Skocz do zawartości
IGNOROWANY

podajnik szufladowy problem z miałem


arturstalmark

Rekomendowane odpowiedzi

witam może ktoś będzie mi w stanie pomóc mam piec stalmark z podajnikiem tłokowym  pale całe lato na wode skończył mi sie ecogroszek i postanowilem kupić miał i sie zaczeło gasne raz na dzien nire jest to kwestia ustawień tylko podajnika  pali sie fajnie jedno dwa podania ok a za trzecim cały zar sie zasypie i zgasnie   czy ktos cos podobnego przerabiał??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Miał w/g mnie nie jest dobrym paliwem na lato, nie leży długo w podtrzymaniu i wymaga większego dmuchnięcia a do tego ciągłego lub z niewielkimi przerwami. Ja osobiście mieszam z pelletem(teraz z łuski) lub drobną zrębką 50/50% i jest ok. Ale generalnie miałów a w szczególności czystych używam tylko w sezonie grzewczym, druga rzecz to miały na podtrzymaniu gazują i mocno dymią, podczas gdy groszek ma wolne przestrzenie między bryłkami i samoczynnie palenie się podtrzymuje. W ogóle to przy spalaniu miałów szczególnie jak piec często przechodzi w nadzór(osobiście) polecam wyjąć wszelkie klapki z wentylatora albo zablokować w pozycji otwartej.

To są informacje raczej ogólne, jednak kolega również "oszczędnie" podszedł do tematu i mógłby się pokusić o opisanie podstawowych informacji.. jaki opał, jakie ustawienia sterownika i troszkę szczegółów opisu problemu, np. czy w ciągu tych trzech podań piec był w ciągłej pracy czy w odstawce... i zgasł na podtrzymaniu czy pracy ciągłej etc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.