Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czym Palic W Tlokowcu


meisterhaft

Rekomendowane odpowiedzi

Kitx dokladnie mam taki mial jak opisales jest duza takiego piasku ale tez sa kawalki nawet do 45mm. Czasem jak widze ze jest zar a podczas nadmuchu slabo plomien idzie to mysle ze spiek a tam jest taki zar pisakowy gdzie pozniej powstaje spiek kalafiorowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieklorz co kupiłem na kopalni w Bieruniu, jeśli nie 23? Teraz ten opał jest po 284 PLN w Bieruniu, a Ledzinach jest po 308 wg strony PPG, A może podpowiesz na której kopalni jest dobry miał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem Ci nazwy miałów oraz kopalnie wyżej.....

 

Wystarczy przeczytać, podawałem to na poprzedniej stronie

 

powtórzę Ci linijkę od tzw piasta:

Piast - 23MJ i trochę loteria, tylko z Piast-Ziemowit-Ruch Piast, tylko ten się do czegoś nadaje z 14%popiołu, reszta to szajs na poziomie 25%popiołu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale teraz nie ma w sprzedaży czegoś takiego jak sam Piast 23. Patrząc na stronę PGG jest tylko KWK Piast-Ziemowit Ruch Piast po 284 i wg mnie jest to dokładnie to samo co kupiłem w tam tym roku po 316 PLN. Nawet nazwa (miał II) jest taka sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez patrzylem na strone PGG i jest tam moj sklad opalu a autoryzowanych i jak pojade to bede sie pytal o ten mial z Piast Ziemowit Ruch Ziemowit w specyfikacji ma

Typ 31.2

klasa 24

Popiol 5.10-13

Siarke 0.81-1.00

Chyba nie bedzie zly do tloka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedź tam i kup coś na próbę, skoro mają miał 24 z Ziemowita to i może będą mieć Eko-Rokitę, weź po 50kg, spal  i sam będziesz wiedział co najlepiej pochodzi do twojego pieca. Tylko teraz to już chyba wszystko mokre lub mocno zawilgocone mają na składach. Ja swoją Rokitę kupowałem na początku września jak było jeszcze ciepło i kilka dni bez opadów,a mimo trochę wilgości w tym było, ale teraz po 2 m-ch w piwnicy jest sucha jak pieprz.

Te Chwałowice to chyba groszek opisujesz, w mojej okolicy na składzie ponad 650 PLN stoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest autotyzowanym skaladem PGG to mam nadzieje ze maja ten mial 24 ziemowit. A Chwalowice to nie groszek tylko mial jest na stronie PGG w specyfikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie na stronie PGG dla mialu jest podane 8% popiołu, a na składzie blisko mnie podają że on ma 17% popiołu. Wg nich to dla groszku podają, ale widocznie mają coś źle opisane. Jakbyś go próbował to daj znać proszę jak się pali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie te mial ROKITA wygląda dosyć przyzwoicie!!!  No a palić się powinien dobrze w tloku bo ma spiekalność super tj. 0-5 Czyli bardzo niską bo 5 to faktycznie niski parametr. Popiół całkiem przyzwoity siarka  w normie a kaloryczność można powiedziec że dobra a nawet bardzo dobra.  Czyli potwierdzacie to co od początku sugerowałem. Ale żeby to nie bylo tylko napisane ale faktyczne sprawdziło się w rzeczywistości. W poprzednich latach na forum byl kolega co palił także w takim jak ja piecu (17kw) i mieszka w Chelmie to mając możliwości sprawdzal parametry opałów deklarowane/podawane w laboratorium. A co się okazywało??? Poczytajcie  

Powiem tylko że mój sugerowany ekogroszek z Bartexu (kupionyw Leroy mer.) miał nawet lepszą wartość opałową niż deklarowana co potwierdzilo moje wcześniejsze odczucia a i spiekalnosć miał 9 - przyzwoita. 

Ten Rokita wygląda w porównaniu do tego ekogroszku jednak lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno co do tej KARENY po 630 to zapytaj jak z tą spiekalnością ???  Jak będzie niska to może byc jeszcze lepsza od tej Rokity bo i wartosc opal. większa, popiolu dużo mniej, siarka mniejsza, a cena jest z wysyłka za 1T to bym się skusił i gdy cena z dostawą jest jednakowa za T czy zamawiam 1 czy 5 - to jednak na probę kupilbym tą 1T - a gdyby była dobra to dokupilbym resztę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do autoryzowanych przez PGG składów opałowych to sprzedawcy np przesiewają Miał I 27MJ Chwałowice z uziarnienia 0-31,5 do uziarnienia 0-20 mm z czego tego ziarna 20 mm jest tyle w worku że możesz bez problemu policzyć. Rachunek jest prosty z miału po 380 zł/t pozyskuje się na składzie groszek w cenie 650 zł. Wiem o tym dokładnie bo brałem osobiście ten Miał I 27MJ 0-31,5 z kopalni (mam blisko) i widziałem ten sam miał na autoryzowanym składzie-już przesiany. Znajoma kupiła do tłokowca miał Piast 23MJ ze składu opałowego na którym pracuje jej córka i .....przez drugi sezon się z nim męczy mieszając z Retopalem. Piachem nie napalicie a naturalna skłonność naszych rodaków do wydymania, na składzie opałowym, każdego kto się nawinie bardzo ogranicza możliwość zakupienia dobrego miału. Jak już chcecie palić miałem to tylko EkoRokita z Piasta 25MJ 0-31,5 mm zakupionym prosto z kopalni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez patrzylem na strone PGG i jest tam moj sklad opalu a autoryzowanych i jak pojade to bede sie pytal o ten mial z Piast Ziemowit Ruch Ziemowit w specyfikacji ma

Typ 31.2

klasa 24

Popiol 5.10-13

Siarke 0.81-1.00

Chyba nie bedzie zly do tloka

I zapytałeś czy mają ten miał, bo jestem ciekaw czy już tak ucywilizował się handel węglem czy może wszystko po staremu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec bylem i maja z piasta ale 19MJ popiolu jest w nim od 19-25% a tamtego nie maja. Jak zapytalem o ekomial to powiedziala ze jestem pierwszy co o to pyta i nie maja tez ekomialu. Wziolem odsiew z wegla na probe musze tylko dosuszyc. Mieli grubszy taki o frakcji od 0-60 i chudszy od 02-25 wziolem jedno i drugie zobacze jak bedzie sie palilo. Spiekalnos nie wiem jaka bo to odsiew z wegla ekogroszku i orzecha w jednej kupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kupiłeś to nici!!!!  Nic nie wiadomo bo w jednym miejscu może być znosny a w większości będzie niewiadomy. NAwet jak ten bedzie znośny to jednak kolejnym razem moze być tragiczny. No a zastanów sie dlaczego nic Ci nie byli powiedziec??? Ja uważam że nie CHCIELI.  A jaka cena tego co kupileś i ile???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byc moze masz racje ze nie chcieli. Narazie kupilem 180kg. Napewo to nie jest odsiew z jednej kopalni tylko z kilku tak mi powiedziala. Ale chyba ona nie jest zorientowana bo kiedys pytalem sie o typ wegla to mi gadala o kalorycznosci az wkoncu zadzwonila do biura i jej wyjasnili co to typ. Ten odsiew jest po 520 40 zl drozszy od mialu a o 230 tanszy od ekogroszku. Dodam ze rodzice nim pala z domieszka mialu i maja bardzo malo popiolu niz ja ale pala nim w typowym mialowcu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybys znal kogoś na tym składzie to może by powiedział jaki sieją i wówczas latwiej byloby coś o tej odsiewce powiedzieć. Ale można i też trafić na przyzwoity odsiew. Jednak jak tutaj niektorzy piszą że ten miał z odsiewki to zwykły pył, kurz, i ma niewiele wspolnego z opałem. Ja uważam ze może i w tym jest coś racji ale gdy jest tego niewielka ilośc to może ta odsiewka być znośna a czasami i przyzwoita. Cena jest taka sobie. Ja bym zarezykował zakup mialu w workach co ma podane parametry.  Wyzej już inni doradzali - wybralbym ten z niską spiekalnością ma on chyba 24MJ czyli dość przyzwoicie. a do tego cena jest z dostawą coś kolo 560zł/T  (nawet za 600 bym 1T na probę zakupil) tym bardziej że dostawa pod dom na palecie i nic mnie nie obchodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.