Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zbyt Wysoka Temperatura W Domu


stokrotka

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie i pomóżcie!

Mam piec z podajnikiem firmy MCE z Kleczy, piec V7 26 kw, powierzchnia domu ok 110 m2. Problem polega na tym, że temp. pieca jest ustawiona na 50 stopni, bo przy niższej gaśnie a w domu jest strasznie gorąco i nie da sie wytrzymać, trzeba otwierać okna. facet, który montował piec (nie pracownik mce) próbował ustawiac biegi na zaworze 4 drogowym ale jest obecnie ustawione na 3 a jak ustawie na 1 to gaśnie. Jak dzwoniłam do nich, żeby przyjechali mi to ustawić to kazali mi zapłacić za usługe :lol: Piec kupiłam w sierpniu 2008 i w zeszłym roku przy siarczystych mrozach było spoko ale jak temperatura na dworze zrobiła sie cieplejsza to znowu było gorąco. Czy na tym komputerze na piecu da sie ustawic temp. w mieszkaniu? termoregulator ma symbol ST-77 jeśli to Wam cos mówi.

Proszę pomóżcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zrób dokumentacje fotograficzną kotłowni. Porządnie a nie odnajdziesz się w podpowiedziach. Nikt tu nie lubi wróżenia z fusów. Dobrze by było jeśli zaznajomiła byś się ze sterownikiem i podała jego ustawienia na dziś. Większość zależy właśnie od tego ale nie bagatelną rolę odgrywa instalacja zwłaszcza wspomniany 4D. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 kW na 110 m2? Połowa by pewnie wystarczyła. Nic dziwnego, że przewymiarowany piec gaśnie, jeżeli pracuje pewnie głównie w podtrzymaniu. Dlaczego taki duży? Rozbudowa w planach?

Ustawienie za pomocą samych nastaw będzie trudne, zwłaszcza, gdy nadejdzie odwilż i zmienią się warunki pracy kotła.

Rozwiązaniem może być założenie siłownika do 4D i drugi sterownik do jego obsługi. Dzięki temu nie będziesz musiała ciągle nim kręcić. Siłownik współpracujący z termostatem pokojowym zadba o stałą temp w pomieszczeniu.

Problemu gaśnięcia to nie rozwiąże. Tu trzeba eksperymentować z nastawami podtrzymania.

Jest też opcja zamontowania dużego zbiornika CWU (250-300l), który spełni rolę zbiornika akumulacyjnego i przechwyci nadmiar wytworzonego ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie i pomóżcie!

Mam piec z podajnikiem firmy MCE z Kleczy, piec V7 26 kw, powierzchnia domu ok 110 m2. Problem polega na tym, że temp. pieca jest ustawiona na 50 stopni, bo przy niższej gaśnie a w domu jest strasznie gorąco i nie da sie wytrzymać, trzeba otwierać okna. facet, który montował piec (nie pracownik mce) próbował ustawiac biegi na zaworze 4 drogowym ale jest obecnie ustawione na 3 a jak ustawie na 1 to gaśnie. Jak dzwoniłam do nich, żeby przyjechali mi to ustawić to kazali mi zapłacić za usługe :lol: Piec kupiłam w sierpniu 2008 i w zeszłym roku przy siarczystych mrozach było spoko ale jak temperatura na dworze zrobiła sie cieplejsza to znowu było gorąco. Czy na tym komputerze na piecu da sie ustawic temp. w mieszkaniu? termoregulator ma symbol ST-77 jeśli to Wam cos mówi.

Proszę pomóżcie!

Witam !

Nic nie piszesz o ustawieniach jakie masz obecnie na sterowniku. Ja bym ustawił wyższą temp. na kotle np. 65 stopni, a zawór 4 dr. przestawił na 2. Musisz też ustawieniami czasu podawania i przerwy w podawaniu zmniejszyć moc kotła. Jeżeli stosunek podawania do przerwy masz 1 do 2, to zmień na 1 do 4, czyli jeżeli podaje ci 10 sek a przerwa wynosi 20 sek, to zmień przy podawaniu 10 sek przerwę do 40 sek. Podaję ci te liczby w ciemno, bo nic nie napisałaś o ustawieniach. Podaj wszystkie parametry, a koledzy na forum z pewnością znajdą radę na twój problem. Kocioł jest faktycznie za duży do twojego metrażu, ale jego mocą można odpowiednimi ustawieniami sterować w dość dużym zakresie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was ponownie

i przepraszam za dość długą nieobecność :( Już podaję wszystkie parametry na piecu:

temp. na piecu 50 st

czas podawania 45 sek.

czas przerwy 35 sek.

szybkość nadmuchu 6

przerwa przepal. 1 min.

pompa CO i CWU 40 st.

zbiornik CWU 120 L

Histereza CWU 5 st

histereza 2 st.

 

Może te informacje Wam pomogą mi pomóc :( Któryś z Was napisał, że moc pieca za duża, owszem metraż był podany troche zawyżony, bo w planach (troszkę bardziej odległych) jest zabudowa poddasza. Obecnie zawór przestawiłam na 2 i piec nie gaśnie. Podpowiedzcie proszę, jak to wszystko poprzestawiać, żeby w domu było chłodniej? Sprecyzuję moją ostatnią informację - piec gasnął tylko wtedy, gdy zawór był na 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.