Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Palić Aby Komin Się Tak Często Nie Zatykał?


Dale

Rekomendowane odpowiedzi

Dale nie ma odpowiedniej temperatury na kotle.Aby sadza sie odczeiała w kominie to na kotle musisz miec min.55*C a najlepiej 60*C pozatym zakup sobie sól sadpal 1kg na 1tone opału.I nie pal mokrym paliwem a na sadze nie będziesz narzekał .Najlepsz jest temperatura spalin do max 260*C na wyjsciu z czopucha a wkominie nie mniejsza jak 60*C wtedy komin jest czysty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jak przepalamy wieczorem to robię tak: sypię trochę węgla do pieca i po osiągnięciu satysfakcjonującej mnie temperatury wody 50*C zamykam popielnik i sobie idę (szyber całkiem otwarty). Za 2 godziny jak przyjdę mam 44-46*C, czopuch ciepły, ale da się przytrzymać palec. Otwieram popielnik i czekam aż się rozbucha, dorzucam trochę węgla na oko. Czekam aż dociągnie mi do przynajmniej 50*C i zamykam popielnik i znowu 2 godziny czasu. W piecu jak na razie czyściutko, otwierałem wyczystkę i tam też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja też chciałbym się dołączyć.

Komin czyszczony we wrześniu a dzisiaj gorący bo się zapalił. Palę miałem suchym. Sterownik steruje wentylatorem do popielnika. Tem. spalania 55st.C .Przedmuchy i moc wentylatora ustawiony tak by nie przedmuchać pieca .Tem. nie przekracza tem. zadanej oscyluje 54-55 a dmuchawa na minimum sobie cały czas dmucha.

Nie wiem co z tym zrobić.Poradźcie.

A oto mój piec dolniak tak mniej więcej.

post-5641-0-33534900-1321561214_thumb.jpg

Edytowane przez wiesgaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim wymienniku pożar komina? Musiałeś naładować jakieś papiery że je zassało zapalone do komina. Z czego komin? Znajomych olej bo pożar komina to poważna sprawa, ja też kiedyś czekałem na coroczne czyszczenie przez kominiarza do czasu aż tak zadymiło że do mieszkania się dym dostał. Kupiłem sobie linke, wycior i jak zobacze że cug sie zmniejsza to na komin i jazda. Dobry cug to podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem palę miałem nie papierami a sadza zapaliła się ok.22.00. Więc to nie przy rozpalaniu tylko przy stałopalności. Komin mam z cegły pełnej starego typu.U mnie było czuć w domu ale nie tak aż źle.Tylko komin ręką nie dotkniesz. Bardziej ta sadza mnie interesuje jak palić w takim piecu ,lub jak przerobić go, by uniknąć podobnych incydentów. Ewentualnie czyszczenia co miesiąc komina wyciorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.