Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Ponad 80 Kw Na Pellet I Groszek


JadziaW

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam takiego pieca jak w temacie i nie mogę znaleźć. Jest tylko kostrzewa, ale on ma złe opinie o serwisie, który jest na dodatek często potrzebny bo piece nawalają. Sama znajduję max do 75 kW, albo pellet tylko jako dodatkowe paliwo i także o mniejszej mocy wtedy ok 66 kW. Nie chcę tez pieca "taniego", który będzie drogi w użyciu i będzie sprawiał problemy. Czy w ogóle istnieje coś takiego co na dodatek możecie ze spokojnym sercem polecić? Prosze o rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze pytanie: na jakims forum przeczytałam że piec kostrzewy dużo pali pelletu, zbyt dużo, i ktoś komentował, że pellet i palnik retorowy to pomyłka. A ten piec ma jeden palnik na pellet, ekogroszek, miał i coś jeszcze. Normalnie takie piece innych firm mają dwa palniki. Więc dodaję pytanie: czy naprawdę ten piec będzie oszczędny przy zamiarze palenia przede wszystkim pelletem?

Edytowane przez JadziaW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

No i nie dziwi mnie, że niełatwo znaleźć taki kocioł.

Te paliwa spalają się w zasadniczo różny sposób. Jak jedno pali się optymalnie, to drugie dymi itp. I nie jest to kwestia ustawień lecz budowy palnika.Dlatego zadna poważna firma takiego cuda nie zrobi.

Moim zdaniem trzeba szukać rozwiązania z wymienianym palnikiem (spora część podajnika).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam takiego pieca jak w temacie i nie mogę znaleźć. Jest tylko kostrzewa, ale on ma złe opinie o serwisie, który jest na dodatek często potrzebny bo piece nawalają. Sama znajduję max do 75 kW, albo pellet tylko jako dodatkowe paliwo i także o mniejszej mocy wtedy ok 66 kW. Nie chcę tez pieca "taniego", który będzie drogi w użyciu i będzie sprawiał problemy. Czy w ogóle istnieje coś takiego co na dodatek możecie ze spokojnym sercem polecić? Prosze o rady.

 

Tj. zamów sobie kocioł u dowolnego producenta a palnik niech wstawią z neotechu który spala większość paliw do granulacji 35 mm. Pelletem z słomy paliłem w okresie letnim i częściowo jesiennym i nie było problemów pomimo że paliwo to miało w sobie dużo krzemionki. Z tego co mi wiadomo to już kilka firm produkujących kotły sięgnęło po to rozwiązanie na zamówienie klienta. U mnie wkrótce będzie rok jak wymieniłem retortę na w/w palnik i jak na razie jestem zadowolony. Obecnie palę odsiewką z eko-groszku która w Katowicach kosztuje 500 brutto i nie ma z nią problemu. Paliłem wieloma paliwami by przekonać się do jakich paliw mogę się przymierzyć w czasie gdy eko jest trudnodostępny lub cena nie jest adekwatna do materiału. Odsiewka ma te same parametry co eko i spala się w taki sam sposób. W ilości spalanego paliwa nie widzę zbyt dużych różnic ... no chyba że cenowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tj. zamów sobie kocioł u dowolnego producenta a palnik niech wstawią z neotechu który spala większość paliw do granulacji 35 mm.

A więc zapytam jeszcze tak:

Skoro palnik mozna inny zamówić to znaczy, że można go też potem wymienić? Czyli np zamówię Kostrzewę, albo jeszcze znalazłam Heiztechnik, i zawsze palnik moge wymienić? Czy lepiej rzeczywiście jak piszesz od razu o to prosić?

 

A co do tych dwóch pieców czy możecie mi doradzić, który lepszy - przede wszystkim na dzień dzisiejszy do pelletu, bo mam możliwośc kupowania po dobrej cenie na dziś. (Ale ponieważ 'jutro' może być różnie z tą mozliwością, chcę się od razu zabezpieczyć możliwością palenia na groszek. Obecnie mam piece olejowe... ale cena już mnie przerasta.)

 

A więc HEIZTECHNIK:

Kotły
Q MAX EKO Duo120 kW
są kotłami łączącymi cechy kotła z automatycznym podajnikiem paliwa z kotłem przeznaczonym do tradycyjnego spalania paliw stałych.

 

Część paleniskowa kotła podzielona została poprzez wykonaną z rur wodnych ścianę na dwa paleniska. Pierwsze z nich wyposażone zostało w palnik retortowy z automatycznym podajnikiem ślimakowym zaś drugie palenisko umieszczone z tyłu kotła wyposażone zostało w ruszt sztabkowy żeliwny i niezależny wentylator nadmuchowy.

 

Oba paleniska obsługiwane są przez dwa niezależne regulatory, co pozwala na łatwe wykorzystanie każdego paleniska osobno bądź wspólnie.

 

 

Albo KOSTRZEWA Pellets Fuzzy Logic 2 100 kW u którego bardzo martwi mnie jeden jedyny palnik retortowy. Piszą, że z końcówką do spalania peletu, osobną końcówką do owsa i osobną do węgla, ale nie wiem czy ta końcówka powinna mnie pocieszyć? W opiniach ma że pożera pellet po prostu!!! I że to wina palnika retortowego.

Edytowane przez JadziaW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granpal ???

SanitSystem, widziałam, że może ty, bo pod taką samą nazwą, na innym forum polecałeś piece Kostrzewy, w każdym razie dobrze się o nich wypowiadałeś, Czy rzeczywiście dalej możesz podtrzymać opinię, że te piece Fuzzy Logic 2 z retortą do wszystkiego to ma sens i będzie naprawdę oszczędne?

Edytowane przez JadziaW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze nie kupować pieca z retorą do spalania pelletu. PFL kostrzewy ma z tym kłopoty, trzeba w nim czyścić zarastający nagarem palnik co 1-2 tygodnie. Albo Maxi bio kostrzewy albo granpal. Granpal ma możliwość spalania innych paliw i można zamówić odpopielanie. Do pelletu musi być palnik poziomy. Sugeruje rafwla zadowolony użytkownik, po małych przeróbkach, platinum bio kostrzewy 16 kw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Skoro palnik mozna inny zamówić to znaczy, że można go też potem wymienić? Czyli np zamówię Kostrzewę, albo jeszcze znalazłam Heiztechnik, i zawsze palnik moge wymienić? Czy lepiej rzeczywiście jak piszesz od razu o to prosić?

 

post-24904-0-78123900-1322850164_thumb.jpgpost-24904-0-78751300-1322850183_thumb.jpgpost-24904-0-29175400-1322850212_thumb.jpg

 

Palnik w Kostrzewie25, Lingu 25, Neotechu i sterowanie 4d i sterowanie 4d w Hefie 25 post-24904-0-55886300-1322850576_thumb.jpg

post-24904-0-44109900-1322850489_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.