Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Dymem W Kotle Ogniwo S6Wc-13Kw


luckii12

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM WSZYSTKICH.MAM PROBLEM Z PIECEM S6WC-13 A MIANOWICIE Z COFAJACYM SIE DYMEM Z DRZWICZEK ZASYPOWYCH. PALĘ {DOLNY ZASYP} WĘGLEM KOSTKĄ ŚREDNIĄ CZOPUŁ OTWARTY MAX I NAWET PRZY ZAPALENIU TROCHĘ DREWNA,GDY OTWIERAM ŚRODKOWE DRZWICZKI WYPYCHA DYM GDY CHCE ZASYPAĆ PIEC WĘGLEM TO KOTŁOWNIA JEST W DYMIE. MAM PYTANKA: 1. SŁABY CIĄG PRZEZ BABKE? 2.ZLA JAKOŚĆ PALIWA? PS.PIEC CODZZIENNIE CZYSZCZONY,KOMIN {PRZEPALONY ROPĄ I SZMATĄ NIESTETY} PROSZĘ O ODPOWIEDZ Z GÓRY DZIĘKUJĘ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Palenie: ja bym w tym kotle zapalał zasyp od góry (jest czyściej, opał oddaje więcej ciepła). Do kostki dodałbym trochę drobniejszego opału.

2. Dymienie:

- kiedy pojawił się problem?

- jak jest doprowadzone powietrze do kotłowni?

- czy kociol ma dmuchawę i czy jest wyłączana przy dokładaniu?

- jeśli nie ma dmuchwawy to czy przy dokładaniu paliwa dolne drzwiczki są szczelnie zamknięte?

- czy otwierasz drzwiczki zasypowe delikatnie - najpierw mała szczelinka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest ta babka? Nasada kominowa? Ja bym zaczął od wyczyszczenia czopucha, skoro komin i kocioł sprawdzone. Ew. lewe powietrze łapie gdzieś, wyczystki szczelne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyść komin, czopuch. Ewidentnie masz problem ze słabym ciągiem. Pal od góry! to wyeliminuje dymienie nawet przy słabym ciągu kominowym, no i zero dymu, dobra stałopalność i oszczędność opału. To dobry piec tylko sposób palenia zły.

 

pozdrawiam

Jameess

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepalając szmatą mój znajomy rozwalił komin i musiał dobudowywać systemowy, nie warto tak robić. Pożar sadzy powoduje wzrost temperatury w kominie do ok. 1000 stopni - tego nie wytrzyma żadna cegła i zaprawa, a nawet sąsiednie instalacje mogą się stopić, o pożarze całego domu nie wspominając, bo czasem pod kalenicę zarzuci ogień i gotowe.A i z ubezpieczycielem kłopoty mogą być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM KOCIOŁ NIE MA DMUCHAWY. TAK OTWIERAM DRZWICZKI ZASYPOWE DELIKATNIE. POWIETRZE DOPROWADZANE JEST PRZEZ OKIENKO CAŁY CZAS JEST OTWARTE.PROBLEM ROZWIAZANY PO CZĘŚCI {za mało wsypywałem węgla}.ROZPALIŁEM KOCIOŁ O GODZ.10.00 ZASYPAŁEM KOCIOŁ DO DRZWICZEK ZASYPOWYCH TEMP. 70-80C i DO GODZ.21.30 TEMP 60C I PÓŁ KOTŁA ŻARU I WĘGLA [ cały dzień wieje duży wiatr} DYM JEST SIWY NIE ZAPYCHA LUFTÓW JAK WCZEŚNIEJ{codziennie czyszczenie ok dużej ŁOPATKI SADZY}DZIEKIZA ODP POZDROWIONKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A temperaturę pożądaną osiąga ? Bo u mnie było tak samo z dymem+niemożność osiągnięcia więcej niż 50st. piec czyszczony i komin (nawet przy pomocy kominiarza,bo myślałam,że fachowiec pomoże-terefere) i przyczyną był kompletnie zaprany czopuch .

WITAM TEMPERATURĘ OSIĄGA 70-80C BEZ PROBLEMÓW.POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.