Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc W Wyborze Kotła


Tomus030

wybor kotła c.o.  

19 użytkowników zagłosowało

  1. 1. kociol z podajnikiem na eko groszek z rusztem dodatkowym

    • kocioł KWM-WGR (plaszewski firmy zdunek z zewlinym slimakiem)
      0
    • kocioł Logano G221Automatic Buderus(caly zeliwny)
      1
    • Defro Komfort Eko Duo PZ palnik firmy ekoenergia (lub jakis inny defro do polecenia )
      8
    • Piec ogniwo eko plus
      4
    • Buderus s181
      1
    • Koterm
      0
    • Pereko
      0
    • Sas
      5
    • Stalmark
      0


Rekomendowane odpowiedzi

zawór 4-d koszt 300zł plus siłownik do niego 300zł to już 600zł trzeb dobrze się zastanowić. Teraz tylko jaki wybrać piec.

Jeżeli masz same grzejniki  to wogóle nie widzę sensu zakładania zaworu n-drożnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w 2 lazoenkach podłogowke i kuchnia reszta grzejniki podlogowki jest ogolnie 15m2 w mojej instalacji chyba w ogole nie ma zaworu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to ma być piec 5klasy to bierz pierwszy od góry :D

http://ranking.czysteogrzewanie.pl/szukaj/1aq5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 lata na blachę. Ja nie bronię tego pieca ale widziałeś żeby blacha przepaliła się po 2 latach? Przeważnie puszcza w spawach a na spawy masz 10 lat.

Na cały osprzęt każdy piec ma gwarancję 2 lata. 

Zawsze możesz z listy wybrać kociół nr 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chcece 4 klase

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz większy wybór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a slyszeliscie o piecach tilgner http://tilgner.pl/

 

a w ogole myslalem nad buderus zeliwny automatic G221 ale on ma minimum 25kw a nigdzie nie ma na ile to m2 ogrzewanego domu mysle ze duzo za duzy by byl na moje 135m2

a drugi wybor myslalem na logano buderus s181(15-25kw)

dlatego myslalem ze ci co beda montowac maja sklep partnerstwo w Częstochowie wlasnie buderusa aha ten s 181 ma wklad ceramiczny zamiast deflektora czy lepiej sie nie pchac w ta firme pieca?

s181 8 tys.zł

a g221 11,500zł zeliwny caly co myslicie o takim wyborze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ci co będa montować kocioł ,będą umieli zamontować tylko ten co na sklepie mają że tak się trzymasz tego sklepu...?  ;)

 

Ten s181 normalnie kosztuje ok 8300 więc szału nie ma z tym upustem jaki dostałeś, tym bardziej że ekipa od nich będzie kocioł montowała

Jaki jest tam palnik, wiesz? Żeby nie okazało się że tylko czeski węgiel ładnie się na nim spala  ^_^

 

To że sklep ma partnerstwo wcale nie oznacza że w razie problemów z kotłem pomoc szybciej nadejdzie niż przy wyborze kotła innego producenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie chodzi mi o serwis zeby byl szybki no oni i tak gwarancje udzielaja na instalacje 2 lata i serwis pogwarancyjny nie to ze sie trzymam ale taki ogladalem na zywo ale nie wiem czy warto kupowac jesli chodzi o cene rabatu mi nie dawali zadnego 8tys kosztuje u nich i tyle :)palnik nie mam pojecia wiem ze zeliwny ale rodzaj nie wiem

 

jesli chodzi o witkowskiego to moc jaka bym musial miec 15 kw wystarczy? na 135mkw on ma przedzial 90-130

 

a ten auraton przewodowy i bezprzewodowy to chodzi o wysiwetlacz w pokoju dodatkowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mocy kotła to zależy jak ocieplone masz te 130m a na ten przedział to za bardzo nie patrz.

 

Gdy swój kupowałem do moich 150m2 Witkowski polecał 19kW kocioł, wybrałem 15 i tej zimy przy -17 pracował sobie max na 70% swojej mocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ocieplenie bede miaal styropian 12-15cm nie wiem dokladnie ale raczej 15cm.

podloga 10cm i wylewki 6cm. dach okolo 23cm welna wentylacja grawitacyjna

19kw to nie wiem czy do mojego nie za duzy juz ale to moze oni lepiej doradza na sklepie u Witkowskiego

ale jak Ty masz wiekszy i ci starczy to do mnie tym bardziej bedzie dobry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12kW da radę.
Znajomy ma podobny metraż do Twojego i podobnie dom ocieplony, ogrzewa a w zasadzie wygrzewa dom bo to pierwsza zima, kotłem 12kw i nie miał najmniejszych problemów a w domu utrzymuje 25 stopni bo lubi ciepło

 

Jak masz luzne 2,5tyś to zwróć uwagę na ten kocioł

 http://www.sas.busko.pl/pl/produkty/sas-solid.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest 5 klasa ten sas

Przy takim piecu jest więcej czyszczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bajer fajny ale wole 4 klase

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim jest pewnie podobnie tyle że w defro teraz wprowadzili tą dźwignię za pomocą której czyścimy wymiennik.

Tak więc generalne czyszczenie przeprowadzamy rzadziej no i tak wogóle jestem za ekologia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie wysoka cena Solida to teraz byłbym jego użytkownikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem u tego Pana no i chyba rozporzadzenie bedzie od marca ze nowe budynki maja miec 5 klasy wiec jesli wjedzie rozporzadzenie przed zakupem to bedw musial miec.5 klasy a ci co maja.4 klase to zaleznie od wieku kotla beda mieli ograniczony czas na ich wymiane no i Pan mi pokazal kotly 5 klasy z firmy metal fach za okolo 8.400 z 8procent vat a normalnie okolo cos 10.400 ten piec a moc 17kw bodajze zaraz go musze na necie oblukac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł Metal-Fach SEG Plus 17 kW

 

To byl chyba ten tutaj troche tanszy a ja bym go mial za 8.400 wiem wlasnie ze zapalarke ma automatyczna tak na szybko mi go pokazal i malo co pamietam he ale raczej to ten

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebuje ale jak daja to sie bierze przeciez nie wykrece he a jest w cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie wysoka cena Solida to teraz byłbym jego użytkownikiemno w tym solid zas jest opcja 5 klasy na pellet i pisza ze mozna usunac ruszt i palic jak w normalnym piecu a klasa 5 niby ciekawa opcja tylko zabawa z wyjmowaniem rusztu odkrecaine 4 srub itp. itd. duzo zabawy ale jakas opcja jest w klasie 5 na ruszt dodatkowy he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ruszto deflektor co za tym idzie klapkę nawiewową na dzwiczkach co za tym idzie brak 5klasy hehe. Usunięcie ruszto deflektor i wymiana drzwiczek spowoduje że piec będzie w 5 klasie tyle ze w dokumentacji dalej będzie w4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.