Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opis Działania I Regulacji Rozdzielacza Kan Therm 73A - Pomóżcie


jarzabek

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego tak dramatycznie obniża sie tem powrotu grzejników po przekroczeniu tych 35C??

po przekreceniu głowicy na mieszaczu rozregulowujesz układ , podłogówka to tak jak duzy grzejnik podłaczony równolegle z pozostałymi

zwiekszajac przepływ na jednym , na pozostałych jest mniejszy , woda na grzejnikach sie schładza i wraca na rozdzielacz zimniejsza

ot cała zagadka

Edytowane przez Marek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę masz odwrotnie zamontowany moduł mieszający - by-pas powinien być od strony rozdzielacza, a nie zasilania/powrotu - przy takim montażu nie masz prawdziwych odczytów temperatury powrotu podłogówki tylko temperaturę zasilania przed zmieszaniem, chyba że takie było od początku założenie i chyba kapilarę od zaworu termostatycznego masz zamontowaną na belce powrotu a nie zasilającej.

Edytowane przez tommek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kapilarą tak miało być, mam na niej ustawiną tem powrotu 35C jeśli ta temperatura się podniesie głowica zamyka dopływ cipłej wody do mieszacza, podnoszenie temperatury zasialania w mieszaczu polega na dławieniu powrotu z mieszacza, więc i zminiejsza sie przepływ przez mieszacz jeśli przepływ sie zmniejsza to dlaczego zmniejsza sie też temperatura powrotu z grzejników co gorsza nie podniosła sie od wczoraj wogóle a grzejniki na wpół zimne. Zmieniłem teraz bieg pompy w kotle może to coś zmieni. Dołaczam schemat producenta jak to wg. nigo działa.post-38122-0-65853700-1328081005_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli temperatura się podniesie głowica zamyka dopływ cipłej wody do mieszacza,

podnoszenie temperatury zasialania w mieszaczu polega na dławieniu powrotu z mieszacza, więc i zminiejsza sie przepływ przez mieszacz ]

pierwsze zdanie jest prawdziwe

drugie fałszywe

zle pojmujesz zasade działania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana biegu pompy w kotle pomogła, tem zasialania podłogi 45C powrotu 35C tempertura powrotu z grzejników 38C i rośnie. Przełączyłem pompe z powrotem na kotle na mniejszy obieg a przyblokowałem troche powrót z podłogi narazie jest jak powyżej, rosnie tem powrotu grzejników już jest 39,3C. Po około godzinie temperatura w pokoju podniosła sie z 20 na 21C przy -18 na dworze to chyba nieźle. Popołudniu zakładam czujnik zewnetrzny. Krzywa grzewcza o nachyleniu 0.7 Myśle ze da rade.

 

P.S "MAREK" To prosze wyprowadź mnie z tego fałszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawór regulacyjny słuzy do ustawienia max przepływu (max temp ) przez mieszacz przy otrawtym zaworze termostatycznym ( zdjeta głowica )

wprowadzajac dodatkowy opór ( zamykanie zaworu z głowica ) powoduje zmniejszenie przepływu i zmiane ( zmniejsza) temp na mieszaczu

kapilara jak jest na powrocie to masz pomiar temp wody wychadzacej , dotad bedzie otwrty dopóki cały powrót z podłogi sie nie rozgrzeje ( podobnie jak RTL)- stosowac przy kotłach gaz

a jak na zasilaniu to temp na wejsciu i przy duzych powierzchniach czs rozgrzewania bedzie długi - stosowac przy kotłach o nieokiłznanych temp zasilania np 90 st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, mam dwa mieszacze, w całym domu podłogówka, kominek z płaszczem wodnym i kocioł junkersa. Gdy grzeję kominkiem wszystko w porządku, ale przy grzaniu gazem mieszacz obniża temp. z 45 do 32st. Co sadzicie o następującym rozwiązaniu, wg mnie najprostszym:

Górną belkę powrotu odpiąć i połączyć z dolną rurą powrotu. Poza tym wszystko zostaje na swoim miejscu. Głowica ograniczy zbyt gorącą wodę zasilania, trzeba jedynie otworzyć zawór by-pass, żeby w przypadku zamknięcia dopływu ciepłej wody pompa nie pracowała na sucho. W tym tygodniu mam zamiar to zastosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.