Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szukam Porady Bardzo Prosze O Pomoc


goldeno

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

zawsze chcielismy z zona miec maly domek noi jest szansa....

domek jest drewniany ma kolo 60lat jest ocieplony styropianem i obtynkowany damek ma 60 metrow plus 30 metrow poddasze

jest ogrzewany piecem kaflowym

moje pytanie jest... na jaki system ogrzewania mam sie zdecydowac

cale zycie mieszkalismy w blokach nie ma ielonego pojecia o piecach itp

myslalem o piecu z podajnikiem na ekogroszek...

czy moga mi panowie powiedziec miej wiecej jaki bylby koszt zaistalowania takiego pieca razem z rurami grzejnikami na powierzchni okolo 90 metrow kwadratowych?

czy moze istnieje jaki inny lepszy system ogrzewania tego domku ( gazu nie ma )

 

bardzo prosze o odpowiedz

pozdrawam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

[..]

bardzo prosze o odpowiedz

pozdrawam

 

Odpowiedź nie może być jednoznaczna przy tak małej ilości informacji, które podałeś.

Przede wszystkim:

 

Jaki macie tryb życia? - czy wybywacie z domu rano, by wracać wieczorem, czy przebywacie w nim całymi dniami.

Ile Was jest? :-) Perspektywy...?

Jakie zużycie wody macie obecnie?

Czy stawiacie na wygodę mimo kosztów, czy raczej wolicie niższe koszty ogrzewania?

 

Domek wydaje się niewielki, ale jak z tym ociepleniem? Drewniany dom ocieplony styropianem może stwarzać pewne problemy. Może dobrze gdyby jakiś fachowiec się temu przyjrzał...

 

Ale do rzeczy :-)

Ogrzewanie domu to bardzo ważny czynnik decydujący o jakości mieszkania w nim, zatem?

 

Kocioł na groszek może być dobrym rozwiązaniem, ale wiąże się z względną obsługowością.

Można postawić na gaz z beczki, ale to rozwiązanie drogie. Masz jednak piec kaflowy i...

Czasem niech nie przyjdzie Ci do głowy się go pozbywać :-). No zrobisz jak chcesz, ale ja w swoim nowym domu (sic!), właśnie taki piec postawiłem i sprawdza się rewelacyjnie, doskonale wspomagając CO.

 

Co do instalacji, to polecam podłogówkę - to rozwiązanie nie ma sobie równych - naprawdę ! :-).

 

Podłogówka musi być zasilana czynnikiem o niskiej temperaturze, ale spokojnie da się to pogodzić z kotłem stałopalnym - ekogroszek - który jest z definicji wysokotemperaturowym źródłem ogrzewania. Są zawory mieszające i one obniżają temperaturę bez strat ciepła.

 

W tak małym domku wystarczy kocioł o minimalnej mocy - może 12 kW... o ile takie produkują.

 

Pieca kaflowego nie wyrzucaj :-) ten klimat i komfort palenia nie ma sobie równych. Żaden kominek nie jest nawet namiastką pieca...

 

pozdrawiam i życzę udanego zakupu

Robert G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest nas dwoje ale mamy zamiar sie pomnozyc ze tak powiem :)

rano wychodzimy a wracamy kolo 16stej i niechcialbym wracac do zimnego domu ktory zanim sie rozdrzeje mina 2 godziny

a woda mysle ze nie bylo by zuzycie duze

owszem wiem ze zeby bylo ladnie i cieplo to trzeba polozyc sporo pieniedzy

my chcialibysmy jak kazdy obnizyc koszta na maksa bo fundusze zbyt obfite nie sa

czy 15ooozl starczy na zakup pieca instalacje grzejniki itd na gotowo? czy trzeba bedzie wziac wiekszy kredyt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...

Dalej za mało danych...

Sam kocioł to wydatek jakichś 5-7 tys. Jak masz już drugi komin to odpada budowanie komina, jak nie... to trzeba go wybudować.

Co będzie w tym domu 'do zrobienia'?

Gdyby okazało się, że trzeba robić wylewki, to zrób od razu z podłogówką - koszt stosunkowo niewielki, a przy tej powierzchni będziesz mógł zrezygnować z części grzejników i zaoszczędzić miejsce.

Ile tych pomieszczeń tam masz do ogrzewania?

To wszystko kwestie, które mogą znacząco wpłynąć na koszt inwestycji.

Trudno tu powiedzieć w 'ciemno', czy 15 kzł wystarczy.

Może wystarczy, a może nie :-)...

Gdybyś się sam na tym znał i potrafił sobie wykonać wszystko 'tymi rencami' to duże szanse, że wystarczy, ale jak nie... to fachmajster też coś kasy weźmie za robotę.

 

Myślę, że kocioł na groszek to dobre rozwiązanie... :-).

Aha... dolicz sobie jeszcze koszt porządnego zasobnika na CWU - jak rodzina rozwojowa, to tak z 200 l minimum.

Ja dla 4 osobowej rodziny mam 300 i uważam, że jest optymalny.

 

pozdrawiam

Robert G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.