co potrzebne itd. To proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam

Opublikowano

Raczej dowód - składasz w wydziale działalności gospodarczej, właściwej dla twojego miejsca zamieszkania ( w paszporcie nie masz adresu) ankietę i otrzymujesz pocztą po 7 dniach papiery firmy, jeszcze tylko wizyta w oddziale ZUS i wszystko, NIP pewnie masz.

Powodzenia

Opublikowano

Czyli żadnych zaświadczeń odnośnie kwalifikacji?!... w takim razie każdy " czesiek" może założyć firme być hydraulikiem.

wykupić ubezpieczenie od ewntualnego zalania a w wersji hard core od eksplozji boilera???!! :blink:

Przepraszam , ale troche to brzmi banalnie?1

Opublikowano

Zaświadczenia co do kwalifikacji nie są potrzebne przy zakładaniu firmy, ale są czasem niezbędne podczas wykonywania lub oddawania pracy.

Ubezpieczenie typu OC wykupujesz jeżeli potrzebujesz lub wymaga tego dana robota np przetarg, ale z własnego doświadczenia powiem ci że warto takie coś mieć, to dobry "dupochron" i wiele nie kosztuje.

Pozdr.

Opublikowano (edytowane)

A gdzie moge nabyć ewentualnie w takie kwalifikacje w Polsce , jeżeli te z UK nie będą wystarczające... wiadomo co kraj to obyczaj?

Lub gdzie sie zgłosić żeby zweryfikować kwalifikacje z UK co do zgodności z Polskimi ?

Edytowane przez Marek84
Opublikowano

podstawowe to masz sepowskie wpłacasz idziesz na szkolenie i robisz egzamin i zdajesz albo nie i teraz w zaleznosci od wilekokści kotłowni jakie robisz na rózne moce np na 100kW i masz eksploatacje ,jesli bedziesz miał potrzebe to znowu płacisz i robisz dozór ale to po pewnym czasie gdysz jak to na logike przystało najpierw trzeba popracowac żeby sie starac o dozór ,nastepna sprawa jesli bedziesz uruchamiał kotły to nastepne uprawnienia elektryzne itp

łacznie na komplet ostatnio płaciłem 4000zł ,jesli bedziesz instalował pompy ciepła jeszcze uprawnienia w zakresie materiałów niebezpiecznych obrotu i utylizacji ,ale to juz inna bajka która dodatkowo kosztuje ok 2000zł w zalezności od potrzeb czy tylko ekploatacja czy obrót itp

Opublikowano

To u ciebie drogo - każdy egzamin 10% najniższego wynagrodzenia ok 150zł/ 1egz + kurs przyg ok 350zł/ uprawnienia + "poprawki" drugie tyle powinno wyjść ok 3000zł z gazem

Poniżej przykładowe skany uprawnień, kotłownie do 50kW sa bez uprawnień, natomiast zawsze są potrzebne uprawnienia serwisowe do montażu i eksploatacji danego producenta np Viesman, Wolf, itd- te uprawnienia jak masz z zagranicy to mogą je akceptować , ale nie muszą.

Warto mieć uprawnienia do instalacji gazowych + uprawnienia spawacza gazowego.

Uprawnienia elektryczne nie są konieczne , możesz zlecać montaż i uruchomienie części elektrycznej osobie z uprawnieniami

post-18578-0-35272200-1349029608_thumb.jpg

post-18578-0-20771600-1349029646_thumb.jpg

Opublikowano

nie wiem czy drogo ,ale woda ,para gaz plus dozór i insalacje chłodnicze w takiej kwocie sie zamknałem jak sie okazało że jakiś do góry nagle mi zabrał uprawnienia poprzez zmianę teminu wazności ..

Opublikowano

Z tymi terminami to dziwny a sprawa - najpierw do połowy lat 60 były bezterminowe, potem wprowadzili termin 5lat, znowu krótko zmiana na bezterminowe, duży raban środowiska które te uprawnienia wydaje , że niby to nie egzamin państwowy tak jak na upr budowlane i projektowe ( które do 200X r dawali bez egzaminu), a teraz ponownie terminowe.

Ja uważam że jak zdałeś pierwszy raz, praktykujesz to nie ma problemu ze zdaniem, ci co zdają po raz pierwszy mają gorzej.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.