Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zdumiewające Efekty Spalania W Złym Stylu Palenia


MałyMiki

Rekomendowane odpowiedzi

hej

 

ja obecnie mam spalanie 20-25kg na dobe przy domku 200m2.

ytong 25+10cm welny+klinkier.w dachu 30cm welny.okna z 3 szybami.rekuperator.

a i tak baran wyliczyl mi w swiadectwie energetycznym ze mam zapotrzebowanie na energie 344kWh/m2rok-wychodzi na to ze jestem bardzo daleko od domu "energooszczednego".

w rozmowie tel gdy spytalem dlaczego tak duzo wyszlo uslyszalem:" gdyby dom byl przeznaczony na sprzedaz to zapotrzebowanie byloby duzo mniejsze"-dobre prawda :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

 

ja obecnie mam spalanie 20-25kg na dobe przy domku 200m2.

ytong 25+10cm welny+klinkier.w dachu 30cm welny.okna z 3 szybami.rekuperator.

a i tak baran wyliczyl mi w swiadectwie energetycznym ze mam zapotrzebowanie na energie 344kWh/m2rok-wychodzi na to ze jestem bardzo daleko od domu "energooszczednego".

w rozmowie tel gdy spytalem dlaczego tak duzo wyszlo uslyszalem:" gdyby dom byl przeznaczony na sprzedaz to zapotrzebowanie byloby duzo mniejsze"-dobre prawda :D

 

te certyfikaty można sobie w ............... wsadzić. Nie mają one nic wspólnego z rzeczywistością. Ja się nie budowałem lecz remontowałem solidny niemiecki dom (wybudowany jeszcze z materiałów Adolfa) i znając życie jakbym miał zrobić sobie certyfikat do tego budynku to pewnie wyliczyli by mi że 500kWh. Już jeden specjalista co oceniał kosztorys domu stwierdził że najlepiej zburzyć i wybudować nowy.

 

Bo dopracowaniu wszystkiego na max moje spalanie to 17kg na 22.5 godziny wcześniej miałem 18-19 jednak był problem z podłogłówką ale to już historia. Dla mnie to jest rezultat znakomity. Dzięki mojemu piecu zaoszczędziłem wiele tysięcy latem gdyż piec mi pracował całe lato i podgrzewał bojler CWU. Rachunki za prąd na poziomie 80zł na miesiąc za wszystko a mam w domu indukcje, jak ktoś nie będzie wierzył to zrobie zdjęcie :D

 

strach pomyśleć ile by mnie kosztował bojler gdybym go do prądu podłączył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdumiewające jest to, że taki kocioł C.O. ( w gruncie rzeczy kawałek blachy/żeliwa i deko wełny+ocipina jakiejś farby-->czyli nic. Marność nad marnościami) może być dla KOGOŚ (to musi być KTOŚ) takim poligonem spostrzeżeń,przemyśleń,wniosków i wnikliwości.Ciesz się tym bo . . masz na to JESZCZE czas.

Jak Kobieta zaciąży to też będziesz miał kocioł-piętro wyżej.

Ale ja to rozumiem--cieszyłem się jak znalazłem swojego 'staruszka' ( Dziadziuś Camino->Strasznie stara polska konstrukcja-w tym roku 40 lecie na rynku ).

Jak zejdziesz przy -15oC do 15 kg/dobę to odłaczam swoje Camino, ładuję na jakiegoś DHL-a i dostajesz go na sezon.Na mój koszt.

Nikt,nawet ja-żeliwozboczony-nie rozpracuje go tak jak Ty.O spalaniu nie mówiąc.

Pozdrawiam z Loży Pozytywnie Zakręconych/wydz. Kotłów c.o. minionych/spec. żeliwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cipaki!

Stereopian ma być, albowiem izoluje z obu stron i dlatego w zimie macie ciepło a w lecie

chłodno. W odróżnieniu od monopianu który to izoluje tylko w jedna stronę i zależy jak sie położy to działa albo w zimie, albo w lecie. Obecnie nie stosowany i zapomniany. Hej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoker " Zdumiewające jest to, że taki kocioł C.O. ( w gruncie rzeczy kawałek blachy/żeliwa i deko wełny+ocipina jakiejś farby-->czyli nic. Marność nad marnościami) może być dla KOGOŚ (to musi być KTOŚ) takim poligonem spostrzeżeń,przemyśleń,wniosków i wnikliwości.Ciesz się tym bo . . masz na to JESZCZE czas. -- bo smolarz to filozofia.....

I zawsze można zwiac z chałupy do piwniczki "dokładać do pieca" . A jak inni smolarze jeszcze sie napatoczą w tej piwniczce to juz sie robi gorąca.

Który smolarz nie przeżył takiej akcji "Dokładanie do pieca" ?? Hej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak "stereopian"- ma być prosto i logicznie.

 

I faktycznie kawał blachy, a ile finezji i rozpusty intelektualnej.

 

A ja jak co dzień spalam ostatnio suche drewno, z suchym miałem i miałem go sprzedać, ale jakoś ten miał zmorduję, choć nigdy już miału miał nie będę, czego i Wam życzę.

 

Kazik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak "stereopian"- ma być prosto i logicznie.

Albo: monopian, albo quadropian, lub quasiquadropian, quasistereopian.

 

Poprawnie po polsku styropian, lub owipian - nazwa zastrzeżona przez polską firmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.