Skocz do zawartości

oxalis3

Forumowicz
  • Postów

    76
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    budynek 100m2, 1998r, ściany 12cm siporex, 10 cm wełna mineralna, 12 cm siporex
  • Instalacja
    tylko grzejniki, na 2 pompach cwu i co. PV 3,2 w net-bilingu
  • Kocioł
    Z podajnikiem, Ogniwo Eko Plus 10 kW, sterownik ecoal 2.4. Dwie jednostki Haier Revive do dogrzewanie w okresach przejściowych

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna

Ostatnie wizyty

3 650 wyświetleń profilu

Osiągnięcia oxalis3

Entuzjasta

Entuzjasta (6/14)

  • Starter dyskusji
  • Reacting Well Unikat
  • Oddany Unikat
  • Pierwszy post
  • Współtwórca

Najnowsze odznaki

3

Reputacja

  1. Ryjek 36 proste zasady do palenia w dwustanie, dawno temu znalazłem gdzieś na forum i zapisałem sobie. Zmieniaj jeden parametr. 1.Jak nie dopala ale osiąga zadaną tmp. wydłuż przerwę podawania. 2.Jak nie dopala i nie osiąga zadanej tmp. podnoś nadmuch. 3.Jak spieka ale osiąga zadaną tmp. obniżaj nadmuch. 4.Jak spieka i nie osiąga zadanej tmp.s kracaj przerwę podawania. 5.Jak skleja popiół to nadmuch w dół."
  2. Proszę o pomoc w wyjaśnieniu następującej sytuacji. Pompa c.o. hałasuje, "bulgocze" lecz kiedy załączę na stałe pompę cwu po kilku godzinach się uspokaja i chodzi cichutko. Instalacja obecnie wygląda dokładnie jak ta https://www.kotly-witkowski.pl/schematy-podlaczen. Została przerobiona, po wstawieniu kotła na ekogroszek, wcześniej chodziła na grawitacji z górnym zasilaniem. Obecnie, po wyłączeniu pomp, grawitacja działa, nic w układzie nie jest zapowietrzone. Pompa na zasilaniu i naczynie nie jest 30 cm na najwyższym punktem instalacji (bardziej ok 20cm) . Czy to główny powód i dlaczego po włączeniu na stałem pompy cwu pompa c.o. się "wycisza"
  3. FFF2017XA ja mam prawie tak samo jak Ty. Wniosek o przyłącze rozpatrzony i umowa do podpisania. Jeżeli w roku 2025 wycofają dofinansowanie do instalacji gazowej, to zostawiam kocioł na ekogroszek i robię proste włączenie kotła na gaz. Układ zamykam tylko z grupą bezpieczeństwa na powrocie i zaworem bezpieczeństwa na zasilaniu. Wymagane zabezpieczenia, tylko jaki z nich pożytek kiedy przy braku zasilanie nie masz wody??. Jakie jest realne zagrożenie przy kotle na ekogroszek, przy braku zasilania???? Żadne, bo jak wygaszam kocioł, to wyłączam zasilanie i co z tej garstki węgla na palniku może się wydarzyć?. Jedyne realne zagrożenie wg, mnie, to awaria czujnika temperatury kotła, czy jego wysunięcie z kapilary w kotle (taki przypadek opisywał kiedyś serwisant na forum esterownik). Prosty termostat, na zasilaniu, w razie wzrostu temperatury wyłączy kocioł. Kosztuje 70 zeta i mam podwójne zabezpieczenie. Ja to tak zrobię.
  4. Kolego lokator piszesz, że się zastanawiasz czy jedna czy dwie klimy. Jak jedna to wiadomo, że mocniejsza.
  5. Ok , ale nie każdy ma tyle metrów co Ty i tyle nie spalał, ja spalam ok. 3 ton ekogroszku i na "ciepło właściwie" pokazali mi oszczędność po ociepleniu ścian 11%. Przecież ściany to nie wszystko, okna i drzwi często do wymiany, strop też pewnie trzeba ocieplić. Klima fajna rzecz, dla mnie OK, bo dziecko dorosłe i mieszkamy we dwoje. Przecież jak w domu są nastolatki to nie będą mieć drzwi otwartych , to chyba oczywiste. Komfortu w takich pomieszczeniach nie będzie kiedy zamontuje się 2 klimatyzatory na piętro. Wg. mnie jednostka wewnętrzna w każdym pomieszczeniu i będzie super, niestety drożej w instalacji i co ważne przy serwisowaniu. Serwisowanie 2x w roku zabije opłacalność.
  6. Parafrazując, kto nie ma nic na sumieniu (miał tzw. śmieciucha) niech pierwszy rzuci kamieniem. Temat wątku: czy warto iść w pompę ciepła? Dużo łatwiej jest podjąć decyzję tym, którzy budowali "po nowemu". Ja postawiłem dom w systemie gospodarczym, w latach 90, bez podłogówki. Na teraz zamontowałem dwa klimatyzatory( 6.2 PLN) ,w zamyśle do dogrzewania. Klima 3.5 kW grzeje salon i dogrzewa resztę pomieszczeń, 2.5 kW w sypialni w zasadzie nie ma co robić, zużycie dobowe tej większej za ostatnie 4 dni to 10 kWh /dziennie (za oknem od 0 do 10 stopni). Ja chyba teraz pójdę w gaz, który mi podciągnęli i zostawię sobie kociołek na ekogroszek. PS. nie betonujmy posesji, sadźmy drzewa i krzewy, trawnik niech zajmuje max 30% ogrodu, to tak z mojej "działki".
  7. jopu91 wg. mnie nie taka kolejność, lepiej było najpierw zapytać, a potem realizować. Patrząc na poprzednie wpisy, to chyba nikt nie jest w stanie przekonać Cię do innych rozwiązań. Obecnie pompa ciepła np. Kaisai kosztuje ok 6000, dwie klimy to ok 6000, piecyk koza to już można kupić za 2000. Mam kocioł na ekogroszek, pamiętam jak zachorowałem na covid i musiałem te 4worki wrzucić do zasobnika, to był dramat. Dlatego na teraz zamontowałem 2 klimatyzatory i złożyłem wniosek o przyłącze gazowe , które jest już w mojej miejscowości.
  8. Nikt nie wie jaką On ma instalację. Ochronę powrotu zawsze można zrobić przez pompę cwu, na kilka sposobów. Minus taki, że w baniaku woda jak zadana kotła, ale kociołek ma 7 to warunki gwarancji nie obowiązują (50 na powrocie).
  9. lukasz, czy już znalazłeś miejsce przecieku kotła, cały czas miałeś kocioł rozpalony?
  10. lokator Ty możesz założyć np. 2 splity czy tylko multisplita? Jeżeli możesz 2 splity to patrz co pisał miklo i zakładaj 2. Jeżeli chodzi o wybór marki, to jeżeli zaczniesz przeglądać internet, fora internetowe i zastanawiać , którą to wziąć to zgłupiejesz (piszę to z własnego doświadczenia). Znajdź instalatora z polecenia, pogadaj z nim, ustal budżet i zakładaj. Ja mam klimatyzatory od niedawna i wg mnie to one wcale nie pracują tak jak opisuje Vlad24, startują łagodnie i bardzo ładnie trzymają się w zadanej temp. odczytywanej wg. pilota.
  11. Przy okazji, jeżeli można. Jako, że złożyłem wniosek o przyłącze gazowe, będę chciał połączyć dwa źródła ciepła w jednej prostej instalacji. Kocioł z podajnikiem + gaz. Układ zamknięty (mam otwarty) montaż naczynia przeponowego i grupy bezpieczeństwa. Lubię się dokształcić, przejrzałem neta, Prosta rzecz, a ile różnych, sprzecznych wskazówek np. sprzedają grupę bezpieczeństwa czyli zawór bezpieczeństwa i naczynie przeponowe, jednoczenie zalecając montaż zaworu na zasilaniu , a naczynia na powrocie. Drugi przykład, zawsze w zabezpieczeniu kotła na paliwo stałe polecany jest układ schładzający. Kurczę, ale jak ja nie mam prądu to też nie mam wody. ITP ITD.
  12. lokator, zamontowałem klimę, do grzanie w okresach przejściowych, miesiąc temu i też zadawałem podobne pytania. Ja zgodnie z sugestiami instalatora i forumowiczów zdecydowałem się na 2 jednostki, wziąłem budżetowe klimatyzatory, dlaczego "patrz wyżej". Wybór klimatyzatorów dedykowanych do grzania jest ogromny, zależy ile chcesz zainwestować. PS. może jakiś załącz jakiś rzut mieszkania z propozycją montażu jednostek wewnętrznych.
  13. Sambor, o co Ty minie podejrzewasz, o kryptoreklamę 😀.Jakbym zmieniał śmieciucha na śmieciucha to pewnie bym wybrał ten kocioł, już wtedy mieli go moi znajomi i byli zadowoleni. Ja zmieniałem śmieciucha na kocioł z podajnikiem z porządnym sterownikiem (10 lat temu), Korda nie robił wtedy takich kotłów.
  14. Kotły Korda, to na naszym terenie, nie jest firma widmo. Teraz to nie wiem jak to wygląda, ale ten kociołek górno-dolny ma jeszcze mój szwagier i dwóch sąsiadów. Były tanie, takie siermiężne, ale działają wiele lat.
  15. Dokupiłem dzisiaj tonę kazacha z lokalnego składu, mimo przewidywań właściciela, że ceny spadną kupiłem drożej o 70 zeta niż był w marcu. Plus to, że suchy.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.