Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przeróbka W Kotłowni


MiastoTG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ze względu na to iż w domu jest za wysoka temperatura i jedynym sposobem żeby ją obniżyć jest zmniejszenie temperatury na kotle.

Aby utrzymać wysoką temperaturę na kotle a niższą na grzejnikach zamierzam założyć zawór 3D. Poniżej przedstawiam rysunek jak ja to widzę.

Mam pewne obawy czy to będzie dobrze działać.

Proszę o opinie.

Z góry dziękuję.Pozdrawiam.

post-5804-1256922739_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zle niestety musisz poprawic teraz to bys nie miał zadnej regilacji

zawór na zasilaniu a powrót musi zyc dołączony do kotła i do zaworu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ze względu na to iż w domu jest za wysoka temperatura i jedynym sposobem żeby ją obniżyć jest zmniejszenie temperatury na kotle.

Aby utrzymać wysoką temperaturę na kotle a niższą na grzejnikach zamierzam założyć zawór 3D. Poniżej przedstawiam rysunek jak ja to widzę.

Mam pewne obawy czy to będzie dobrze działać.

Proszę o opinie.

Z góry dziękuję.Pozdrawiam.

Mniej więcej tak , a jak to wykonać ,to już w gestii instalatora.

post-8331-1256933726_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma dojścia do przelewu.

Po niżej przedstawiłem rysunek czy tak może być.

Te 3 pompy od kolektora są włączane przez sterownik który uruchamia je po rozpaleniu w kotle.

4 pompa będzie od zaworu 3D. Przeciągnę tylko kabel zasilania z którejś pompy aby włączała się z innymi.

Teraz pytanie czy nie będzie się coś działo niepożądanego z pompami?? Tzn chodzi mi o to iż od kolektora będą ciągły 3 pompy a przed kolektorem jedna podawać wodę??

I czy na ten obieg do kolektora dać pompę 4 czy 6 ?? I dzięki za zainteresowanie tematem :)

post-5804-1256938016_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy o to co jest na rysunku ??

zawór 3-D tak jak namalowałeś ale róznicowy niczemu tu nie słuzy , bezuzyteczny

pompy wystarczą te co masz i finito

widze ze nie masz pojecia jak działa zawór 3-D , poczytaj zasade działania

 

umiesciłes temat w nieodpowiednim dziale i i dziwisz sie ze nie ma chetnych do odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamten rysunek jest nie aktualny. miał przedstawić schemat podpowiedziany przez innego forumowicza.Znam zasadę działania zaworu 3D i wiem też że nie można pozostawić go samego na zasilaniu.Co gdyby ktoś go zamkną ?? Proszę o odniesienie się do schematu z najświeższego postu. Czy jest od dobry i co sie będzie działo gdy jedna pompa będzie wprowadzać wodę do kolektora a 3 pobierać ?? Faktycznie kategoria zła ale wpisy pokazują się na stronie info-ogrzewanie.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamten rysunek jest nie aktualny. miał przedstawić schemat podpowiedziany przez innego forumowicza.Znam zasadę działania zaworu 3D i wiem też że nie można pozostawic go samego na zsilaniu

jak bys znał zasade to nie pytałbys o elementarne zasady

zawór ma byc tak zamontowany aby w kazdej pozycji był obieg , nie zamknąło sie wyjscie z pieca

pic na foto jest mały to i instalacja odbiorcza nie moze byc duza , po co wiec az 3 pompy

czyzby była tak fatalnie wykonana , odciąć pion mozna na zaworach

ty jeszcze chcesz zakładc 4-tą pompe to juz czysta głupota i nie znajomość rzemiosła

wiecej nie bede pisał bo bym musiał chyba zakląć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak.

Dzięki za podsumowanie. Wież mi gdybym wiedział jak to zrobić żeby było dobrze nie błagał bym was o pomoc i nie musiał wysłuchiwać waszych obelg. I jeżeli zaczynasz pisać że nie będziesz pisał to nie pisz. Można odciąć na zaworach.Nie widać tego na zdjęciu ale pompa po lewej jest z bypasem ponieważ na tym pionie jest przelew. Czy jest w ogóle możliwość bezpiecznego założenia zaworu 3D nie wpinając przed niego rury z przelewu ??

Kocioł jest mały ale ogrzewa trzy różne segmenty.Kiedy są nie używane pompy nie są włączane.

 

Czyli mogę tak zamontować jak na rysunku poniżej ??

post-5804-1257102360_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po godzinach rozmyślań i nikłej pomocy ze strony forum. Po rozważeniu wszystkich aspektów za i przeciw doszedłem , iż prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem będzie założenie zaworu 3D przed każdą pompą. Zaraz na wyjściu z kotła nie zamontuję gdyż nie ma dostępu do przelewu. Jeżeli każda pompa ogrzewa coś innego to będzie regulacja tych pomieszczeń i nie zostanie odcięta droga do przelewu.

Są to moje prywatne domysły.

Proszę o podzielenie się swoimi sugestiami i podpowiedzenie czy dobrze myślę.

Z góry dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.