Skocz do zawartości

krzysztof007

Forumowicz
  • Postów

    4
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia krzysztof007

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Witam!!! Nabyłem piec Defro Duo o mocy 25 kW do ogrzania nowego domu mieszkalnego /parter+piętro+poddasze/ o powierzchni mieszkalnej około 260 mkw. Dom wybudowany z pustaka H+H w systemie trójwarstwowej ściany+okna o dobrej izolacyjności+ocieplone poddasze, grzejniki żeberkowe aluminiowe+pogłogówna na każdej z kondygnacji. Zwracam się z prośbą do forumowiczów użytkujących takowy piecyk, bądź mających wiedzę na temat jego poprawnych ustawień, biorąc pod uwagę obecnie panujące warunki pogodowe /temp.-10 do -17st./ Obecnie ustawiłem, z uwagi na fakt, że jeszcze w nim nie mieszkam :temp.zadana 50 st.,czas podawania-16s, czas przerwy-55s, siła nadmuchu-70%, przesłona wentylatora otwarta na około 2cm. Piec dosyć długo się nagrzewa do zadanej wartości. Nie wiem o co chodzi z ustawieniem pracy podajnika w podtrzymaniu/przerwy w podtrzymaniu oraz pracy nadmuchu w podtrzymaniu/przerwy w podtrzymaniu.
  2. Witam szanownych forumowiczów. Nie wiem, czy nikt z uczestników forum /tego, czy innych/ nie ma jakiejkolwiek wiedzy na temat piecy firmy Heitz /producent Skwiercz-Instal z Pucka - pomorze/ ? Konkretnie interesuje mnie piec z nowej serii tzw. Eko 2, który jako jeden z niewielu obecnych na rynku w opcji oferuje retorę odrotową do spalania eko, miału i pelletu z żeliwnym podajnikiem ślimakowym, stały ruszt wodny przystosowany do palenia ciągłego oraz tzw. pogodówkę i dosyć rozbudowany sterownik, a to wszystko za dosyć przystępną cenę. Jak tak czytam na w/w forum to dosyć popularny jest Klimosz z serii Ling Duo, lecz za retortę obrotową trzeba im dopłacić i w konsekwencji wychodzi na wejściu około 1000 złotych różnicy między Heitzem, no i plus pogodówka, której taż nie ma Klimosz, a to kolejne koszty.
  3. Nie określam "półki" z jakiej ma być zastosowany u mnie piec. Z kolei jestem zainteresowany sprawdzoną, w miarę ekonomiczną, uniwersalną pod względem zastosowań paliwa konstrukcją z podajnikiem ślimakowym, z ewentualnym rusztem awaryjnym bądż stałym rusztem wodnym. Zamieszkuję na terenie byłego radomskiego, i na tutejszym rynku popularne są piece Sas-a, Zębiec, Krzaczek, Elektromet, Tilgner, Defro, a ostatnio znalazłem przedstawiciela Heitza. Nie mam porównania w odniesieniu do żadnego z w/w piecy.
  4. Witam! Mam dylemat przy wyborze pieca z podajnikiem ślimakowym. Dom nowo wybudowany z pustaka/beton komórkowy H+H w systemie, tj.cały 24cm+5 cm styropian+połówka 12cm+docelowo 6 cm styropianu-elewacja, parter+piętro+poddasze/docieplone wełną/,okna o przenikalności 1,0 , instalacja c.o. wykonana z miedzi z szafami rozdzielczymi na każdej kondygnacji, grzejniki aluminiowe /1 żeberko na 1,3 mkw ogrzewanej powierzchni/, powierzchnia całkowita budynku to około 300 mkw, do ogrzania około 260 mkw. Zastanawiam się nad wyborem pieca HEITZ EKO 2 24kw z palnikiem obrotowym, w kórym można spalać eko-groszek, miał, pellety ze stałym rusztem wodnym, z tzw.pogodówką w opcji, lub któregoś z katalogu DEFRO. Słyszałem, że piece Heinz nie są takie najgorsze, ale pojęcia nie mam co wybrać, tym bardziej, że koszt piecy w tym przedziale nie jest taki niski. Proszę o ewentualne porady fachowców oraz użytkowników wymienionych piecy. Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.