Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

jedynym minusem tego eko sa spieki

temperaturę lapie szybko

tak na żarty jedyny plus tego pieca jest taki wyskok do sklepu dwa piwa buch powrot a zona myśli ze byles w kotlowni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 defro duo 50kw z PID

 

moje ustawienia  

wspolczynnik mocy kotła 0%

--------------- wentylatora  0

czas pod. min15s-max16s

przerwa pod. min95s-max100s

wentylator min30-max60

 

nadzor

czas pod. 13s

przerwa 8 min.

wentylator co 4 min

dzas went  28s

siła 35 bieg 

 

piec pracuje 20-30min potem nadzor 40-45min

grzeje ok 350m + podlogowka w poniedzialek podlanczam 500l cwu

tylko ekogroszek mam syf

chcialbym zmniejszyc czas pracy pieca

Jak widzę nie jest źle. Czas pracy pieca masz bardzo krótki. 40 min  w podtrzymaniu do super wynik w mojej ocenie. Piece te nie mają dużej akumulacji cieplnej (ilość wody również nieznaczna). Ja mam 20kW, który ogrzewa 180m2- czas pracy/nadzór  szacuję 50/50 - spalanie wegla srednio 25kg/dobę- 800kg/miesiąc, temperatura w mieszkaniu 23st.C. Widzę jednak z załączonego wykresu, iż temperaura pieca faluje Ci podobnie jak u mnie. Na sterowniku PID powinna byc bardziej stabilana. U mnie ustawiiona temperatura pieca 73st. C i zmienia się sinusoidalnie od 62 do 75st. C. U Ciebie jest podobnie, ale temperaturę pieca masz ustawioną niżej jak sadzę ok. 50st. C. Nad tym fenomenem obecnie sie zastanawiam. Może masz jakieś pomysły? Piec gdy pracuje na wyzszych parametrach nie smoli - komora spalania u mnie biała, sadze dopiero w wyższej partii pieca, temperatura powrotu wody do pieca ok 50 - 55 st. C - wiec zgodnie z zaleceniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.