Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc W Wyborze Kotła


Tomus030

wybor kotła c.o.  

19 użytkowników zagłosowało

  1. 1. kociol z podajnikiem na eko groszek z rusztem dodatkowym

    • kocioł KWM-WGR (plaszewski firmy zdunek z zewlinym slimakiem)
      0
    • kocioł Logano G221Automatic Buderus(caly zeliwny)
      1
    • Defro Komfort Eko Duo PZ palnik firmy ekoenergia (lub jakis inny defro do polecenia )
      8
    • Piec ogniwo eko plus
      4
    • Buderus s181
      1
    • Koterm
      0
    • Pereko
      0
    • Sas
      5
    • Stalmark
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Zanim ci palnik padnie to i tak będzie po gwarancji. Ja swoje defro kupiem tylko dlatego że miał sterownik smart esterownik.pl

i był kotłem najtańszym z pośród konkurenci

Dobrze mi spasował do kotłowni a to też ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasobnik chyba też nie spasuje na nowy palnik więc znów trzeba kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to z jakiego na jaki chciałeś wymienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuu ale ona nie jest taka zła mnie te obrotowe nie przekonują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i nie jest taka zła ale wkurzało mnie że nie chciało sie palić na całej powierzchni palnika. Z jednej strony kopiec się zapadał i spiekało a z drugiej przesypywało węgiel a na małych mocach gdy kocioł pracował to juz była masakra. 

W dalszym ciągu ją mam ale jest trochę podrasowana no i inny ster prowadzi kocioł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak się pali

post-31409-0-07033600-1485894318_thumb.jpg

post-31409-0-15887000-1485894414_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HMM jeszcze mam takie pytanie i dylemat po co mi net do pieca jak i tak temperatura grzejnikow sie nie bedzie sterowac no bo jak nie podepne 7 zaworow termostatycznych od grzejnikow a ta czujke pokojowa co mozna podpiac pod sterownik czytalem ze nie spisuje sie za dobrze ze to kiepski pomysl ma ktos taki?

najlepsze rozwiazanie chyba zawory termostatyczne na wifi i sobie kazdy osobno sterowac przez neta jak sie w domu nie jest

https://esterownik.pl/device/12900 no na przyklad tutaj nie ma regulacji grzejnikow wiec jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli wychodzi na to ze najlepiej termostaty przed wyjazdem na weekend dac na minimum i juz wiec po co mi ten net z jednej tylko po to zeby zoabczyc temperature pieca :/ lipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby tak ale jak mnie nie ma to co mi z tego no chyba ze telepatycznie he : ) jak wygasnie to nie rozapale jak wegla braknie nie dozuce taki bajer jedynie zmienic opcje jakies tam ale raczej sie nie zmienia teraz nie mam tego i sie nic nie zmienia i piec dziala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to jest super sprawa ale może dlatego że jeszcze nie mieszkam

Największy atut że mogę sterować temp podłogówki za pomocą zaworu 4d .Masz wgląd do statystyki wykresów temp zew wew.

Możesz zdalnie w każdej chwili podgrzać cw. 

Lubie gadżety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JesT aplikacja na telefonie i tam masz zakładkę pokoje w niej sterujesz głowicami termostatycznymi na grzejnikach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no rozumiem ale co to za glowice musza byc albo bezprzewodowe albo przewodowe masz jakis uklad fotke albo strone gdzie to pokazane jest napewno zwyklymi glowicami tego nie robisz

http://www.instalacjebudowlane.pl/8531-23-40-termostaty-bezprzewodowe-rtw-czyli-komfort-cieplny-w-domu.html

 o cos takiego by najlepiej trzeba bylo miec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

esterownik.pl

https://sklep.esterownik.pl/

Jak kupujesz więcej głowić to masz taniej. Zainstaluj aplikację na telefonie  i zobacz jak działa wersja demo.

Całe sterowanie piecem i termostatami masz w jednej aplikacji.

Głowice TH2 są bezprzewodowe. Myślę że to i tak lepszy wybór niż danffos Link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie o cos takiego mi chodzilo zeby byl piec i to w jednej aplikacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są jeszcze bezprzewodowe listwy do rozdzielaczy podłogowych. Serwis jest bardzo dobry, wprowadzają coraz nowsze rzeczy.

Firma się rozwija.

Jeżeli masz gaz ziemny w domu to nie bierz pieca na ekogroszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam dopiero przylacza w ulicy maja robic ale wole miec na eko i mial bo ja nie lubie tmp. 21 stopni dla mnie zimno ja musze miec 24 okolo

 

a na tym zaworze co jest w esterownok na stronie nad grzejnikiem 4drozny to jakos temp. mozna ustawiac na grzejnik przez neta bo tam temp niby jakas jest podana? czy to tylko podaje temp. jaka jest w obwodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zaworzez 4d ustawiasz temp jaka ma być podawana na grzejniki lub podłogówkę. Sterownik tak reguluje zaworem aby tą temp. utrzymać nie zależnie od tego czy na piecu masz 40  stopni ustawione czy 80. Jam mam teraz tak zrobione że puszczam na podłogę 27st. To co ci wyświetla na schemacie to rzeczywista temp w układzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to w jakiims stopniu mozna regulowac temp. na grzejniki to by najlepszym rozwiazaniem zalozyc zwykle termoregulatory na grzejniki a na zaworze sobie ustawic temp. odpowiednia dobrze mysle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo możesz ustawić temp na piecu i wogóle nie stosować zaworu 4d. Możesz sobie ustawić harmonogram że np w nocy temp na piecu jest niższa.

Zawór 4-d można również ustawić w trybie ochrony powrotu. Jest mnóstwo różnych ustawień które robisz z telefonu lub komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w mojej instalacji teraz w ogole nie ma zaworu takiego jest stala temp. na piecu cos kolo 64 stopnie i pompki sie co jakis czas zlaaczaja no ale nie wazne nie o to mi chodzi mysle tylko jak najlepiej zrobic z grzejnikami i po kosztach zeby miec do nich dostep przez neta :) ale to juz chodzi o inna instalacje ktora dopiero bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.