Skocz do zawartości

rychu29

Stały forumowicz
  • Postów

    110
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez rychu29

  1. Witam W dniu dzisiejszym rano gdy poszedłem do kotłowni na sterowniku był komunikat " brak transmisji " palnik pracował normalnie chyba na maksymalnej mocy, CWU było nagrzane do temperatury 60 stopni, pomimo zadanej 55. Sterownik nie pokazywał z jaką mocą pracuje palnik, nadmuch, płomień również O. Ponadto nie mogłem go wyłączyć, postanowiłem wyłączyć go z prądu, po około minucie bez zasilania podłączyłem ponownie. Palnik wyczyścił się i przeszedł w postój. Aktualnie pracuje normalnie. Co mogło być tego powodem ?
  2. Witam. Ja również mam problem i nie ogarniam tematu. Mam palnik kipi 16 kw. Po sezonie został wyczyszczony i nasmarowany. W dniu dzisiejszym uruchomiłem go jednak po kilkunastu minutach pojawił się komunikat " Przegrzanie palnika ". Kocioł się wyłączył , wyczyścił i odpalił jednak ponownie pojawił się ten sam komunikat. Chciałem nadmienić ,że taki komunikat pokazywał się sporadycznie. W informacjach obserwowałem , że temperatura palnika dochodziła nawet do 60 stopni. Co może być tego powodem ?
  3. Witam Jestem zainteresowany również czy ktoś korzysta z folii grzewczej zwłaszcza pod płytkami . Wszelkie opinie mile widziane. Pozdrawiam.
  4. Nie mam ekonetu komunikat pokazuje się długo po wygaszeniu palnika nie wiem na ile ustawiony jest alarm, praca na naturalnym ciągu
  5. Witam po dłuższej przerwie. Panowie mam problem z palnikiem polega on na tym, że pokazuje się komunikat " przegrzanie palnika " co dziwne komunikat pojawia się w trakcie gdy palnik nie pracuje. Gdy zlikwiduję komunikat palnik się czyści i przechodzi w postój. Gdzie może być problem ?
  6. Kolego marcincastus nie porównuj grzania CWU w zwykłym kopciuchu do grzania CWU pelletem. Czas grzania również jest zależny od tego kiedy się załączy CWU jaka jest w tym czasie temperatura kotła. Jest tak jak koledzy wyżej pisali, że można ustawić priorytety grzania.
  7. Kolego 8-10 rozpaleń to moim zdaniem nie jest źle mam podobnie i u mnie palnik 16 pracuje na mocy 15. U Ciebie podłogówka wychładza. Mam pytanie, Jak masz docieploną podłogówkę i kiedy został budynek :zamknięty tj. przykryty, może Ty jeszcze budynek tj. wylewki i ściany wygrzewasz ? Może tu jest powód dużego spalania ?
  8. Kolego uzupełnij sobie informacje o instalacji itd. będzie łatwiej Ci pomóc. W jednym miejscu piszesz, że masz zawór 3 d w drugim poście,że 4 d. ogrzewasz CWU ? Kolega wyżej napisał Ci dobrze masz za duży kocioł .
  9. Ale Ty ogrzewasz ponad dwa razy tyle co ja. U mnie podobnie kotlina i zawsze wiosną pomidory mi namarzają w tunelu. Ja świętokrzyskie.
  10. U mnie rano było minus 9 , poszło ok. 30 kg . Ja myślałem , że mój kocioł dużo pali.
  11. No dobrze Janku chyba rozumiem Twój tok myślenia tylko jestem ciekawy jak wygląda spalanie pelletu bo na zdjęciach widać wyraźnie, że pellet nie został spalony tylko nadpalony .
  12. Jeśli nadal masz niedopalony pellet proponuję jeszcze podnieść kaloryczność .
  13. Kolego Piotrkierys ja na własnej skórze przerabiałem problem dębowego pelletu i małego płomienia. Mój pellet rozpuszcza się nawet do 70 godzin gdzie na przykład olczyk rozpuści się w ciągu 15 minut w drobny pył. Ja aktualnie kaloryczność mam ustawioną na 7.7 i płomień jest ładny. Zrób próbę np. na kaloryczności np. 7.0 i obserwuj płomień, ale zrób to w całym cyklu od rozpalania, moim zdaniem skoro pellet jest nie spalony to palnik dostaje go za dużo i dlatego go nie spala u Ciebie, ale to tylko moje zdanie, są tu osoby które mają olbrzymią wiedzę w tym temacie. Mi bardzo dużo pomógł Kordjano.
  14. Dzięki. Tylko jest pytanie czy produkowane są RCK pod średnicę zewnętrzną czopucha 165 mm i czy na czopuchu można montować ? Jeśli na ścianę nad czopuchem to producent musi chyba zrobić odpowiednie wejście na RCK,
  15. Dzięki za szybką odpowiedź. W DTR jest tylko średnica wylotu spalin producent podaje 159 mm, czy takiej samej średnicy powinien być komin ? Wcześniej również miałem kocioł PER EKO koloru żółtego tylko,że ja do producenta mam ok. 60km to jest jakiś podwykonawca Zębca
  16. Witam doświadczonych forumowiczów. Może na początek opisze w czym mój problem. W ubiegłym roku w swoim domu jednorodzinnym zamontowałem kocioł na pellet Setlans Biofuel 15 kW z palnikiem kipi obrotowym 16 kW. Został zamontowany pod koniec czerwca ubiegłego roku i odpalony do CWU, w miesiącu chyba listopadzie pracował już i dla CO po jakimś czasie na suficie tam gdzie przechodzi komin pokazał się kondensat, wcześniej przez ponad 20 lat opalałem dom zwykłym kopciuchem i nie miałem takich problemów z kondensatem, wiadomo komin był gorący. Komin mam wykonany z cegły pełnej czerwonej o wymiarach chyba 12 x 24 cm i wysokości ok. 7-8 metrów. Strych domu nie jest zamieszkały , komin jest jedynie otynkowany, na strychu widać wycieki z komina. I teraz moje pytania : Jaki wkład zastosować żaroodporny czy kwasowy ? Bo różnie piszą w necie na ten temat . Jaka średnica wkładu ? producent kotła podaje wymagany ciąg kominowy 21 Pa. Czy zastosować jakiś regulator ciągu kominowego, jeśli tak czy można na czopuchu jego długość ok. 25 cm i średnicy 165 mm, a może na kominie zastosować Smart Flow ? Wszelkie uwagi mile widziane , za które z góry dziękuję. Pozdrawiam.
  17. Pewnie tak, jak nie zapomnę, ale nerwy też już były u mnie .
  18. Kordjano powiedz, że żartujesz ? Gdyby nie Ty do tej pory siedziałbym w kotłowni.
  19. Spoko, damy radę

  20. Do Cezar 76 i Papen Panowie po udzielonych mi korepetycjach, kupie nerwów, a zwłaszcza pomocy kolegi Kordjano długich rozmowach telefonicznych i jego anielskiej cierpliwości do mnie kociołek śmiga na tym pelecie. Poznałem trochę zasadę działania palnika , ale tylko trochę, uważam , że należałoby stworzyć tutaj takie małe ABC podstawy ustawiania palnika kipi. Będzie to bardzo pomocne dla takich zielonych w tych sprawach jak np. ja. Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.