Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Żubr - kocioł


kazik

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe co sądzicie o tym wyrobie. Rozmawiałem dzisiaj telefonicznie z właścicielem firmy. Uzyskałem dosyć ciekawe informacje o kotle. Ponieważ twórca kotła jak się wydaje ma pewien dorobek naukowy w zakresie energii odnawialnej należy moim zdaniem przyjrzeć się bardziej uważnie tej konstrukcji i informacjom zawartym w opisie technicznym.

Może ktoś miał do czynienia z tym ....wynalazkiem?

 

http://www.piece.zubr.prv.pl/

 

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż- w opisie zawsze wszystko wygląda nieżle...

Czy ktoś ma taki kocioł ?

 

Niepokoi mnie ewidentny błąd na stronie: "# emisją netto dwutlenku węgla równą 0 (ZERO!),"

Domyślam się, że chodzi o tlenek węgla, ale jak widzę podobne błędy, tracę zaufanie do reszty.

 

Trochę ironicznie: "a gdzież tym kotłom do mojego piecyka..." pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę ironicznie: "a gdzież tym kotłom do mojego piecyka..." pozdrawiam.

 

Muszę przyznać, że Twój ..Pie....cyk jest bardzo tajemniczy i na pewno rewelacyjny, ale czy spalisz w nim niedosuszoną sosnę?

A może zamieścić na forum jego konstrukcję? - przynajmniej dla stałych forumowiczów.

 

Pozdrawiam i życzę udanego sezonu......grzewczego.

 

Kazik Z

PS W dzisiejszej rozmowie z przedstawicielem Firmy Żubr usłyszałem, że mój Zębiec to ......dziadostwo.

A ja na przekór wszystkiemu sypnąłem mu wiadro chrustu i po piętnastu minutach to... dziadostwo nagrzało mi wody na dwa dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Netto Brutto od kiedy w opisach emisji?? Jakiś VAT wrzucili na emisje ?? Jestem na NIE. A zapis o tym że koleś książki pisze to już koniec ( Marketing w firmie leży). Polecam mu porzucić kotlarstwo i zacząć się poważnie zastanawiać nad pisarstwem ..... znaczy bajko pisarstwem może w miejsce Tuwima ?

 

PS: Kazimierz daj spokój ten Pan to czarodziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Muszę przyznać, że Twój ..Pie....cyk jest bardzo tajemniczy i na pewno rewelacyjny, ale czy spalisz w nim niedosuszoną sosnę?

A może zamieścić na forum jego konstrukcję? - przynajmniej dla stałych forumowiczów.

 

Pozdrawiam i życzę udanego sezonu......grzewczego.

 

Kazik Z

 

Spalę. W tamtym sezonie zmuszony byłem palić zrębkami, a własciwie grubymi trocinami sosnowymi, niestety

wilgotnymi i wtedy doceniłem swój system spalania na warstwie żaru- odbywa się tam coś w rodzaju

odgazowania opału ze wstępnym suszeniem.

 

Teraz muszę wyjechać na parę godzin, ale po powrocie postaram sie wrzucić parę zdjęć swojego pieca, może

w nowym temacie. Nastawcie się na drastyczne zdjęcia prototypu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od miesiąca jestem posiadaczem Pieca Żubr wybudowałem specjalnie dla niego nową kotłownię z kominem o przekroju Fi 27 , który muszę ocieplić , czy wełną lub styropiianem Trójką lub piatką.? Sam piec 26 kW robi wrażenie 350kg żywej wagi, blachy z huty Sędzimira ,pełną taczką drewna można do niego wjechać wszystko spali i zamieni na popiół.

 

Jowram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownikiem dopiero będę jak pojawi się jakiś instalator i mi go wepnie do instalacji gazowej.Zastanawiam się czy dać naczynie rozprężne czy wyrównawcze ? Drzwiczki i komora załadowawcza dość obszerne otwierają się na dwie strony. Na resztę pytań odpowiem jak go odpalę i sam się przekonam jak będzie wytrzymały. Gość który go przywiózL mówił,że górale to nawet szkłem w nim palą by ogrzać pokoje jak nie ma ceprów. NO i,żę kupują je już za Atlantykiem co dobrze o nich świadczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam co do kotła ŻUBR -obserwowałem jego pracę przez jeden sezon grzewczy u mojego teścia piec ten sprawował sie znakomicie moc 17Kw a do ogrzania ok 160 m2 rodzaj opału drewno i węgiel , 3 dni temu zamontowałem żubra u siebie tyle że o mocy 20 Kw , dodam ze posiadam instalacje CO starego typu - rury stalowe , żeliwne grzejniki , do tego podłogówka i dwu płaszczowy zbiornik 120 litrów - w piecu pale drewnem (wierzba) i miałem ,przy tym rodzaju opału piec sprawuje sie znakomicie duży rozmiar drzwiczek zasypowych sprawia że ładuje do niego wałki o średnicy ok 20 cm i 2 wiadra miału wieczorem i mam spokój do rana miał wypala sie do końca pozostawiając mało popiołu. Piec posiada nadmuch sterowany elektronicznie ,wersja bez nadmuchu niczym sie nie różni od tej z nadmuchem jak ktoś zechce zawsze może kiedyś dostawić , nie ma różnicy jakie podłączenie jak w innych piecach prawe czy lewe piec posiada podłączenie po obu stronach wystarczy zaślepić nieużywane . Ja jestem bardzo zadowolony z tego pieca i z jego osiągów i gorąco go polecam jeśli ktoś chce palić jak to sie mówi śmieciami . Cena mojego kotła to 3650 razem z nawiewem cena bez nawiewu 3150 .

 

PS Wygląd strony internetowej nie świadczy o jakości produktu . Biedronka posiada posiada ładną stronę ale raczej nikt nie kupiłby tam kotła CO ;) . Jeśli ktoś potrzebuje więcej informacji proszę pytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żubr ma duże wymagania co do ciągu. Ja mam komin stalowy fi 20 - czy pociągnie 20 KW? Jak w tym kotle rozwiązana jest kwestia powietrza wtórnego i czy bardzo dymi z komina. Jaka jest temperatura spalin w czopuchu, na ile wystarczy jeden załadunek drewnem na full, wymiary drzwiczek załadunkowych, czy jest klapa szybkiego rozruchu? . Na początek tyle.

A i jeszcze jedno, czy Tomek ma rację?

Pozdrawiam Żubrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.U mnie wałek 26x45 spokojnie wchodzi Żubr 26 KW-3950ZŁ. Mam pytanie mam zamiar palić drewnem opałowym, na razie bez elektroniki i nadmuchu. Obecnie mam instalację miedzianą grzejniki panele Brugman, a wszystko to napędza piec gazowy Termet. Jakie podstawowe elementy trzeba zakupić aby wpiąć się w tą instalację i w jak najprostszy sposób się podłączyć do grzejników. CWU na razie będzie z pieca gazowego. Mam zamiar pozostać w układzie zamkniętym.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam co do krypto reklamy to pomyłka , ale to jest forum wiec każdy ma prawo do własnego zdania po to jest w końcu forum pozdrowionka tomek krakerss :) komin fi 20 cóż powinien dać rade tylko należy go utrzymać w odpowiedniej czystości a jak nie to zawsze można zamontować wyciąg albo spróbować go podnieść :D ja mieszkam w tzw starym budownictwie i mam komin 3 kanałowy czyli wentylacja i 2 dymne wszystkie 3 łączą sie w jeden duży kanał na szczycie i pojawiają sie problemy z ciągiem ale mam zamiar rozebrać wspólną część i wymurować oddzielne kanały i podnieść komin do góry zobaczę co z tego wyjdzie ;) co do dymienia z komina to jak na moje oko to nie za bardzo dymi - delikatna smużka koloru siwego co do podłączenia pieca do instalacji gazowej to nie mam pojęcia nie jestem instalatorem tylko pomagałem przy podłączeniu dwóch takich pieców do istniejącej już instalacji wyk z rur stalowych.

Moje doświadczenia z tym typem kotła postaram sie opisywać na bieżąco :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.