Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problemm z kotłem UK/GSM 21kw


vincet

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi o kocioł na miał z pleszewa UK/GSM 21kw + sterownik komfort, dmuchawa RT04,z tego co juz wyczytalem nie byl to dobry wybor ale nie moj,ten piec jest u teściowej, która jest sama w domu i ciężko jej palic codziennie a na dodatek ma kłopoty ze zdrowiem , wiec wzialem sie za rozpalenie i powiem nerwy tarce, przy zasypoie blisko 30 kg mialu ten piec maximum trzyma 15h, dom 100m z poddaszem,nowe okna, stare budownictwo,strop nie ocieplony, rury tez atare dość grube,kaloryfery metalowe. Ustawilem sterownik na 50 stopni temperatura zadana,czas przedmuchu 6s,przerwa w przedmuchu 6 min, zakres pracy ciągłej 5, moc dmuchawy 6,w czoraj o 19 napaliłem dzisiaj o 8 rano juz sie kończyło palic, dla mnie taki piec tragedia to, moze trzeba inaczej sterownik ustawić, doradźcie cos bo bedzie trzeba dwa razy na dzien jeździć i rozpaliac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

możesz troszkę się pobawić w ustawieniach ale to ci dużo nie da jak przeczytałem nie ma termostatów na grzejnikach i pewnie jest dość ciepło w pokojach przy takich mrozach spalanie jest ok :D

uwierz czy nie u teścia wsypałem 40 kg. węgla groszek na dworze -14 trzymał 8 godzin i wygasł z braku opału :lol: poważnie no, ale na strychu -6 i przewiew i w piwnica gdzie stoi piec z dmuchawą +3 stare budownictwo to może wyjaśnia :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o kocioł na miał z pleszewa UK/GSM 21kw + sterownik komfort, dmuchawa RT04,z tego co juz wyczytalem nie byl to dobry wybor ale nie moj,ten piec jest u teściowej, która jest sama w domu i ciężko jej palic codziennie a na dodatek ma kłopoty ze zdrowiem , wiec wzialem sie za rozpalenie i powiem nerwy tarce, przy zasypoie blisko 30 kg mialu ten piec maximum trzyma 15h, dom 100m z poddaszem,nowe okna, stare budownictwo,strop nie ocieplony, rury tez atare dość grube,kaloryfery metalowe. Ustawilem sterownik na 50 stopni temperatura zadana,czas przedmuchu 6s,przerwa w przedmuchu 6 min, zakres pracy ciągłej 5, moc dmuchawy 6,w czoraj o 19 napaliłem dzisiaj o 8 rano juz sie kończyło palic, dla mnie taki piec tragedia to, moze trzeba inaczej sterownik ustawić, doradźcie cos bo bedzie trzeba dwa razy na dzien jeździć i rozpaliac

Witam

Przede wszystkim wydaje mi się ze jeżeli chcesz uzyskać stałopalność na powiedzmy 24h to musisz zmienic paliwo na np. groszek.

Poniewaz prawdopodobnie masz do d... mial i to jest pierwsza przyczyna.

Na tym forum niejednokrotnie takie sytuacje jak twoja były opisywane musisz tylko poszukac

Ale wracając do tematu to napisz jak palisz w tym kotle krok po kroku bo ustawienia już znamy.

Intalacje też opisałeś

Coś zaradzimy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.