Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mam Problem:(( Piec Nie Osiąga Temperatury:(


Kelebrion

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie maly problem ze piec ciezko ma dobic do temewpratury zadanej. Ale na poczatek dane, Kocioł Domino na eko groszek z podajnikiem slimakowym ze streownikiem Tango Negro i mam go juz 4 lata i wczesniej nie bylo tak ze jak ustwilbym jakas temeprature i by ja mial ciezko osiagnac:((( a palilem nawet i czasami i tym tanszym groszkiem z Czech czy tam bóg wie skad ale bylo ok. A w tym sezonie kupuje niby ten najlepszy groszek za 800zl i jak ustawie 50 stopni to piec non stop chodzi na granicy 49 i moze po godzine podbije na 50 i wylaczy sioe na 3 min i znow podbija bardzo bardzo długo a jak ustawilem na 57 to max mialem 53 i wszystko chodzilo non stop cale dnie i noce i nie mogl podbic a jak znow ustawielm na 47 to tez tak sie meczyl przy 46 i ciezko mu dojsc do temperatury zadanej:( groszek niby łądnie sue wypala zostaje sam pyłek praktycznie a ustawienia sterownika mam te same co od 4 lat wiec nie wiem co jest grane a komin czyscilem w listopadzie. ustawienia sterownika mam takie Pra 13 Pau 45 czyli takie optymalne:( moze ktos wie co jest grane?? bo juz mnie to denerwuje:(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze ktos wie co jest grane?? bo juz mnie to denerwuje:(((

 

A mnie na przykład denerwuje, że zamiast wchodzić na forum i od razu zadawać pytania można by poświęcić, choć 30 min. na czytanie postów. Odpowiedź na pewno by się znalazła. Jeżeli przy pra 13 i pau 45 nie osiąga temp. zadanej to należy na jakiś czas ustawić np. pra 20 i pau 40 i pewnie będzie poprawa. Eko groszki bywają tak kiepskiej jakości, że szkoda gadać. A na pewno wykładnikiem ich jakości nie jest cena. Co z nadmuchem. W Tango Negro jest regulacja chyba od 3 do 36. Na ile masz ustawione i jak z przysłoną wentylatora?

 

P.S. I oczywiście 50`C jako temperatura zadana to o 10`C za mało!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...mam go juz 4 lata...

 

a może po prostu jest taki brudny że nie może osiągnąć temperatury??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas pracy zmienilalem różnie i nic to nie daje, a nawet raz dalem tyle groszku ze spadał niedopalony na dół, a moc dmuchawy mam 11 w skali pd 1-12 czyli prawie na maksa

 

Jeżeli masz dmuchawę na max. to albo kanał powietrzny jest gdzieś zapchany, albo jest to właśnie przyczyna Twoich problemów. Jaki masz płomień na palenisku. Jeżeli biały jak z palnika to po prostu zmniejsz moc dmuchawy o ponad połowę. Może być tak, że Ci ciepło wydmuchuje do komina. Jeżeli żółty łagodny, a nawet dymiący to trzeba czyścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze nalezalo by odkręcic dmuchawe i tam wyczyscic bo moze slabo dmucha albo ttez rozkrecic slimak ?? nigdy tego nie robilem wiec nie wiem o co tam chodzi:(((

 

Witam!

Piszesz, że masz ten kocioł 4 lata i że komin niedawno czyściłeś, a moze nalezalo by odkręcic dmuchawe i tam wyczyscic bo moze slabo dmucha ??

W moim kotle pewnie inaczej wygląda system napowietrzania niż u ciebie, ale warto sprawdzić czy po odkręceniu wentylatora kanał powietrzny nie jest zapchany popiołem. Ja po pierwszym sezonie miałem sporo popiołu w komorze do której jest przykręcony motylkami wentylator.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z uszczelnieniem paleniska silikonem wysokotemperaturowym? Takie uszczelnienie wymaga okresowej poprawy, bo po jakimś czasie stary silikon się kruszy, wtedy powietrze zamiast do paleniska leci przez wymiennik i w komin. Powinieneś to sprawdzić w pierwszej kolejności, nienormalne jest żeby dmuchawa musiała pracować aż z taką dużą mocą - zwykle starcza moc około 30-40% plus przysłonięta przysłona na jej wlocie (jeśli jest)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu masz miejsce uszczelnienia w innym palniku (chyba pancerpol)

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2631a4ab9845998d.html

 

Szukaj uciekającego powietrza, pod koroną palnika, albo pod tym deklem na dole który służy do czyszczenia. Włóż tam rękę sprawdź czy nie dmucha, uważaj żeby się nie poparzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Jeszcze zauwazylem cos takiego dziwnego bo jak sie spojrzy na to palenisko czy retorte jak to sie tam mowi to widac jakby z jednej strony sie przesypywał czerwony groszek a zdrugiej strony jakby bylo delikatnie dziura wypalona czyli wyplaony ładnie groszek i w sumie jak wyjmuje popiól to mam troche nieprzepalonego czarnego groszku, wyglada na to jakby nierówno sie wypalao na retorcie, wiesz moze o czym mowie?? moze po tym do czegos dojdziemy>???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej, szukaj gdzieś dziury którą ucieka powietrze, musisz się liczyć z tym że będzie potrzeba wygasić piec i wyciągnąć palenisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.