Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Grzejnik W Piwnicy


darecki2308

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

bardzo proszę o radę w jaki sposób lub jak podpiąć się do instalacji , która jest aktualnie gotowa choć zbiornik c.w.u jeszcze nie jest w tym miejscu co na schemacie, ale będzie

chciałbym również zamontować w piwnicy koło c.w.u albo dalej grzejnik gdzie mógłbym go wpiąć do instalacji proszę o radę

 

w załączniku schemat

 

od 1 do 5 grzejniki

od 7 do 11 zawory odcinające

6 zbiornik wyrównawczy

12 woda użytkowa

13 dopływ zimnej wody

schemat.bmp

Edytowane przez darecki2308
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja aktualnie zbiornik c.w.u mam zamontowany pod zbiornikiem wyrównawczym 20 cm pod nim na zasilaniu , ale chcę go właśnie zamontować jak na schemacie.

i chcę podpiąć również w piwnicy grzejnik oczywiście przed c.w.u. ale proszę o radę aby ktoś doradził ewent. narzucił na aktualny schemat ,ewent przerobić aktualny na poprawny jak powinien wyglądać to poprawnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

dzięki za odp

tylko czy mogę podpiąć się tak jak zaznaczyłeś oczywiście przed c.w.u ,ale w drugą stronę zawory odcinające jak najbardziej

zobacz na moim schemacie nowa idzie do dołu , ale szła by po prostej tuż pod c.w.u rura do grzejnika czy tak może zostać ?

proszę o radę ,czy powrót może być wpięty gdzie zaznaczyłem?

i czy powinienem zabezpieczyć jeszcze jakoś rurę która idzie do wyrównawczego bo nie brałem nic pod uwagę przy zmianie układu z zbiornikiem c.w.u w piwnicy .

nowy.bmp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to rozumieć tak że po prostu pozostawić jak jest nic nie zmieniać z NW.

no nie zupełnie , brak przewewu -ale to chyba tylko na schemacie

 

Dokładnie tak.

a jak zaklei kule i nie otworzy , ja preferował bym , albo przed pompą wpiąć albo pompę dać w poziom

post-16946-0-27475700-1327256371_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie zupełnie , brak przewewu -ale to chyba tylko na schemacie

 

 

a jak zaklei kule i nie otworzy , ja preferował bym , albo przed pompą wpiąć albo pompę dać w poziom

post-16946-0-27475700-1327256371_thumb.jpg

 

:blink: Mądre słowa z tą kulą ,ale moja kula ma wielkość pięści jest spora ? masz racją chylę czoła

Dzięki czy jest konieczne ?

bo jeśli tak to wolałbym rozwiązanie przed pompą zaraz przy wyjściu od pieca trójnik puścić osobno na co i osobno NW ,bo na wiosnę i tam troszkę będę przerabiał więc mogę się tam wpiąć ale jest ciężko bo musiał bym osobną rurę prowadzić na NW i nie była by już połączona jak na moim schemacie z 3-4-5 grzejnikiem ,czy muszę mieć zachowany bezpośrednio pion ? bez zakrętów w poziomie z przechyłem ku górze ?

Edytowane przez darecki2308
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie zupełnie , brak przewewu -ale to chyba tylko na schemacie

 

 

a jak zaklei kule i nie otworzy , ja preferował bym , albo przed pompą wpiąć albo pompę dać w poziom

post-16946-0-27475700-1327256371_thumb.jpg

 

czy te obejście od NW mam rozumieć tak że ciepła woda wchodzi od dołu i podczas ewent. zagotowania wychodzi górą wracając z powrotem w instalację c.o? nie ucieka w odpływ (kanalizację) jak mam to teraz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie - podłączenie od góry ma zapobiec opróżnieniu wody z ZW w razie zagotowania para ma łatwiej górą uciec do zbiornika rozprężyć się i nadmiar odpłynie do kanalizy( RURA DO ZBIORNIKA I KANALIZY MINIMUM -- 1" lub cu28) , a reszta powróci do kotła

 

jeszcze istnieje możliwość podłączenia ZW na 3-ech rurach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że może moje pytania są banalne ale ta instalacja ma z 20 lat nie było nic robione tylko powymieniane rury wraz z c.w.u i piecem a układ pozostał taki sam więc tyle moich śmiesznych pytań

jaka powinna być mini. odległość między wyjściem zasilania c.o . a wspomnianą wcześniej kulą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że może moje pytania są banalne ale ta instalacja ma z 20 lat nie było nic robione tylko powymieniane rury wraz z c.w.u i piecem a układ pozostał taki sam więc tyle moich śmiesznych pytań

dlatego wywala całą wode ze ZW po zagotowaniu

 

jaka powinna być mini. odległość między wyjściem zasilania c.o . a wspomnianą wcześniej kulą .

nie słyszałem o takiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie - podłączenie od góry ma zapobiec opróżnieniu wody z ZW w razie zagotowania para ma łatwiej górą uciec do zbiornika rozprężyć się i nadmiar odpłynie do kanalizy( RURA DO ZBIORNIKA I KANALIZY MINIMUM -- 1" lub cu28) , a reszta powróci do kotła

 

jeszcze istnieje możliwość podłączenia ZW na 3-ech rurach

 

załączyłem schemat ale żle zaznaczyłem zasilanie do wyrównawczego

czy mógłbym prosić kolegów o szkic schemat jak to powinno wyglądać

o czym kolega napisał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.