Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Miarkownik Unister-Ustawienie Parmetrów ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłem właśnie miarkownik Unister i właśnie czekam na jego dostawę do domu.

Kolejny raz czytam instrukcję nt. montażu i ustawieniu parametrów w menu.

Może ktoś mi podpowie jakie jakie ma ustawienia w swoim ?

Chodzi mi glównie o przedmuchy,czas otwarcia i zamknięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedż.

W przypdku mojego pieca ustawienia będą inne bo palę i będę palił tylko drewnem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miarkownik Unister dotarł do mnie w poniedziałek,szybki montaż i zaczął działać.

dsc00625x.jpg

By olowir at 2012-02-19

dsc00626x.jpg

By olowir at 2012-02-19

Szkoda że zima sie kończy bo nie zdążę go dobrze przetestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

wirdar a także inni użytkownicy Unistera jak bardzo przeciąga wam nastawioną temperaturę??, jak długo wam się piec budzi po opadnięciu temp. zadnej, oraz jak wysoko podnosi wam klapkę ?? Ja ma dolniaka (junkers supraclass - opał węgiel groszek) i mi potrafi przeciągać średnio 7 - 12st. (bardzo mnie to wkurza) a klapke podnosi mi tak że jest ~1cm przerwy (klapka zamykana szczelnie) piec nie ciągnie "lewego" powietrza. Cug mam dobry okresowo nawet za dobry, ale na zwykłym miarkowniku przeciągnięcia temperatury nie ma. Trochę zaczyna mnie już iryrtować ten sterownik. Histereze otwarcia klapki przy spadku zadanej temperatury mam ustawiną na 2st. przedmuchy mam wyłączone gdyż mija się to z celem (podnieca przeciąganie zadanej temperatury). Druga sprawa przeciąganie temperatuty powoduje potem problem z wybudzeniem pieca (szczególnie jak się tak popali z 1,5-2h) tzn temp. zadana 63st przeciągnie do 71st stopniowo przez kilka minut (~10) spadnie do 53st , następnie rośnie do 63st stosunkowo długo bo~30minut(czasem nawet dłużej) po czym po osiągnięciu 63st. znów przekroczy zadaną tem. o~8st i tak w kółko. W poczatkowej fazie użytkowania (po ok 2 tyg.) w sumie pracował tak jak chiciałem tz. przeciągał temp. max o 3st i trzymał zadaną bez zastrzeżeń (przedmuchy wyłączone, hisereza 2st.). Tydzień przed tymi większymi mrozami uległ awarii i trafił do serwisu wrócił jak już mrozów takich mocnych nie było i zaczął się problem wyżej opisany. Teraz warunki atmosferyczne podobne jak w początkowej fazie użytkowania a tu lipa, próbuje kombinować w ustawieniach ale nie daje to efektu ktrego bym oczekiwał. Totalnie się już zniechęciłem do tego produktu - jak u Was było z wysterowaniem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!!! ;)

Ja miałem w zeszłym sezonie u siebie unistera podpięte i byłem mega zadowolony

...histereza 2C, maksymalne przeciąganie to było 2-3 stopnie, zwróć jeszcze uwagę na pompę c.o., jeżeli będzie na najniższym biegu to też będzie podbijać lub jak nie będzie rozbioru ciepła - jednak nie powinien aż tyle, czy kocioł masz uszczelniony???. Ja u siebie miałem przedmuchy wyłączone - w zamian za to miałem klapkę uchyloną na stałe - około 1-2mm - stały minimalny dopływ powietrza. Jeżeli nie będzie odbioru to wiadomo, że będzie przysypiał i potrzebował więcej czasu na "rozbudzenie", komin stygnie,spada ciąg i w konsekwencji potrzebuje więcej czasu na "dobicie" do temp. zadanej..

..Maksymalne uchylenie klapki - u mnie było to około 1,5-2cm, ale najlepiej jakbyś ją wysterował kontrolując temperaturę spalin, tak aby było około 150-200C w komin

 

pozdrawiam B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kaczy za rady. Kocioł mam uszczelniony jak przykazał kolega guitar w swom wątku. Zastosowałem się do Twoich rad i są postępy które mnie już zadawalają. Problem widać leżał po stronie temp. spalin widać była za mała, niestety ową temp. wysterowałem na "dotyk" więć mało dokładnie ale jak narazie przynosło efekty. Klapkę mam na stałe uchyloną na 1mm, histereza 2C teraz przeciąga max 3C (5C po przerusztowaniu ale po ponowynym cylku otwarcia klapki przeciąganie temp. wraca do normy), kocioł budzi się w przyzwoitym czasie znacznie sprawniej niż poprzednio

Wieć wielke dzięki kaczy!

Jeszcze nie mam zabardzo doświadczenia w obsłudzie i zagadnieniach związnych z własną kotłownią (to jest mój pierwszy sezon) więć laik ze mnie jak nic. Czy do w miarę dokładnego jak na warunki domowe wysterowania spalin są dostępne termometry które nie ingerują w budowę czopucha??

 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hienka, u mnie temperetura po zamknięciu skacze max.2-3 stopnie.

W unisterze ta dżwignia chowa się i okoła 25 mm.

Moja klapka jest tak ustawiona że otwiera się około 20 mm ale to i tak testuję bo nie chodzi tu przecież o jak najszybsze ponowne rozpalenie.Do regulacji jest jeszcze ciąg w kominie czyli czopuch.

Jakiś wpływ na sposób pracy tego ustrojstwa ma nawet wiatr i przeciąg :D .

Jaki miarkownik kupić elektroniczny czy mechaniczny testowałem za pomocą takiej mojej samoróbki i imitacji tych dwóch urządzeń.

Wybrałem Unistera,do końca nie byłem pewny zakupu i nie kupiłem tego zdalnego sterowania na kablu razem z termometrem.

Swój stary piec musiałem trochę przerobić i uszczelnić żeby założenie Unistera miało sens.

Piwnicę z piecem mam pod swoim mezkaniem i 10 m kabla zupenie wystarczy żeby wiedzieć jaka jest temperatura na piecu i co trochę regulacji mu zrobię leżąc akurat w łóżku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Zastanawiam się nad sensem funkcji ustawienia histerezy w Unisterze. Od dwóch lat używam go już w drugim kotle i histereza zawsze na 0. Kiedy ustawiam temp. zadaną na 65*C - kocioł przeciąga często o 3-5*C. Kiedy ustawię na niższą np 63-64 *C to w pierwszych 3 godzinach pracy przeciąga także do temperatur rzędu 70*C - pewnie dla tego że po pauzie potrzebuje więcej czasu żeby się bujnąć - a jak się już bujnie to na całego. Więc ustawienie np temp 67*C z histerezą 2*C da identyczny efekt - jak zadanie temp 65*c z histerezą 0 :)  Może takie zachowanie dotyczy takiej jak moja instalacji ? Grawitacja z górnym grzaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.