Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Komin Fi 150 A Hef 18Kw


lpader01

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym sie od was dowiedziec czy przy przekroju komina fi 150 i wysokosci ok 8 metrow nie bedzie problemu ze zbyt małym ciagiem gdy bede palił w piecu dolnego spalania HEF 18 kW?

interesuje mnie własnie ten piec gdyz posiada elektroniczny miarkownik ciagu a po spedzeniu sporo czasu na forum to jest chyba najlepszy sposob do ekonomicznego palenia wegla. czy ktos ma jakies doswiadczenia z tym piecem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec,

 

byłem dzisiaj w sklepie firmy HEF i ogladałem ten piec a ogolnie mam wrazenie mało pozytywne:

po pierwsze jest on wyposazony w specjalna klapke która zmiania spalanie na górne i niestety gołym okiem widac neiszczelnosc tej klapki wiec wtedy jako piec dolnego spalania nie spelni swego zadania, po drugie posiada bardzo mała komore załadowcza co tez nie jest plusem a jak i samo wykonanie piec tez pozozstawaia wiele do zyczenie, np dolne drzwuczki do zamykania ocieraja sie o blacze zewnetrzna kotła.

 

Natomiast spodobal mi sie ich inny piec dolnego spalania mianowiecie Fenix hef. jest on wyposazony w wentylator z tylu wraz z klapka która mozna go zasłonic w razie od potrzeby, w drzwiczka popielnikowych jest specjalna klapka która mozna dopuszczac rowniez powietrze pod ruszt, posiada duze dzrwiczki zasypowe oraz co dla mnie wazne spora podobno na 40 kg wegla komore. Mam tylko pytanie czy ktoś moze posiada ten piec i moze podzielic sie opinia na jego temat? za 20kw chca 3700 zl i tutaj mam jeszcze jedno pytanie na temat mocy poniewaz najmniejszy produkuja 20kW a moja powierzchnia do ogrzania to 140m2 plus bojler na ok 150l czy przypadkiem nie bedzie za duzy?

 

pozdrawiam,

lpader01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jedno pytanie na temat mocy poniewaz najmniejszy produkuja 20kW a moja powierzchnia do ogrzania to 140m2 plus bojler na ok 150l czy przypadkiem nie bedzie za duzy?

 

dodam ze budynek to blizniak, jest dobrze ocieplony,nowe okne.

 

prosze o pomoc w wyborze kotła i jego mocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.