Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podajnik Ekoenergia + Sterownik Tytanic


mdeska

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Posiada piec z podajnikiem brucer ekoenergi z poraja.

na podajniku tytanic ustawione mam:

 

czas podawania 8 s

przerwa 45 s

dmuchawa 4 na 10 ( wiatrak przysłonienty, otwarte na 1 cm)

temperatura na piecu 55

 

pale miałem (według sprzedawcy 28 kj)

 

i mam pytanie: piec dochodzi do temperatury ok 11 min, a podtrzymaniu trzymaniu jest jakieś 17 min, czyli piec pracuje 11 min a stoi 17 min.

 

Czy to jest ok czy coś zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to byc ok albo nie - zalezy ile Ci idzie opału na dobe, ile metrow ogrzewasz przy jakiej temp w domu itd. Kazdy piec jest inny od strony mechanicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to byc ok albo nie - zalezy ile Ci idzie opału na dobe, ile metrow ogrzewasz przy jakiej temp w domu itd. Kazdy piec jest inny od strony mechanicznej.

 

Cześć

 

Tak jak kolega pisał to zależy od wielu czynników. U mnie (mamy taki sam palnik) piec dochodzi w 8 min i jest w podtrzymaniu jakieś 20 min. Jednak u mnie piec idzie z większą mocą (podawania/przerwa 15/60).

 

A czy przy tych ustawieniach żar jest na całej powierzchni retorty czy bliżej od strony podajnika? Jaki typ masz dmuchawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Titanic dobry sterownik.

Producent tego stera ma u siebie podłączony także taki zestaw w celach testowych. tj. palnik Ekoenergia oraz Titanic.....

 

 

Jak się nauczysz podstawowej obsługi, to możesz wbic hasło "10" i przełączyc sobie tryb pracy na strefy czasowe, trochę zmieni się wyświetlacz i uzyskasz opcję korekcji temperatur c.o.i cwu w skali dobowo-tygodniowej. Strefy mogą być identyczne przez 7dni lub różne dla okresu pon-pt. oraz sob-niedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Dzięki za odpowiedź.

 

Powierzchnia domu to ok 190m2, dom nie ocieplony z plastikowymi oknami. nowa instalacja grzewcza.

 

Opału, tego miału schodzi mi jakieś 25 kg na dobe przy takich temperaturach jak teraz są (- 5 do +7)

 

Przy tych ustawienia właśnie jest żar bardziej od strony podajnika.

 

Dmuchawa to firma konwektor model WBS 6a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Dzięki za odpowiedź.

 

Powierzchnia domu to ok 190m2, dom nie ocieplony z plastikowymi oknami. nowa instalacja grzewcza.

 

Opału, tego miału schodzi mi jakieś 25 kg na dobe przy takich temperaturach jak teraz są (- 5 do +7)

 

Przy tych ustawienia właśnie jest żar bardziej od strony podajnika.

 

Dmuchawa to firma konwektor model WBS 6a

 

Z tym zarem nic nie zrobisz. Chyba, ze zwiekszysz obroty. Dmuchawe masz taka jak ekoenergia zaleca. Moim zdaniem te 25 kg. na dobe to nie jest zle.

Jak wyglada sprawa sadzy w kotle? Co ile czyscisz kociol?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym zarem nic nie zrobisz. Chyba, ze zwiekszysz obroty. Dmuchawe masz taka jak ekoenergia zaleca. Moim zdaniem te 25 kg. na dobe to nie jest zle.

Jak wyglada sprawa sadzy w kotle? Co ile czyscisz kociol?

 

 

sadzy raczej niema (trochę przy drzwiczkach) ogólnie zbiera się na półkach pył który muszę usuwać co jakiś tydzień może półtora z pół wiaderka z całego pieca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.