A dla czego ma się rozladować ?
Przecież dajemy zawory zwrotne tam gdzie trzeba .
Według Ciebie sensowne jest zasilanie 1.5 cala a powrót 1cal , może by tak dla pewności 1\2 cala powrót zrobić .
Po kiego grzyba pchać 1,5 calowe rury do kotła 20 kw , a powrót calowy ?
Ten schemat kolegi @sambor jest sprawdzony i działa dobrze więc może nie kombinuj z dwoma pompami i powrót cwu wepnij jak na tym schemacie , co do zaworu zwrotnego to u mnie spisuje się taki elektrozawór bezprądowo zamknięty ,załączany wraz z pompą cwu , tego żadna grawitacja nie otworzy a przepływ nie jest tłumiony jak cwu się ładuje .
@kreciq21 Ja wiem o co Ci chodzi , ale bez mieszacza wcale nie musi być kiepsko .
@Mati90 Zrób z 4d do twojego kotła dokładnie jak kolega sambor zalecił , z trzy d pasowało by ATM dołożyć z wkładką nie wiem 60 st jak chcesz tak wysoko kocioł ganiać , w tym twoim schemacie trzeba by regulować dławić przepływ w tym twoim krótkim obiegu , może by i było ok , ale pewniejsze będzie z 4d .
A z mieszaczem stale będzie zasobnik z jednakową temperaturą ?
Jak napełni wannę to i tak w dolnej części będzie zimniejsza , co będzie na okrągło pompa cwu chodzić ?
Pamiętaj że jak mieszacz będzie puszczał stale 40 st czy 45 to doładowanie potrwa dłużej .
To jest kocioł z podajnikiem , więc jaki problem doładować zasobnik po spadku o histerezę .
Bez jaj , przecież nikt nie stosuje mieszacza do ładowania cwu , woda grzeje się przez wężownice ,ustawiasz zadaną temperaturę i pompa robi stop zawór zwrotny się zamyka , wiadomo że w całym zasobniku nie będzie równej temperatury , jak upuścisz trochę wody to ta zimna świeża nie miesza się z gorącą rozkład temperatur zawsze jest .
Dlaczego miała by być taka sama jak na kotle z zaworem 3d ?
Ja tam widzę pompę która ssie z zaworu 3d .
To samo pytanie tyczące się cwu jest pompka i zawór zwrotny więc temperatura zasobnika cwu jak najbardziej sterowalna .
Przy tak małej mocy jaki ma nadzór 2kw i ustawieniu cyklu np 15 s to czasem podajnik nic nie zapoda bo on ledwie co drgnie ,jest mało precyzyjny , jak zwiększysz cykl pracy to podaje rzadziej ale większą ilość .
Ale masz cykl 40 s więc raczej zwiększenie na 60 s różnicy nie zrobi .
Jak chcesz tak długo nadzorować , nie wiem po co. to pewnie musisz zwiększyć moc nadzoru , a może ci wydajność podajnika spadła ? Tam trzeba zaglądnąć co jest w palniku jak się wygasza trzy jeszcze ma co świecić diodzie a nie gdybać .
Myślałem że masz 15 ,20 sekund wtedy dając na 60 s mogło by zrobić różnice .
Musisz sprawdzić kiedy palnik się wygasza , czy w trakcie nadzoru bo mu paliwa za mało i po pewnym czasie żaru coraz mniej i płomień schodzi poniżej progu detekcji , czy podczas wznowienia pracy z nadzoru , tak też może sie zdarzyć jak malutko żaru już w palniku zostało i ledwo sie tli , wznowienie pracy. palnik sypnie więcej i świeży pellet przykryje płomyk czujka nie widzi ognia czs detekcji krótki i następuje wygaszenie i ponowne odpalenie .