Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomocy


szwagrus

Rekomendowane odpowiedzi

dalej nie wiem jak ustawić to podtrzymanie: podawanie co 10 minut przez 13 s i przedmuch co 10 min przez 30 s.

 

Załączyłem Ci DTRke sterownika. Na stronie 14 masz opisane jak zmieniać nastawy nadzoru czyli podtrzymania (tak się u mnie nazywa). Ja mam takie parametry jak podałem natomiast dla sterownika ecomax 800 zgodnie z dokumentacją jest:

przerwa podawania nadzór - ustaw 10 min

czas podawania nadzór - ustaw 13 s

wydłużenie nadmuchu nadzór - 30 s - 13 s = 17 s i tyle ustaw

 

Dlatego podtrzymanie jest ważne ponieważ jak je dobrze ustawisz (cały czas żar na retorcie) to palnik po postoju będzie zaczynał pracę od razu z konkretnym płomieniem a nie rozdmuchiwał kilka ledwo ciepłych ziaren droszku i przez to wystudzał piec nadmiarem powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednim razem nie poszedł mi załącznik.

 

Jeszcze jedna moja rada. Jak bedziesz miał trochę czasu to zbierz wszystkie papiery które przyszły Ci z piecem i innymi "zabawkami" jak np. pompy i dokładnie je przeczytaj bedziesz miał wtedy dużo większy obraz tego co się dzieje w kotłowni.

 

Jeszcze jedno pytanie: masz założony zawór 3 lub 4 - drogowy?

ecoMAX 800 R1_DTR_wydanie 1.5.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli mogę zapytać jak czyścic piec żeby było wszystko ok

 

Powiem jak ja czyszczę. Przed każdym opróżnianiu popielnika czyli co 2-3 dni czyszcze skropakiem wszystkie powierzchnie które są dostępne przez drzwiczki dostępu do rusztu wodnego oraz ścianki dookoła retorty przez drzwiczki piętro niżej. Z tej półki która jest na górze to raczej lepiej spychać syf do tyłu niż na palenisko. Ruszt wodny czyszczę dużym pędzlem bo tam niestety powierzchni płaskich nie ma. Wydaje sie to upierdliwe ale ja nabierzesz wprawy to zajmuje to ok 3 min. Co tydzien natomiast dodatkowo czyszczę te powierzchnie do których dostęp jest od góry pieca oraz czopuch. Trzeba tez pamiętać o usuwaniu pyłu co jakies 2 tygodnie przez drzwiczki wyczystki bocznej (nr 28 na schemacie). Mozna oczywiście to wszystko olać i skrobać wymiennik co miesiąc albo żadziej ale wtedy o wysokiej sprawności trzeba zapomnieć.

 

tak mam zawór

 

W takim razie możesz tam ustawić jaka temperatura ma iść na dom np.45 C a na piecu mieć wymagane dla ochrony przed korozją 57-60 C. Tu mozna też sporo energii zaoszczędzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DOBRA RADA A JAK TO USTAWIC NA NIM TZN JAK GO SKRĘCIĆ?

 

A tym zaworem na wyjściu na dom powinieneś mieć termometr. Tak ustawiasz pokrętło aby na termometrze było tyle ile chcesz i już pozamiatane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZYLI ROZUMIEM ŻE MAM ZOSTAWIĆ TAKIE USTAWIENIA:

5 S PODAWANIE

30 S PRZERWA

 

w ustawieniach serwisowych

przerwa podawania nadzór 10 min

czas podawania nadzór 13 s

wydłużenie nadmuchu nadzór -17 s

 

i odsłonić dmuchawę

 

zawór ustawić na 45 c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie. Oczywiście to są nastawy wyjściowe. Pisz co się będzie działo z paleniskiem, popiołem itd. to będziemy wprowadzać korekty.

Z tym zaworem mieszającym to jest tak że on nie zapewnia stałej temperatury na wyjściu tylko stały stosunek miszania wody z pieca z tą z powrotu. Przejrzyj sobie ten wątek: LINK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam

z mokrym to już inna bajka i inne ustawienia. Spróbuj w miarę możliwości go przesuszyć a przynajmniej porcjami przed wsypaniem do zasobnika.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Groszek kupiłeś luzem czy w workach? Czy masz trochę wolnego miejsca w kotłowni bądź w innym ogrzewanym pomieszczeniu (garaż)? Najlepiej gdyby tam był surowy beton na podłodze. Trzeba zapewnić jak największą powierzchnię odparowania więc na ten beton rozsypujemy niezbyt grubą warstwę groszku. Beton dlatego bo ładnie wchłania wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.