Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowy Dozamet Camino


jacekma

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

czy jest wśród Was użytkownik nowego fabrycznie Camino Dozametu ?

 

Stoję przed zakupem i się zastanawiam, czy wybrać Camino 15kW czy Viadrusa U26 22,5kW.

Dom do ogrzania to nowy budynek 140m2 + dodatkowo zbiornik CWU ok 140L.

 

Mój ojciec pali w Camino i z doświadczenia mam mieszane uczucia, pali raczej od dołu kostką niewiadomego pochodzenia i różnie

to z ekonomiką wypada. Węgiel ginie w oczach, np dziś między 9 a 14tą wiadro węgla. Temp. na piecu 60-70C.

 

Proszę o rady czy pakować się w nowy Camino na nowy ocieplony budynek 140m2 (2x70m2) pietrowy kostka, 2,6m wysokie, czy

kupic Viadrusa ?

Cena ta sama...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się z takimi właśnie opiniami, że w wersji U 22 z powiększonym otworem załadunkowym (wycięcie w pierwszym członie) lepiej spala się drewno niż w U 26. Przy okazji dodam, że warto zwrócić uwagę na moc kotłów dla drewna (jest około 20% niższa niż dla węgla).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie z kolei zastanawia to, czy to wycięcie w pierwszym członie (wersja U22 D) nie pogarsza sprawności kotła tj. spalinom będzie łatwiej uciekać w komin niż w wersji U22, gdzie nie było tego wycięcia (U22 C), a płomienie przechodziły przez szczeliny w pierwszym członie (podobnie trochę jak w Camino).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czy jest wśród Was użytkownik nowego fabrycznie Camino Dozametu ?

 

Stoję przed zakupem i się zastanawiam, czy wybrać Camino 15kW czy Viadrusa U26 22,5kW.

Dom do ogrzania to nowy budynek 140m2 + dodatkowo zbiornik CWU ok 140L.

 

Mój ojciec pali w Camino i z doświadczenia mam mieszane uczucia, pali raczej od dołu kostką niewiadomego pochodzenia i różnie

to z ekonomiką wypada. Węgiel ginie w oczach, np dziś między 9 a 14tą wiadro węgla. Temp. na piecu 60-70C.

 

Proszę o rady czy pakować się w nowy Camino na nowy ocieplony budynek 140m2 (2x70m2) pietrowy kostka, 2,6m wysokie, czy

kupic Viadrusa ?

Cena ta sama...

Nie znalazłem odpowiedzi na pytanie czy Viadrus U26 jest kotłem dolnego spalania a to bardzo ważne czy będziemy ekonomicznie i w miarę bezdymnie spalać węgiel lub zadymiać okolicę i dodatkowo za to płacić.Ja przez ostatnie 37 lat zadymiałem okolice śmieciuchem i jak przerdzewiał to b dużo przeczytałem zwłaszcz ana forum murator dom posty"LAST RICO" o ekonomicznym spalaniu węgla.....Po co kupować jakieś uniwersalne dolno-górne i pisać o problemach "kolejna przeróbka górniaka na dolny'Na pewno są równie dobre kotły Ja i chyba Kolega klubowy "Janjan' obecnie nie mamy problemów z tym typem kotła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam kolegę ja powiem szczerze że u mnie camino 3/7 był wstawiony i palony od góry ale był mocno przewymiarowany , palony na węglu kamiennym zasypany do pełna i odpalony od góry na węglu z wujka palił nawet do 34h więc super a na węglu brunatnym nawet 12-14h więc moge ci taki polecić tylko pal w nim tak jak się powinno od góry , obecnie z 3/7 zrobiłem 3/4 czyli o połowę mniej . Obecny kociołek w jakim palę to buderus Dor 12kw ograniczony do 1/3 mocy, jak padnie do łask wróci z powrotem Camino i palenie od góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kolega dostanie powiadomienie i zajrzy na forum :)

 

Pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.