Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zimna Podłogówka


specjal1980

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za informację!

Zawór termostatyczny skierowany jest we właściwym kierunku! Strzałka zgodna z kierunkiem przepływu wody przez rozdzielacz.

Jeszcze dziś sprawdzę całą resztę!

Czy grzejniki wystarczy zakręcić na termostatach, czy muszę zakręcić zawór powrotu lub zasilania pod grzejnikiem.

 

PS

Zapewne to poprzednie zapytanie otrzymał Pan ode mnie.

 

 

Grzejniki wystarczy na termostatach ( jak układ ruszy trzeba będzie je wyregulować na dolnych zaworach regulujących )

Jak się okaże że zawór jest uszkodzony ja zadzwonię do Pandelli i dostaniesz taki zawór .Może uda się też rotametry nowe załatwić .... Napewno kupując ten układ nie zostaniesz bez pomocy i musi to ruszyć .

A jeśli ten układ działał wcześniej prawidłowo a podłaczenie nie zostało zmienione to jest to dowód że musi to tak działać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zamianę zasilania z powrotem wskazują tez zawory spustowe przy dolnej i górnej belce gdzie przy górnej jest kolor rączki czerwony a przy dolnej niebieski. Kapilara zaworu powinna być montowana przy górnej belce.

 

 

W tym przypadku ma być na dolnej belce , tutaj jest zamontowana wewnątrz w rozdzielacza.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TECEflex_rozdz_pod_2011_03.pdf

Nasuwa się wątpliwość po co mieszać wodę która wraca dom powrotu instalacji? Tu chodzi również o logikę.

 

 

Witam , poniżej zamieszczam schemat rozdzielacz z tą sąmą zasadą mieszania inej firmy , tak samo to ma działać u kolegi . Akurat w tym przypadku głowica jest na górnej belce ale to nie ma znaczenia ważne gdzie jest kapilara tej głowicy . Jak bedę miał trochę czasu to poszukam z Prandelli ..pozdrawiam

Edytowane przez tomekb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien już być w przedstawionym przez Ciebie rozdzielaczu zawór na którym jest głowica powinien być odwrotnie zamontowany chyba że niewyraźnie strzałkę widać . Woda powinna zawsze wpływać pod grzybek .pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tym bardziej ,że woda z zasilania będzie tez pchana w powrót podłogówki i tylko nadciśnienie pompy powoduje prawidłowy przepływ, natomiast przy niepracującej pompie trzeba by stosować zawory zwrotne aby woda nie popłyneła powrotem podłogówki. stąd moje wątpliwości. Aby układ stał się logiczny to należałoby odwrócić pompę aby mieszanie było właściwe i całość wody pod mieszanej popłynęła odwrotnie przez podłogówkę (co jest możliwe, chyba ,że szczegóły konstrukcyjne na to nie pozwolą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawór idzie przenieść na górną belkę a górny na dolną. rozpatrując układy zaczynam od analizy rozpływu czynnika, a tu jest niezrozumiały. nie wiem co autor miał na myśli.

 

Powinien już być w przedstawionym przez Ciebie rozdzielaczu zawór na którym jest głowica powinien być odwrotnie zamontowany chyba że niewyraźnie strzałkę widać . Woda powinna zawsze wpływać pod grzybek .pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przedstawionym przeze mnie przykładzie (nie mojego autorstwa, przykład z internetu) zastosowano zawór herc i jest właściwie wstawiony co przedstawiam na załączonym obrazku (tylko głowica jest bez kapilary)

post-4692-0-68885700-1323428132_thumb.jpg

 

Witam , czyli w którą stronę jest strzałka na tym przykładzie który przedstawiłeś jak w lewo , a ma to być powrót do pieca to jest źle założony .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ,teraz jest ok , i dla mnie było to oczywiste że w tym przypadku trzeba podłaczyć powrót do kotła na dolną bęlkę , tylko na zdjęciu zawór jest odwrotnie zamontowany bo strzałkę ma w drugą stronę . I też to bedzie działać , pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzejniki wystarczy na termostatach ( jak układ ruszy trzeba będzie je wyregulować na dolnych zaworach regulujących )

Jak się okaże że zawór jest uszkodzony ja zadzwonię do Pandelli i dostaniesz taki zawór .Może uda się też rotametry nowe załatwić .... Napewno kupując ten układ nie zostaniesz bez pomocy i musi to ruszyć .

A jeśli ten układ działał wcześniej prawidłowo a podłaczenie nie zostało zmienione to jest to dowód że musi to tak działać .

 

 

Zrobiłem wczoraj próbę z zakręconymi grzejnikami 1 i 2.

Kocioł grzał wodę na 75 stopni.

Pompa podłogówki włączona.

Wszystkie obiegi podłogówki zamknięte.

 

Wynik testu jest następujący:

Maksymalnie na rozdzielaczu osiągnąłem 68 stopni, ale dosłownie przez kilka chwil!

Najwyższa stabilna (tj utrzymująca się przez dłuższy czas) temperatura to 62 stopnie!

 

O czym to świadczy?

Czy po tych wszystkich testach jest Pan w stanie jednoznacznie zdiagnozować usterkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , jednoznacznie na odległość to tak się nie da , ale bardzo prawdopodobne jest to że coś blokuje ten przepływ i nie dochodzi temperatura zadana na piecu , może to też być termometr uszkodzony , choć stawiam na to że zawiesza się zawór może się zabrudził patrząc na rotametry to trochę brudu jest w tej instalacji , kontaktowałem się z firmą Prandelli i jest zgoda aby wysłać do Ciebie taki zawór , górny zawór też jest podejrzany , więc proszę o adres na priv . i powinno się to wszystko wysłać ( 2 zawory i rotametry ) pozdrawiam .

Z twojej strony proszę po wymianie o wysłanie starych elementów do analizy. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynik testu jest następujący:

Maksymalnie na rozdzielaczu osiągnąłem 68 stopni, ale dosłownie przez kilka chwil!

Najwyższa stabilna (tj utrzymująca się przez dłuższy czas) temperatura to 62 stopnie!

no i więcej nie będzie bo ten zawór na górnej belce to ustabilizował jego zakres to 25-60*c patrz w instrukcji obsługi post 41

 

Użytkownik guitar dnia 09 grudzień 2011 - 14:34 napisał

jest to zawór regulacyjny montowany na powrocie - patrz Kt_7201_RTB(2).pdf

 

a czy powrót zrobił się ciepły 5 sekcji czyjakoś ją odciołeś , a może spróbować przepłukać samą podłogówke i jeszcze raz ją przelać

Edytowane przez mironw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , jednoznacznie naodległość to tak się nie da , ale bardzo prawdopodobne jest to że coś blokuje ten przepływ i nie dochodzi temperatura zadana na piecu , może to też być termometr uszkodzony , choć stawiam na to że zawiesza się zawór może się zabrudził patrząc na rotametry to trochę brudu jest w tej instalacji , kontaktowałem się z firmą Prandelli i jest zgoda aby wysłać do Ciebie taki zawór , górny zawór też jest podejrzany , więc proszę o adres na priv . i powinno się to wszystko wysłać ( 2 zawory i rotametry ) pozdrawiam .

Z twojej strony proszę po wymianie o wysłanie starych elementów do analizy. pozdrawiam

 

 

Dziękuję za pomoc!

Dane, o które prosiłeś wysłałem na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , paczka wychodzi dzisiaj , mają dołożyć jeszcze zawór na górną belkę też może coś na nim blokować , ważną sprawą jest aby jak będziesz wymieniał rotametry wymienić też nyple które bedą w komplecie, zewnątrz wyglądają podobnie jak twoje ale jest to już nowy typ i jak nie wymienisz to nie będą działały prawidłowo.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.