Skocz do zawartości
IGNOROWANY

C.o. W Bloku I Nowe Grzejniki W Polowie Cieple


TARZAN

Rekomendowane odpowiedzi

witam

potrzebuje Panstwa pomocy w nastepujacym zagadnieniu.

otuż mieszkam w bloku na 3 pietrze i do tej pory w mieszkaniu grzalo ogrzewanie centralne na grzejnikach żeliwnych. w pokoju ok 20 zeberek a w drugim 10 i grzejnik byl zawieszony na wysokosci 1,5 m. ostatnio zakonczylem remont ktory byl zwiazany z wymiana starych grzejników zeliwnych na nowe aluminiowe i podobnej ilosci żeberek.

niestety nowa instalacja zamiast pracowac sprawniej niż dotychczasowa działa znacznie gorzej, grzejniki grzeja od powoy w gore, nie sa zapowietrzone. było u mnie juz 2 hydraulików i jedem ten ktory robil cala nowa instalacje, jedynie co wymyslili to ograniczyli "powrót" z grzejnika. jednak bez wiekszych rezultatów.nie mam zaworu termostatycznego a jedynie zawor kulowy.

 

teraz idzie zima, jest coraz zimniej, wczesniej grzalem na maxa, nie mamy licznikow ciepla, wczesniej jak sie wchodzilo do domu to az buchalo od ciepla a teraz jest ledwo cieplo.

 

prosze o sugestie, moze ktos sie spotkal z podobnymi przypadkami. moze da sie teraz jakos skorygowac te niedociagniecia, jesli nie to bede musial sie przemordowac do konca sezonu grzewczego a potem znow zmiana tylko zebym wiedzial co mam zrobic :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożal się Boze instalatorzy co ograniczają powrót z grzejnika... To zadziałało dokładnie odwrotnie.

Stara instalacja grzała lepiej, bo miała mniejsze opory przepływu. Te nowoczesne z małymi przekrojami rurek i grzejnikami także o większym oporze wymagają naprawdę mocnych pompek i niestety dostarczania bardziej gorącej wody. I tego prawdopodobnie tu brakuje.

Nie ma cudów- jak grzejnik nie jest dość gorący, to znaczy, że dostaje zbyt mało gorącego czynnika (wody) w określonym czasie.

Pretensje ? Nikt nie uwzględni- będą wymyślali wszystko, tylko nie swoją winę. Ciężki przypadek wcale nie taki odosobniony, zdaje się że to teraz taka moda. Ktoś próbuje ludziom wmówić, że im mniej wody w całym układzie, tym będzie lepiej, a tu g...o prawda.

Życzę ciepłej zimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zmiana grzejników była robiona za zgodą administratora (właściciela budynku)? jesli tak to maja swoich konserwatorów którzy powinni się tym zająć. Niestety z opisu nie wynika dużo odnośnie instalacji, jeśli możeswz załącz szkic instalacji w obrębie grzejnika z opisem elementów i ewentualnych ustawień oraz wielkość grzejnika i wielkość pomieszczenia. Podaj tez temperaturę w pomieszczeniu jaka jest obecnie i jakiej oczekujesz.

 

Dziękuje za odpowiedz ale proszę o informacje jak mam zmotywować i uzasadnić mój wniosek u zarządcy budynku. czy problem w moim ogrzewaniu może leżeć po stronie za niskiego ciśnienia całej wody w instalacji? czy może to coś jeszcze innego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mielismy zgodne na remont ale nie zaznaczylismy ze bedzie to wiazac sie ze zmiana grzejników.

a co do pozostalych pytan to pokoj nr 1 ma powieszchnie ok 20 m i jest w nim teraz 20 elementowy grzejnik.

w pokoju nr 2 powieszchnia ok 7 mk jest 6 elementow grzejnika, lazienka wogole nie grzeje:(

 

tak bylo do tej pory, szybki szkic w mspaint

5bb6f0322a6a.jpg

 

 

a teraz po remoncie jest tak:

356b9efa0455.jpg

 

w pokoju 1 i 2 grzejniki sa w polowie cieple, w lazience zimny:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-4692-1290679200_thumb.jpg

Brak odpowietrznika na drabince w łazience.

zapotrzebowanie teoretyczne dla dwóch pokojów to pok. nr 1- 2340W, pokój nr 2 - 861W czyli grzejniki są w miarę poprawne wielkościowo. Podaj jeszcze średnicę przyłączy do grzejnika i coś na temat zaworu na powrocie. Przydławienie przepływu przez grzejnik działa jeszcze gorzej na przepływ. czy masz zamontowane na przyłączach jakieś kryzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w lazience jest odpowietrznik ale do manualnego odowietrzania.

z pionu do pokoju nr 2 i lazienki sa poprowadzone elastyczne przewody plastikowe fi 16, miedzy pionem a grzejnikiem w pokoju 2 jest trojnik do zasilania lazienki, wszystko na fi 16.

W lazience mam takie zawory 59a7a4e104709a10med.jpg

7437389d12fffde4.jpg

 

a przy grzejnikach w pokoju

ALLEGRO

valvex34p.jpg

 

a trojnik w pokoju 2 z przylaczem do lazienki to:

allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłącze do grzejnika łazienkowego powinno być wykonane od pionu lub odcinek od pionu do wpięcia powinien być wykonany o większej średnicy (np. 20). Brak tu regulacji hydraulicznej. Nie wiem jak jest w innych mieszkania w budynku, bo tak jak pisałem wcześniej może być to problem całego budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w i tym sezonie juz zaczolem sie liczyc ze w lazience nie bedzie dzialał grzejnik wiec go zakrecilem a po sezonie bedzie trzeba ten fragment zmodyfikowac.

ale czy teraz da sie jakos obejsc instalacje aby grzejniki w pokoju 1 i 2 grzaly pelna powieszchnia i moze jaki jest pomysl na modernizacje tej instalacji po sezonie, moze inne zawory o wiekszej przepustowosci np:aukcja allegro

 

 

Przydławienie przepływu przez grzejnik działa jeszcze gorzej na przepływ. czy masz zamontowane na przyłączach jakieś kryzy?

a co to jest ta kryza, gdzie ja sie instaluje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam ponownie

w dalszym ciagu mam problemy z moja instalacja. chociaz byl moment ze grzaly te grzejniki. bylo to w chwili kiedy wziolem hydraulika i mi "zakryzował moje grzejniki" podokrecał jakos powroty na grzejnikach i z porozumieniem ludzi z elektrocieplowni podkrecił w wymiennikowni parametry. zwiekszył przeplyw i tempearture. dzialalo ponad tydzien, juz sie cieszylem ze bedzie ok a tu znow zimno. przed tym wszystkim byl hydraulik z administracji i stwierdzil ze mamy h.. zawory a tu jednak dzialaly jakis czas dobrze wszystkie 3:)

 

na ta chwile dziala tylko ten najwiekszy a zeby dzialal ten mniejszy trzeba calkiem zakrecic zasilanie na tym duzym i wtedy zaczyna grzac maly. moj hydraulik zalamuje rece, stwierdzil ze ktos musie miec rozkryzowany pion i mi zabiera cale cieplo i cisnienie w instalacji i ze musza w administaracji powymieniac wszystkie zawory na zawory z termoregulacja i ze wtedy bedzie grzało. jestto dla mnie bardzo dziwne i ni bardzo rozumiem. w administracji tez napewno nie beda chcieli takiej operacji przeprowadzic. juz nie wiem co mam robic.

 

czy rzeczywiscie moze byc przyczyna to co mi powiedzial ten hydraulik o tym rozkryzowaniu pionu, wydaje mi sie ze kazdy chyba moze soebie rozkrecic grzejnik na maksa skoro za to sie placi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.