Skocz do zawartości
IGNOROWANY

miał z kopalni POKÓJ - prośba o opinie


micek73

Rekomendowane odpowiedzi

MIAŁY Z KOPALNI POKOJ SĄ W TYPIE 33,1 OZNACZA TO ŻE JEST TO WĘGIEL PŁOMIENIOWO-GAZOWY ( TROSZECZKE KOKSUJE) MUSISZ SIĘ LICZYĆ Z TYM ŻE BĘDZIESZ MIEĆ SPIEKI I DUŻO NIEDOPALONEGO POPIOŁU W OBECNEJ SYTUACJ TZN. KRYZYSIE WĘGLOWYM CZĘSTO FIRMY CHCĄCE POZYSKAĆ EKOGROSZEK LUB GROSZEK ZAKUPUJĄ MIAŁ Z KOPALNI KTÓRE WYDOBYWAJĄ WĘGIEL W TYM TYPIE (33,1) NASTĘPNIE TEN WĘGIEL TRAFIA NA RYNEK JAKO (PIAST) EFEKT TEGO JEST TAKI ZĘ LUDZIE MAJĄ TYPOWĄ WODE Z MUZGU BO RAZ SIĘ IM PALI RAZ NIE :-)

 

- ODNOSNIE MIAŁU STWIERDZAM NIE MA CO BRAĆ ZBYT WYSOKIEJ KALORYCZNOŚĆI W TYM TYPIE

PRZYKŁADOWO KLASY 26 W GÓRE GDYŻ ISTNIEJE WYSOKIE PRAWDOPODOBIEŃSTWO PRZEGRZANIA PIECA W EFEKCIE POPENKA NA SPAWACH

JEŻELI WEŹNIESZ NIŻSZĄ KLASE TO I TAK MUSISZ SIĘ LICZYĆ Z ZWIĘKRZONYM ZUŻYCIEM PALIWA W ZWIĄZKU ZĘ ZWYKŁE PIECE NIE SĄ W STANIE SPALIĆ PALIWA WĘGLOWEGO W TYM TYPIE

 

JA CI ZE SWEJ STONY DORADZAM

 

KWK MURCKI "BOŻE DARY" MIAŁ 24 IA

KWK WÓJEK MIAŁ 24 IIA

KWK STASZIC MIAŁ 23 IIA

 

NO I OCZYWIŚCIE KWK PIAST ALE REJON 1 BO TAM JEST LEPSZY WĘGIEL REJON 2

BARDZO DOBRA JEST TEŻ KRUSZOKNKA MIAŁ 24 Z KOPALNI SOBIESKI W JAWOŻNIE ALE BARDZO CIĘZKO GO DOSTAĆ

 

NIE WIEM ILE CHCESZ KUPIĆ TEGO MIAŁU

MOŻESZ BEZ KOLEJKI ZAKUPIĆ GO U DEALERÓW ALE ONI ZAZWYCZAJ HANDLUJĄ W ILOŚCIACH MIN 60 TON (CAŁOWAGONOWE)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie nie pocieszyłeś bo miał, który tworzy spieki to już mam i liczyłem na coś lepszego, z czym można pomieszać te dwie tony, które na swoje nieszczęście mam w piwnicy.

Przy czym znajomy, który ma mi to przywieźć bierze ten opał również dla siebie, też ma tłokowca i kiedyś prowadził skład opału więc chyba się zna. Zobaczymy.

Biorę 3 tony i z tymi dwoma, które już mam myślę, że na 120 m2 wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100 % Ci nie powiem czy wystarczy bo to wszystko zależy od zimy i czy masz mokry czy suchy miał

 

 

ja na kotle 50 KW przy ogrzaniu około 680 mkw ( firma plus dom) zeszły rok zamknołem ilością 14 ton ale ja ogrzewam ( myjnie 3 stanowiskową , warsztat mechaniczny i sklep)

 

wiem tyle że jak było zimno - 15 stopni to pełny zasyp około 320 kg. szedł w 3 dni tak piec pokazł co potafi

 

ja miałem kiedyś piec z ruchomym rusztem na miał też tłokowca i niestety dałem za mocny miał i popenkał mi piec na spawach teraz mam piec z podajnikiem resortowym firmy sas i pale Retopalem

 

a głupiego gadania nie lubie słuchać na temat klasa 28 to się będzie palić bo wiem z własnej praktyki że najlepszy stosunek do ceny ma klasa 24 w typie węgla 31,2

 

a oto mój piec żebyś nie myślał że ściemniam

post-3538-1224095197_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Wszystkim zainteresowanym odpowiedam bo dostałem ten miał z "POKOJU"

Miał super, prawie wcale się nie spieka, spala się cała podawana porcja, kaloryczny bardzo jednym słowem polecam.

Czesc, który typ miału zakupiłes M2 33 21D czy 23D proszę o odpowiedz ,bo ja mam z kwk knurów i jest do kitu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.