Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wymiana Kolana W Elektromecie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Dzidex

Dzidex

Nowy Forumowicz

• Nowy Forumowicz
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 17 lipiec 2017 - 17:12

Szanowni!
Jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem elektrometa eko sole kwp15. Wszystko było dobrze, dopóki nie zaczęło się sypać. Najpierw rozleciał się ślimak (dosłownie- pękł na kilka części). Poszperałem, kupiłem nowy, wymieniłem. Piec wciąż nie działał, na dodatek zauważyłem, że wraz ze ślimakiem obraca się kolano retorty. Rozmontowałem znowu i okazało się, że kolano też się rozpadło... Poszukałem, kupiłem i... Nie mam pojęcia jak się do tego dostać. Zespół ślimaka wyjąłem, odkreciłem wentylator, dalej jest taka czarna blacha. Zakładam, że do niej jest przymocowane od wewnątrz kolano. Próbowałem ruszyć i nie idzie- jakby ważyło z pól tony... Pomóżcie szanowni, co z tym fantem zrobić, od dwóch miesięcy nie mam ciepłej wody. Co prawda rozważałem zostanie morsem, ale bez przesady...
  • 0

#2 OFFLINE   krisgie

krisgie

Stały Forumowicz

• Stały forumowicz
  • PipPipPipPip
  • 149 postów

Napisano 18 lipiec 2017 - 19:12

Najlepiej zadzwoń do serwisu producenta.
BTW w jakim wieku kocioł?
  • 0
Powierzchnia: 244m2 w tym 11m2 kotłownia, całość podłogówka + 2 drabinki.
Izolacja: podłoga 10cm  0.031, ściany: 15cm 0.031, skosy: 28cm Toprock, strop: 30cm Toprock.
Okna/Balkony: 3-szybowe 33m2 + 6 okien dachowych.
Kocioł: SAS Solid 14kW + Multifun.
Strefa IV, -22stC

#3 OFFLINE   SUSPENSER

SUSPENSER

Doświadczony Forumowicz

• Stały forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania: Ogrzewanie, wentylacja domów i hal produkcyjnych, systemy audio Hi-end, sporty walki, nowoczesne techniki łączenia materiałów.
  • Co ogrzewam?: Wskaż tutaj.
  • Instalacja: Wskaż tutaj.
  • Kocioł: Wskaż tutaj.

Napisano wczoraj, 21:56

Każdy dobry serwisant od kotłów to ogarnie, ale jak chcesz sam to faktycznie najlepszy będzie tel. do producenta.

• 0

OSTRZEŻENIE - jestem sprzedawcą kotłów, bojlerów, pomp obiegowych, sterowników, elementów wyposażenia łazienek oraz węgla - proszę mieć to na uwadze czytając moje wpisy, i jeśli ktoś uważa, że mogą być przez to stronnicze może  nie brać ich pod uwagę.