Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Nie Osiąga Temperatury Minimalnej I Inne Problemy


dagidagi80

Rekomendowane odpowiedzi

No i tak jak pisałem pale ruskiem tzn ekogroszekiem z Energo z.o.o. To jest porażka totalna,ten eko wogole nie chce sie palic i to dosłownie.Na Chwałowicach ustawienia 5s na 20-23 s to było normalne.na tym eko ustawienie 5/28 to juz za czesto i zasypało mi palenisko 3 razy w ciagu dnia.To nie moze byc kwestia złych ustawień.Jako tako sie paliło dopiero przy przerwie 36-37 sekund a zmiany ustawień dmuchawy nic nie pomagały.Wogole jak mogą być aż takie róznice w ekogrszkach.Aktualnie przy 25% jakoś tam sie pali ,czasami dobija do 45 stopni ale tylko dlatego ze dodałem 30 % retopalu.Na dmuchawie 40% z tego eko robi sie ciasto na retorcie a podawanie częstrze nic nie daje.Nie polecam tego nikomu,no chyba ze ma taki piec ślmakowy który łyka tez gorsze ekogroszki.Ja teraz bedę znów mieszac z chwałowicami i retopalem bo mam kilka worków.

 

Miałem okazje cenową i zamówiłem sterownik tech st-57 PID(w defro chcieli 860 zł a ja dostałem za 560).Za kilka bede miał go i będę montować.Zastanawiam sie jak bedzie takie coś chodzi na tym badziewnym ekogroszku.Napewno z lepszymi se poradzi ale jak bedzie z tańszymi?

 

ZIma mija a ja jak wiele osób podczas pierwszego sezonu z nowym piecem ślimakowym eksperymentuje.Narazie moje wrażenia są takie:

 

1.opał

Nie warto akurat w tym modelu inwestować w gorszej jakość opał.Czy to czeski czy to ruski jedna chwała,słabo sie palą.Niestety mam problem ze znalezieniem dobrego lokalnego dostawcy z lepszym ekogroszkiem w normalnej cenie,Pozostaje mi tylko kupowac Chwałowice i Retopal w cenie aż 1000-1050 zł/tona.Tą zimę jakoś musze przetrzymać bo mam trovche tego badziewia jeszcze.

2.kocioł

Defro komfort eko 20 to fajny piec ma zalety i wady:

zalety

-wygodny w czyszczeniu ponieważ jest wyski a ja przy wzroscie186cm i sporej wadze to wazny atut ze nie trzeba sie schylac za bardzo

-dobre wykonanie

-zasobnik 210 kg super sprawa,jesli jest ok ekogroszek to na 8 dni wystarcza.

-bardzo przejzysty sterownik

-brak dymu po otwarcie dzwiczek dzieki przemyslanej konstrukcji.

 

wady

-deflektor za wysoko

-ruszt awaryjny mogłby byc na stałe jak w kotle ogniwo eko a deflektor podczepiany do rusztu

-chyba bardzo wymagajacy jesli chodzi o jakość ekogroszku

-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś niedziela,czas na testy ciąg dalszy

 

ustawienia:

podawanie 5s

przerwa 21-22 s

podtrzymanie 10s/10 minut

wentylator 20s/10 minut

nadmuch 30% ok 2cm otwarta przesłona

zadana temp 49stopni

cwu nagrzane wiec nie obciazało instalacji

pale aktualnie ruskim Energo zmieszanym z Chwałowicami w proporcjach ok 60% - 40 %

 

wyniki(rejestrowałem to filmikiem z telefonu)w ciagu dwóch godzin:

temperatura osiagnieta za kazdym razem w ciągu 9 minut

podtrzymanie 8 minut

czyli:

9 minut pracy-8 minut podtrzymanie(temp rosła w podtrzymaniu do 50 stopni czasami)-9minut pracy(temp spadała do 45-46 stopni i potem rosła) itd przez 2h

 

Jakie było moje zdziwienie po tym czasie:nic nie zmieniałem i raptem piec zaczeło mi zasypywać tzn nie chciało sie palic i nowy eko wypychał żar do popielnika.Chyba znów badziewny węgiel Enegro dał znać o sobie.Nadal sie zastanawiam czy nowy sterownik st-57PID który będe miec za ok tydzień da rade z tym lipnym węglem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie da rady moim zdaniem albo będzie miał poważne problemy

spróbuj skoro przesypuje zrobić dłuższą przerwę podawania tak żeby miał czas się wypalić, 10minut pracy do zadanej to dobry wynik- jak nie będzie chciał osiągnąć w 40 minut wtedy się zacznij martwić

zatem przerwa podawania dłuższa i do dzieła- najlepiej o połowę od razu czyli z 5/22 na 5/30 - i delikatnie uchyl klapkę wentylatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż głupio sie przyznać ale ja miałem fabrycznie zle ustawiony obciążnik jak widać na poprzednim poście .Ustawiłem juz prawidłowo czyli w podtrzymaniu klapka w wentylatorze całkowicie zamyka się a dopiero na ok 20% zaczyna sie otwierać.Taki błąd ale kto by pomyslal ze fabrycznie tak było zle. Ciekawe jakie efekty tego będą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli był w pozycji otwartej to efektem będzie odcięcie dopływu powietrza w fazie podtrzymania- nie będzie się zapadał kopiec na skutek braku dopływu powietrza, no chyba że masz super mocny ciąg i będzie sam klapkę uchylał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.