Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Logica 17-20 Cichiewicz


KrystofObserver

Rekomendowane odpowiedzi

Noszę się z zamiarem kupna kotła Logica 17-20 firmy Cichewicz (palę węglem, nie groszkiem i nie miałem - z różych powodów)Jeżeli ktoś posiada taki kocioł to proszę o wyrażenie swojej opini na jego temat. Jeśli natomiast ktoś nie jest posiadaczem tego kotła, ale jest ekspertem lub posiada jakąś wiedzę na ten temat, to także proszę wyrazić swoje uwagi.

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja osobiście jestem zwolennikiem kotłów z dolnym spalaniem i kotłów bez nadmuchu.

Z tego co się zorientowałem z lektury forum, to nadmuch sprawdza sie bardziej przy paleniu miałem.

Logica ma duże wymagania co do komina, 26 Pa, minimalna wysokość komina 8m i przekrój 400cm2, to sporo przy tej mocy to piec dolno-spalający ma mniejsze wymagania.

Sprawność kotła 69-77% też nie powala, może przynajmniej jest prawdziwa :D

Jeżeli nie zamierzasz palić miałem to ja bym rozważył inny zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekrój komina mam 14x28=392 cm2. A długości komina jeszcze nie mierzyłem. Ale będzie ze 7 metrów na bank (od piwnicy przez parter przez poddasze użytkowe i jeszcze z 1,6m nad dachem). Jeszcze z 0,5m moge domurować(zostało mi troche cegły klinkierowej po remoncie dachu i górnej części komina). Niewiedzieć czemu napaliłem się ma Logica 17-20 + TCZ25 do sterowania 4D. Może zachwyciłem sie stałopalnością dochodzącą do 20-24 godzin. Jakby stałopalnośc była nawet 10 godzin to juz bym się cieszył. Obecnie mam taki jakis wynalazek (18kW malutki gabarytowo -nie pamiętam nazwy)po byłym właścicielu co trzyma temp około 3,5 do max 4 godziny. Więc co 3,5 godziny musze schodzić i dokładać - trochę męczące i juz nudne.

A jakie inne węglaki byś polecił?

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do komina to mam trochę mniejszy 13x25cm 8m, w sobotę przychodzi kominiarz ma sprawdzić stan komina, i zmierzyć ciąg. W swoim kominie obawiam się o szybkie zarastanie przekroju sadzą z węższego boku.

Nie chcę cię odwodzić od zakupu Logici, na pewno to dobry kocioł i ma wielu zadowolonych użytkowników.

Ja zraziłem się do kotłów z nadmuchem, użytkując 2 kotły górnego-spalania z nadmuchem w firmie, na początku byłem zadowolony stałopalność się zwiększyła ale opału nie powiem żebym spalał mniej. Strasznie kopcił sąsiedzi się skarżyli, komin mocno zarastał sadzą. Po części to była wina komina, na pewno był za mały. W końcu wymieniłem jeden na kocioł z podajnikiem na ekogroszek a z drugiego wyrzuciłem nadmuch i palę metodą przepałek.

 

Ja jestem przekonany do kotłów dolnego spalania

zalety

- stałopalność chyba największa dużo zależy od wielkości komory zasypowej

- mniejsze zużycie opału, wyższa sprawność

- mało dymią praktycznie tylko przy rozpalaniu

-większy zakres mocy

-możliwość palenia praktycznie bez wygaszania

 

wady

- dużo wyższe wymagania co do komina

-sporo użytkowników narzeka na dym w kotłowni ,mam kotłownie na zewnątrz więc się tym specjalnie nie przejmuje :D

-wyższa cena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również uważam, że kotłom z dolnym spalaniem niczego nie brakuje. Kwestia dobrego ciągu kominowego. Może kocioł Defro będzie odpowiedni. Jest to drugi producent w kraju. Kotły są bardzo solidnie wykonane.

 

Inne dobre to Protech/Taurus. Zresztą jest w czym wybierać :D

 

Pozdrawiam

  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sparawdziłem Warmet-SDS Ceramic. Jest tam dzwignia (Dźwignia górno-dolnego spalania (pozycja pozioma - spalanie dolne, pozycja pionowa - spalanie górne), która steruje "Klapą górno-dolnego spalania" umieszczoną w górnej części pieca(taka blacha zaślepiająca wylot spalin od góry). Ale z przekroju pieca wynika że jest on bardziej zrobiony na dolne niż na górne spalanie.

 

Problem polega na tym , że konstrukcja Warmet-SDS Ceramic do złudzenia przypomina mi mój stary kocioł(spadek po porzednim właścicielu domu). Nawet ta blacha do ustawienia górnego lub dolnego spalania jest w tym samym miejscu. Cżytając instrukcję rozpalania i dokładania paliwa Warmetu to jak bym czytał instrukcje swojego kotła. Główną niedogodnością tych kotłów to jest spore dymienie przy dokładaniu paliwa od góry (klama załadunku paliwa od góry). Zasada jest taka: Zamknij klapę dopływu powietrza od dołu(ta na drzwiczkach popielnika), następnie otwórz na maka tak zwany szyber (maksymalnie otwarty wylot spalin który idzie na czopuch), następnie lekko unieś 1-2 cm do góry drzwiczki , trzymaj tak przez 15-20 sec, no i po tym czasie otwórz drzwiczki całkowicie do góry i dosyp paliwa. System pracuje na miarkowniku ciągu, nie ma żadnego wentylatora. Problem polega na tym , że nawet przestrzegając tej procedury dokładania paliwa, kopci sie z pieca, dym spaliny idą do góry bo mają otwartą drogę, czasami kopci się mniej czasami więcej. A to co sie nakopci pięknie się osadza na suficie. Komin jest czysty jak ta lala, długość i przekrój raczej prawidłowe jak pisałem w poście powyżej.

 

Jest jednak jedna kwestia, która mnie zastanawia. Na wyjściu spalin z kotła jest umieszczone kolanko 90 stopni a następnie 65cm czopucha wchodzącego do komina ze wzniosem 5-10 stopni. Może to tkwi przyczyna że ciąg jest chamowany na tym kolanku. Inaczej nie mogłem zrobić bo piec ustawiony jest jakby bokiem do komina. Dodam ,że dopłye świeżego powietrza mam podprowadzony prawie pod kocioł przy podłodze rurą 110cm PCV.

 

OK, właśnie wróciłem z piwnicy. Trochę detali z mojego wynalazku: Jest to chyba czeska produkcja OPOP Valaśske Mezirići, sprawność 75-78%, moc cieplna 18kW, ciężar 160kg, min ciąg 22Pa. Dostawcą jest UNIROL Dzierżoniów. Nazwa kotła UNICO H418. Rok produkcji 2001.

 

 

A wracając do Logica II. Na stronie internetowej piszą o nim"System dolno-górnego spalania – pozwala na bardziej efektywne spalanie paliwa."

I jeszcze:

"spalanie dolne – odbywa się na tylnej ścianie komory załadunkowej. Spala i rozżarza się nie cała objętość paliwa na raz, ale tylko część znajdująca się na ruszcie. W miarę spalania poziom zasypanego paliwa bardzo wolno się obniża

spalanie górne – podczas tego spalania od razu rozżarza się cała załadowana porcja paliwa

Spaliny z kolei odprowadzane są przez umieszczone w górnej części kotła kanały (ciągi) konwekcyjne o celowo wydłużonej drodze."

Nie mogę znaleźć przekroju tego kotła co by wydedukować czy konstrukcja jest bardziej do dolnego czy górnego. A pozatym nie widzę, żeby była jakaś wajcha, którą można by było sobie ustawić na górne i dolne spalanie. Czyli mam rozumieć że jak wentylator dmucha to dostarcza powietrze wszędzie i od dołu i od góry. Nie wiem o co chodzi.

Natomiast w Logica podoba mi sie to, ze jest wydłużony obieg spalin(dlatego duża głębokośc 1,3m) No i drzwi zasypu paliwa na Panelu przednim pod lekkim kątem. Więc teoretycznie przy zasypywaniu kolejnej dawki paliwa spaliny bedą się odbijały od górnej ściany pieca(od ekranu), a nie jak to ma miejsca u mnie teraz od twarzy dosypującego i ściany.

 

Mam nadzieję, że nie zanudziłem

 

Pozdrawiam wszystkich, którzy staraja się cos doradzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba ten kocioł

http://www.ekoszok.pl/aero_opi.htm

rzeczywiście ma dolne i górne spalanie, komora załadunkowa ma 35l jeżeli uzyskujesz na nim stałopalność 3-4h to przepala jakieś 8-10l na godzinę, czy oby na pewno używasz dolnego spalania?

Co do dymienia to może dolne drzwiczki nie są całkiem szczelne i przepuszczają trochę lewego powietrza.

Tu masz przykłady prawidłowego podłączenia czopucha.

http://www.ekokotly.com.pl/page.php?menu_zasada=on

Po za tym nic nie napisałeś o tym jaką powierzchnię ogrzewasz, może masz za mały kocioł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi intuicja mówi, że jeżeli mam palić węglem- to bardziej pasuje Warmet 200. A jeżeli mam palić miałem - to bardziej pasuje Logica. Może się mylę, ale dotarłem do przekrojów tych kotłów i Logica wygląda mi na górne a Warmet na dolne spalanie.

Co otym sądzicie Koledzy??

Na przekroju widać stara wersję Logici, nowa wersja ma wentylator styłu(pod wylotem czopucha), ale przekroju do nowej wersji nie moge znaleźć na sieci.

post-2430-1220048550_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kolego and7. Trafiłeś w dziesiątkę. Taki mam właśnie kocioł. Klnę na niego.

Trochę detali: 150m2 (1985rok), poddasze użytkowe, piwnica nieogrzewana.

Fundamenty: obkopane ostatnio,solidnie zaizolowane:(3 warstwy lepika)+ 10cm styroduru+ warstwa lepika+ folia kubełkowa

Dach(strop) dwuspadowy: od wewnątrz: regips+ folia wodoszczelna aluminiowa+ 32cmISOVER(20+12)+membrana TYVEK+ dachówka ceramiczna

Okna nowe PVC

Ściany: jeszcze nieocieplone, ale będą w tym roku lub na wiosnę. Plan jest na 12cm Rockwool.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Je...y czeski wynalazek przepala i tyle, może nie aż tyle co napisałeś , ale połowe z tego napewno. Ale chatę rozbuja do 24 stopni bez problemu, tylko , że krótko trzyma. Jeżeli chodzi o ustawienia górne , dolne spalanie, oraz regulacje szczeliny powietrza wtórnego, a także wyjmowanie i różne sposoby zainstalowania rusztu ruchomego, to kombinowałem juz wszystkie sposoby świata, uwierz mi. Całe wieczory spędzone ubiegłej zimy zamiast z żoną to z piecem w piwnicy.

Powiedziałem dość. Następny krok do porządne ocieplenie ścian + zmiana pieca na nowy. Tylko pytanie jaki Haha?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Kolego,proponowałbym rzucić okiem na Warmeta 200 Ceramik lub na kociolek firmy Zębiec. Specjalistą od tego ostatniego jest kol. z Forum Kazik.

 

Pozdrawiam

Piotr

Zostałem wywołany przez Piotrka Automatyka do odpowiedzi. Co prawda nie jestem specjalistą od Zębców, ale tylko skromnym użytkownikiem kotła KWKS - 25 http://www.zebiec.com.pl/index.php?pname=139. Przy moim kominie stalowym fi 20 i 140 m2 powierzchni do ogrzania to dobry wybór. Spalam drewno i węgiel na miarkowniku ciągu - zero problemów. Przy jednym załadunku na full węgłem 35 kg doba palenia. Przy Twoim kominie kotły dolnospalające mogą mieć problemy. Mój kocioł pali wszystko oprócz miału, jest bardzo prosty w obsłudze i czyszczeniu. Komora załadowcza 47 litry, ale całkowita objętość to 80 l przy spalaniu drewna. Kocioł rozpalam od góry. Posiada sterowanie i wentylator, który obecnie odłączyłem, gdyż palę naturalnym ciągiem. W czopuchu zamontowany jest czujnik temperatury spalin, dzięki któremu można na bieżąco analizować proces spalania w kotle. Ponieważ palę codziennie (CWU) potrzeby mi był kocioł prosty w obsłudze i skuteczny. Wiaderkiem chrustu w ciągu 15 minut podgrzewam 100l wody w wymieniku dwupłaszczowym.

Co prawda jest moda na różne wynalazki, ale w codziennej eksploatacji za dużo bajerów i dźwigni powoduje tylko naszą irytacje.

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy moim kominie stalowym fi 20 i 140 m2 powierzchni do ogrzania to dobry wybór. Spalam drewno i węgiel na miarkowniku ciągu - zero problemów. Przy jednym załadunku na full węgłem 35 kg doba palenia. Przy Twoim kominie kotły dolnospalające mogą mieć problemy.

 

Co to jest ten komin stalowy. Jak i gdzie zainstalowany?

To twój komin ma pole przekroju P=3,14x10x10=314cm2 , ale przekrój jest kołem.

Mój komin ma pole przekroju P= 14X28= 392 cm2, ale po prostokącie i większe opory, bo fuga na pewno nierówna między cegłami i pewnie gdzie niegdzie wystaje zaprawa pomiędzy cegłami. Wiesz jak to w latach osiemdziesiątych budowali.

Czy to dlatego dolnospalajace mogą mieć problemy przy moim kominie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sposób na fugi wewnętrzne w kominie. Otóż gdy montowałem wkład o przekroju prostokątnym z kwasiaka do swojego komina. Wykonawca wkładu przed włożeniem go do środka miał przygotowany ciężarek o wymiarach standardowego komina tzn 14x28. Parę razy spuścił go na sznurku do samego dołu i rura bez oporów zmieściła się w moim starym kominie.Pozdrawiam.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój komin stalowy z rury nierdzewnej żaroodpornej gr. 1 mm wys 10 został wmontowany w istniejący komin murowany po rozkuciu dwóch przewodów z cegły 14x14 cm. W tym celu rozebrano na całej wysokości komina jedną ścianę i wmontowano komin z rury stalowej + przewód wentylacyjny harmonijkowy fi 120. Obecnie mam dobry ciąg, ale do kotła dolnospalającego np. SAS-a czy Kostrzewy może być cienko. Moi znajomi mają SAS- y przy takim kominie jak Twój i mają poważne problemy.

Komin murowany który posiadasz może poza tym powodować skraplanie się kondensatu w przypadku zastosowania w/w kotłów , w sytuacji pracy na niskich temperaturach spalin. Sam to przeżyłem, kapiącą smołę na ścianach i sufitach.

Jako nadzorujący roboty budowlane namawiam wszystkich inwestorów do stosowania większych przekrojów kominów, szczególnie murowanych np 27x27 cm. W przypadku stalowych np do pieca 25 KW fi 20 cm.

Oszczędności w tej materii są niewskazane.

Resumując - W Twoim wypadku zalecałbym kocioł 20-25KW, raczej z górnym spalaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż gdy montowałem wkład o przekroju prostokątnym z kwasiaka do swojego komina. Wykonawca wkładu przed włożeniem go do środka miał przygotowany ciężarek o wymiarach standardowego komina tzn 14x28. Parę razy spuścił go na sznurku do samego dołu i rura bez oporów zmieściła się w moim starym kominie.

 

Dzięki za radę. Myslałem, że są tylko dostepne przekroje kołowe i owalne. Jeśli są do nabycia przekroje prostokątne, to dobrze. Przecież instalując owalny to automatycznie pomniejsza się przekrój komina, co jest akurat wadą.

A z jakiej stali kupiłes ten wkład(kwasówki czy żaroodpornej(mająróżne symbole 1.xxxx nie pamiętam))?

Gdzie można kupić takie wkłady prostokątne?

Do jakiego pieca instalowałeś swój wkład?

 

Mam rozumieć, że zakupiłeś swój wkład o rozmiarach 14x28. Rozumiem , że po tej operacji zyskałeś dwie rzeczy: zwiększony ciąg ze względu na gładkość powierzchni i szczelność komina(zmniejszyłeś ryzyko ewentualnego przedostania się spalin i CO poprzez szczeliny w fugach do pomieszczeń mieszkalnych). Dobra robota

 

Aha jeszcze jedno, pamiętasz może z czego był zrobiony ten ciężarek (Spawany z metalu czy coś innego).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój komin stalowy z rury nierdzewnej żaroodpornej gr. 1 mm wys 10 został wmontowany w istniejący komin murowany po rozkuciu dwóch przewodów z cegły 14x14 cm. W tym celu rozebrano na całej wysokości komina jedną ścianę i wmontowano komin z rury stalowej + przewód wentylacyjny harmonijkowy fi 120. Obecnie mam dobry ciąg, ale do kotła dolnospalającego np. SAS-a czy Kostrzewy może być cienko. Moi znajomi mają SAS- y przy takim kominie jak Twój i mają poważne problemy.

Komin murowany który posiadasz może poza tym powodować skraplanie się kondensatu w przypadku zastosowania w/w kotłów , w sytuacji pracy na niskich temperaturach spalin. Sam to przeżyłem, kapiącą smołę na ścianach i sufitach.

Jako nadzorujący roboty budowlane namawiam wszystkich inwestorów do stosowania większych przekrojów kominów, szczególnie murowanych np 27x27 cm. W przypadku stalowych np do pieca 25 KW fi 20 cm.

Oszczędności w tej materii są niewskazane.

Resumując - W Twoim wypadku zalecałbym kocioł 20-25KW, raczej z górnym spalaniem.

Przypominam, że teoretyczny przekrój komina nie pokrywa się z faktycznym, gdyż sadze i smoła się osadzają i nie ma na to rady.

Jak widzisz nie ma prostych i tanich rozwiązań, jak to w życiu.

Na pewno kotły Kostrzewy są interesujące, szczególnie do pracy ciągłej, ale....te kominy.

Pozdrawiam i życzę udanego wyboru, bo zima niebawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę. Myslałem, że są tylko dostepne przekroje kołowe i owalne. Jeśli są do nabycia przekroje prostokątne, to dobrze. Przecież instalując owalny to automatycznie pomniejsza się przekrój komina, co jest akurat wadą.

A z jakiej stali kupiłes ten wkład(kwasówki czy żaroodpornej(mająróżne symbole 1.xxxx nie pamiętam))?

Gdzie można kupić takie wkłady prostokątne?

Do jakiego pieca instalowałeś swój wkład?

 

Mam rozumieć, że zakupiłeś swój wkład o rozmiarach 14x28. Rozumiem , że po tej operacji zyskałeś dwie rzeczy: zwiększony ciąg ze względu na gładkość powierzchni i szczelność komina(zmniejszyłeś ryzyko ewentualnego przedostania się spalin i CO poprzez szczeliny w fugach do pomieszczeń mieszkalnych). Dobra robota

 

Aha jeszcze jedno, pamiętasz może z czego był zrobiony ten ciężarek (Spawany z metalu czy coś innego).

 

Pozdrawiam

 

Wkład był robiony pod moje zamówienie. Najpierw w składnicy złomu metali kolorowych kupiłem 3 arkusze blachy kwasoodpornej gr 1.5mm!!!Blacha miała nadruk "KRUP", a więc solidny niemiecki producent. Potem znalazłem lokalnego rzemieślnika "pana Cześka", który miła do tego sprzęt i trudni się od dawna wkładami kominowymi. Zdjął wymiar z mojego komina. Zrobił swoje -łączenia na kielich , szwy zagięte i zgrzewane, do tego połączenie z czopuchem. Następnie montaż od góry -było ciężko, ponieważ wkład-blacha dużo ważyła. Rury w odcinkach 1.5m. Komin wcześniej oczyszczony ciężarkiem z wystających fug. Pan Czesio na koniec stwierdził ,że prędzej chałupa mi się rozleci, niż kwas zniszczy rurę .

Koszt- blacha 3 arkusze 900zł (na wagę), robocizna 250 zł+moje zaangażowanie -bezcenne

Jestem w tej chwili bardzo zadowolony i spokojny. Dodam na koniec ,że wcześniej miałem rurę -niestety z OBI- po dwóch latach użytkowania zostało z niej sito!!! Komin mi popękał i zostałem zmuszony do jego remontu. Nie musze dodawać jak wyglądało moje mieszkanie w trakcie jego reperacji( komin jest w srodku budynku). Remont polegał na zerwaniu tapet, skuciu tynku, wyskrobaniu fug, wypełnienie fug zaprawą murarską z dodatkiem cementu, siatka rapitza, obrzutka cementowa, tynk, tapeta..... iiii sprzątanie, sprzątanie, sprzątanie.....sprzątanie

Na szczęście teraz palę sobie spokojnie w swoim miałowcu i narazie grzeję wodę , ale już niedługo puszczę na grzejniki i z wielkim zadowoleniem przyglądam się mojej wystającej z komina błyszczącej rurze :D

Ps . długość rury ok 8.5 mb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz ocieplenia ścian to 18 kw może być za mało, stąd pewnie takie duże zużycie.

Ale to pewnie nie jedyna przyczyna, masz zainstalowany zawór 4d?

Przegrzewanie pomieszczeń to nie jest dobry pomysł, piszesz o 24 stopniach lepiej by było utrzymać stałą temp. np. 21 stopni.

mały cytacik :)

Ustawianie żądanej temperatury w mieszkaniu w istotny sposób wpływa na zużycie gazu. Podniesienie temperatury o 1 stopień Celsjusza oznacza wzrost zużycia energii o około 6 procent. Dlatego nie należy przegrzewać pomieszczeń.

Ja bym się nie spieszył z wymianą kotła, jak ocieplisz ściany to ten kocioł może być w sam raz, inna sprawa że chyba na pewno go już nie polubisz :D :) :)

Przyjrzał bym się instalacji, zainstalował automatykę jeżeli jej nie masz, tutaj kolega Piotrek automatyk może doradzi.

Co do komina to z tym kotłem chyba sobie radzi skoro komin suchutki, jak już się wzbudzi ciąg to może jest nawet za duży.

Przyjrzał bym się podłączeniu do komina, u mnie czopuch jest zrobiony ze stalowej rury pociętej w kilu miejscach i zespawanej tak żeby połączenie tworzyło łagodny łuk, jak będę w pracy w środę to może zrobię zdjęcie.

Jak poprawisz instalacje to dopiero wtedy dobierał bym do niej kocioł.

Co do palenia to fajnie żeby się wypowiedzieli koledzy Hesi, Jerryk, Tomek krakerss, może to niekoniecznie wina kotła, może w samym sposobie palenia jest coś nie tak?

Pozdrawiam

 

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Potem znalazłem lokalnego rzemieślnika "pana Cześka", który miła do tego sprzęt i trudni się od dawna wkładami kominowymi.....

 

Szczerze zazdroszczę. Tylko problem, gdzie ja takiego Pana Czesława znajdę. O to jest pytanie? Taki facet to skarb. Taniocha cię wyszła w porównaniu z tym co oferują\producenci wkładów(tylko 1 mm grubości).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz ocieplenia ścian to 18 kw może być za mało, stąd pewnie takie duże zużycie.

Ale to pewnie nie jedyna przyczyna, masz zainstalowany zawór 4d?

Przegrzewanie pomieszczeń to nie jest dobry pomysł, piszesz o 24 stopniach lepiej by było utrzymać stałą temp. np. 21 stopni.

mały cytacik :)

 

Ja bym się nie spieszył z wymianą kotła, jak ocieplisz ściany to ten kocioł może być w sam raz, inna sprawa że chyba na pewno go już nie polubisz :D :) :)

Przyjrzał bym się instalacji, zainstalował automatykę jeżeli jej nie masz, tutaj kolega Piotrek automatyk może doradzi.

Co do komina to z tym kotłem chyba sobie radzi skoro komin suchutki, jak już się wzbudzi ciąg to może jest nawet za duży.

Przyjrzał bym się podłączeniu do komina, u mnie czopuch jest zrobiony ze stalowej rury pociętej w kilu miejscach i zespawanej tak żeby połączenie tworzyło łagodny łuk, jak będę w pracy w środę to może zrobię zdjęcie.

Jak poprawisz instalacje to dopiero wtedy dobierał bym do niej kocioł.

Co do palenia to fajnie żeby się wypowiedzieli koledzy Hesi, Jerryk, Tomek krakerss, może to niekoniecznie wina kotła, może w samym sposobie palenia jest coś nie tak?

Pozdrawiam

 

Andrzej

Racja 24 stopnie to za ciepło ale na razie prócz pompy obiegowej nie ma nic.

Na razie na spokojnie kompletuję osprzęt: TCZ25(już dzisiaj zamówiłem u piotrka automatyka), zawór 4D, siłownik itd itd.

Kocioł stary to wywalam czy tak czy tak. Za bardzo przypomina mi poprzedniego właściciela(w negatywnym sensie). Teraz tylko pozostało mi wybrac kocioł , a to sprawa najtrudniejsza. Planuję zmiane Wrześnień- Październik jak Bóg da.

Masz rację te podłączenie piec-czopuch- komin jest u mnie najprawdopodobniej niewłaściwe. Tu jest pies pogrzebany, Za często się czopuch zabija i muszę go rozbierać, pozatym chyba ciągnie lewe powietrze.

Jakbyś przy okazji kiedyś miał te zdjęcia tego waszego czopucha to poproszę.

Dzęki za rady.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.