Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Tech St 81 Z Pid


dugi192

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Witam, chciałbym aby użytkownicy przedstawili swoje ustawienia tego sterownika, chodzi mi o parametry w menu instalatora (po wpisaniu kodu 12).

 

Mój sterownik to St 81 zpid wersja programu 21.18a dmuchawa Wpa 117

 

Moje nastawy w menu instalatora:

 

1. Max spaliny 220

2. Min. wentylatora 35

3. Max wentylatora 140

4. Praca przedmuchu 20 s

5. Przerwa przedmuchu 10 min

6. Moc przedmuchu 60%

 

Takie ustawienia stosuje do palenia mieszanki miałowo-groszkowej w kotle Ogniwo S6wc oczywiście od góry. w menu głównym wybrałem rodzaj paliwa: miał.

 

Chciałbym poruszyć jeszcze kwestię przepustnicy/klapki w dmuchawie, czy udało się Wam ustawić otwarcie przy 10-20% mocy dmuchawy jak rodzi producent? U mnie z racji dużego ciągu kominowego jest to raczej nie możliwe, bo klapka nie opada do końca gdy dmuchawa pracuje z minimalną mocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, co z resztą użytkowników tego sterownika? Chyba jeszcze kilka osób z forum go używa? Pytanie do Mati82 U mnie w sterowniku minimum wentylatora można ustawić na 24 a nie na 0 Jak u Ciebie czyżby inna wersja softu w Twoim sterowniku? I czy z takimi nastawami bardzo słaba siła nadmuchu kocioł rozpala się w miarę szybko czy są jakieś problemy?

Edytowane przez Fidel24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam ten sterownik dołączony z kotłem Zębiec Wenus 21kw. Palę głównie drzewem i jak jest zimno na dworze to zaypuje miałem.

Proszę o pomoc w ustawieniu kotła do palenia w/w paliwem.

Jak zmienić ustawienia zaawasowane w menu instalatora. Wydaje mi się, że możnaby obniżyć temp spalin bo z drzewa są wysokie płomienie i często spaliny mają wysoką temp.

Czekam na propozycje.

pozdrawiam Palaczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mogę poradzić w sprawie ST 81 zpid czyli tego który montują w Zębcach i Sasach.

 

Są dwa menu pierwsze wyłączyć przycisk zasilania wcisnąć i trzymać przycisk wyjście następnie włączyć przycisk zasilania trzymać ok 3-4 s dostanieniemy się do menu serwisowego.

 

Kolejne to menu instalatora na włączonym sterowniku wciskamy przycisk wyjscie trzymamy 2-4 s wchodzimy w parametry instalotora wybieramy kod nr 12 w ten sposób dostajemy się w zasadzie do ustawień dmuchawy i temperatury spalin,

 

Ja ciągle u siebie staram się dostosować nadmuch i temp spalin co by za silno nie wiało i nie powstawała smoła w wymienniku.

 

Moje ostatnie ustawienia to:

Max spaliny 225*C

Max wentylator 100

Min wentylator 30

 

Z takimi nastawami palę w Ogniwie S6WC 20 Kw.

 

Zasyp mieszanki ok 10 Kg groszku + 23 Kg miału zwilżonego starcza na 16h palenia. Temperatura na kotle 55* zawór 3-drożny na 5 na instalacje idzie ok 45* Dom 200 m2 + CWU 200l z temp. zadaną 55* Czopuch otwarty na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, nie chce zakłądać drugiego takiego samego tematu więc pisze tutaj. Posiadam sterownik w piecu defro st81 z pid , wersja softu to 21.24d. Po przytrzymaniu przycisku "wyjscie" wchodze w funkcje sterownika i mam do wyboru ( ekran co, ekran cwu, paramentry instalacyjne) , wchodze w te ostatnie po czym musze wpisac jakiś kod strzałkami, tylko że nie wiem jaki, wpisanie kodu 12 nic nie daje i po prostu cofam sie do poprzedniego menu. Moze przy tym sofcie jest inny ten ktod, wie ktoś cos w tym temacie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro sprawdze ale nie wiem czy cos z tego będzie, ponieważ nie mam mozliwości jako takiej wpisania tak długiego kodu, jedynie strzałkami  mam możliwość przeskoczyc o jedna liczbę w górę lub w dół i wpisanie kodu 5162 wiązało by sie z kliknięciem strzałką 5162 razy, chyba że przytrzymanie dluzej przycisku cos pomoze w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem i nie da rady, musiałbym chyba z 10 minut stać przy kotle i trzymać strzałkę takującą o jedną liczbę do góry aby ukazało się 5162, a i tak pewności nie mam że licznik tego sterownika zlicza do tysięcy i nie zatrzyma sie na 999, musi byc jakis prostszy kod bo 12 na pewno nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany. Najpierw trzeba wejść w ustawienia serwisowe ( wyłączyć sterownik i załączyć z równoczesnym przytrzymywaniem "wyjście" około 3-4sekund) co jak by odblokowuje możliwośc wejścia w drugie menu  w które wchodzimy na załączonym sterowniku po przytrzymaniu przycisku "wyjście" i wpisanie kodu 12  po czym mamy dostep do zaawansowanych ustawień sterownika.  Ciekawe jest to że bez uprzedniego"jednorazowego" wejścia w ustawienia serwisowe sterownik nie akceptował kodu 12 i cofał sie do poprzedniego menu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

odnawiam temat,

mam ten sterownik z tym że wersja softu 21.24b. Do ustawień zaawansowanych mam dostęp zgodnie z opisem kolegi kozika123. ale u mnie nie ma  możliwości wpisania kodu. mam dostęp znowu do listy funkcji - np. czy mam mieć sygnał dźwiękowy przy alarmie, sprawdzenie czujnika temperatury spalin, minimalną temperaturę pracy kotła. itp .Niestety jednak nie mam dostępu do takich ustawień jak minimalna wartość nadmuchu lub maks temperatura spalin. Czy wie może ktoś jak dostać się do tego typu ustawień.???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

witam, mam problem ze sterownikiem tech st-81 z pid w piecu stalmax, chodzi o to że sterownik nie utrzymuje temperatury, tzn chodzi non stop na kilka procent mocy lecz  nie włącza się i nie wyłącza. Histereze mam na 3 stopnie i gdy obniżę temperaturę ręcznie wyłączy się nadmuch a jak obniżę włączy lecz cały czas chodzi jak na czuwaniu. Przy pracy ręcznej chodzi dmuchawa normalnie na 100 procent. Ma ktoś jakiś pomysł czym to może być spowodowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kocioł osiąga zadaną temperaturę?Pid ma to do siebie , że kocioł chodzi non stop .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.