Skocz do zawartości
IGNOROWANY

C.w.u. - Niska Temperatura


SM01

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Mam problem z niską temperaturą c.w.u. w instalacji - przez kilkanaście sekund płynie woda o wysokiej temperaturze a potem temperatura wody bardzo szybko spada. Przypadkowo musiałem odstawić pompę cyrkulacyjną c.w.u. i okazało sie, że aczkolwiek ciśnienie gorącej wody bardzo spadło, to jej temperatura utrzymuje się na poziomie +50C - takim, jak w zasobniku - przez dłuższy czas.

Instalacja c.w.u. - kocioł Vaillant 240XEU + zasobnik VIH 115, pompa cyrkulacyjna Wilo Z15. Zasobik zasilany w zimną wodę przez reduktor ciśnienia (do 4,5 bar), naczynie wzbiorcze 4/11 bar. Pompa cyrkulacyjna jest zainstalowana poprawnie, jeśli chodzi o kierunek przepływu.

Będę wdzięczny za podpowiedzi w czym może leżeć problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Wydaje mi się jednak, że prócz braku zaworu zwrotnego przyczyną może być także zdławienie przepływu po stronie wyjścia z zasobnika - skąd bowiem tak znaczny spadek ciśnienia po zamknięciu zaworów odcinających na cyrkulacji? Instalacja jest z plastiku.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja z plastiku czy pexa?Ja mam ciśnienie sieci zredukowane do 3atm,odległość od wymiennika do kranów ok. 20m, poprowadzone pexem 20,cyrkulacja 16,żadnych problemów ze spadkiem ciśnienia.Sprawdziłbym poprawność podłączenia wszystkich rurek,zdarzają się różne historie.

Edytowane przez konopka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Mam problem z niską temperaturą c.w.u. w instalacji - przez kilkanaście sekund płynie woda o wysokiej temperaturze a potem temperatura wody bardzo szybko spada. Przypadkowo musiałem odstawić pompę cyrkulacyjną c.w.u. i okazało sie, że aczkolwiek ciśnienie gorącej wody bardzo spadło, to jej temperatura utrzymuje się na poziomie +50C - takim, jak w zasobniku - przez dłuższy czas.

Instalacja c.w.u. - kocioł Vaillant 240XEU + zasobnik VIH 115, pompa cyrkulacyjna Wilo Z15. Zasobik zasilany w zimną wodę przez reduktor ciśnienia (do 4,5 bar), naczynie wzbiorcze 4/11 bar. Pompa cyrkulacyjna jest zainstalowana poprawnie, jeśli chodzi o kierunek przepływu.

Będę wdzięczny za podpowiedzi w czym może leżeć problem.

a masz wszytkie krany juz pomontowane ?

czy masz jakieś ujecie wody ktore jest jeszcze jest nieczynne zmostkowane wezykiem albo cos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.